Niewłaściwe zanieczyszczenie dyszy kotła BORA HTE

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Cykl30
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 15/12/11, 11:53

Niewłaściwe zanieczyszczenie dyszy kotła BORA HTE




przez Cykl30 » 15/12/11, 13:38

Bonjour.

poruszane tutaj ekscytujące tematy.

Mając do czynienia z „zawodowcami”, odważyłbym się poprosić o radę ...
Mam kocioł BORA HTE (niebieski płomień).

Pomimo czyszczenia zbiornika; oraz 3 poziomy filtracji (50–20–5 mikronów) w szeregu; Moja dysza jest blokowana co 3 poranki (0.5 g 80 ° S LE) Model LE (niska emisja z zaworem) Sito dyszy jest zawsze czarne pomimo całej filtracji.

Czy masz pojęcie dlaczego i jak?
Wymień dyszę na NON „LE”, która będzie mniej drobnoziarnista? Usunąć podgrzewanie, które powoduje powstawanie osadów / węgla?

Dziękuję za ten wspaniały temat.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 15/12/11, 13:52

Argh, nie jestem na tyle „pro”, aby odpowiedzieć bezbłędnie… : Chichot:

Co mówią filtry? Czy jest w nim dziura, czy jest źle zamontowany?

A jakie paliwo bierzesz?

Istnieją obecnie „dodatkowe” oleje opałowe, które być może są zalecane do Twojego kotła o wysokiej wydajności? (mało prawdopodobne, ale warto sprawdzić)

To może przypominać wlewanie czerwonego paliwa do HDi: to nie będzie działać długo…

Co o tym myśli instalator? Co mówi zawiadomienie?

ps: Nie rozumiem, w jaki sposób podgrzewanie mogłoby spowodować kamień?!?
0 x
Cykl30
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 15/12/11, 11:53




przez Cykl30 » 15/12/11, 19:01

Filtry są nowe...
Brak wlotu powietrza.

Rozgrzewanie, mówię sobie to podgrzewając olej opałowy; udaje nam się skondensować śmieci znacznie bardziej... jak przegrzane masło na patelni.

Instrukcja nic nie mówi...
Instalator jest złodziejem... i wie mniej ode mnie.

Olej opałowy podobno jest „wysokiej jakości”, skoro mi go sprzedawano…
Potem przy całej filtracji (3 filtry do 5 mikronów), którą posiadam, jeśli są zanieczyszczenia, są one zatrzymywane przez filtr.

Pozostaje tajemnicą, której nie rozumiem... dysza zatyka się czernią co 3 poranki i losowo.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 15/12/11, 19:42

Pozostaje tajemnicą, której nie rozumiem... dysza zatyka się czernią co 3 poranki i losowo.

Z jakich materiałów wykonane są rury prowadzące ze zbiornika do palnika?
Myślę, że ta rura jest uszkodzona.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Cykl30
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 15/12/11, 11:53




przez Cykl30 » 19/12/11, 10:46

Bonjour.

Wykonane są z miedzi.

Nie rozumiem, że są filtry i że nie zasilają.
Sprawdziłem trasy, są dobre, nie ma inwersji stylu powrotnego połączonego z trasą wylotową itp.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 19/12/11, 11:05

To się komplikuje...

Czy możesz zrobić nam kilka zdjęć?

Filtry, rury? Zatkana dysza? Idealnie, gdy są również zdemontowane?

Jeśli nie, jak wyczyścić dyszę?

Czy kontaktowałeś się bezpośrednio z producentem palnika? Bo jeśli instalator to bzdura, to producent ma obowiązek pomóc swoim klientom...nawet jeśli oznacza to potępienie niekompetencji jednego z ich sprzedawców...(to brzydkie, ale hej...)
0 x
Cykl30
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 15/12/11, 11:53




przez Cykl30 » 19/12/11, 11:37

KUPA ŚMIECHU...

OK.
Jeśli chodzi o producenta to już z nim kontaktowałem się listem poleconym, naprawdę jest mu to obojętne...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637




przez Macro » 19/12/11, 11:58

Właściwie sprawdź, czy podgrzewanie wstępne działa prawidłowo. Możliwe, że nagrzewa się za bardzo.. I spala paliwo... Wyjmij puszkę paliwa z dna zbiornika i przepuść ją przez filtr do kawy, aby ocenić jego właściwości. skuteczność czystość..
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Cykl30
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 15/12/11, 11:53




przez Cykl30 » 19/12/11, 12:04

Tak, rzeczywiście myślałem o podgrzewaniu wstępnym, które powoduje zwęglenie oleju opałowego tuż przed jego wylaniem... ponieważ moje filtry są nienaganne, a dysza jest czarna czasami po 3 dniach!!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 19/12/11, 12:15

Makro napisał:Właściwie sprawdź, czy podgrzewanie wstępne działa prawidłowo. Możliwe, że nagrzewa się za bardzo.. I spala paliwo... Wyjmij puszkę paliwa z dna zbiornika i przepuść ją przez filtr do kawy, aby ocenić jego właściwości. skuteczność czystość..


Zrobione z szybkością : Mrgreen: , miałem też mówić o napinaniu przy zbyt gwałtownym podgrzewaniu. W niektórych „nieco wyrafinowanych” instalacjach można dostosować całą masę rzeczy związanych z elektrycznym podgrzewaniem paliwa (termostat lub czas trwania cyklu ogrzewania/przerwy) lub natężeniem przepływu recyrkulacji podgrzewanego paliwa ( śruba igły regulacyjnej) itp. Musisz gdzieś mieć element regulacyjny. Podgrzewanie paliwa bez kontroli może być zabronione przez przepisy....
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 303