Ocieplić poddasze, ułożyć panele konopne i celulozowe

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Ocieplić poddasze, ułożyć panele konopne i celulozowe




przez Christophe » 24/01/08, 13:49

Oto pierwsze 2 zdjęcia z tego projektupoprawę ocieplenia naszych poddaszy co robimy...

Obraz
Obraz

3 panele konopne mają grubość 20 cm, co daje w sumie 2,07 m². Przeznaczone są do umieszczenia obok włazu na strych...

Worek celulozowy jest przeznaczony do smarowania 370L...

Podsumowanie planowanej instalacji: ocieplić stracone poddasze o powierzchni 44m² z R co najmniej 6 albo:

- 42 m² z 25 cm sypkiej celulozy
- 2 m² konopi o grubości 20 cm
Ostatnio edytowane przez Christophe 24 / 01 / 08, 15: 39, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 24/01/08, 15:37

A oto dokładny koszt (faktura):

a) 30 worków 370L: 428.40 € lub 11.1m3 tj. 38.59 € za m3
b) 3 panele wełny konopnej 20 cm: 72.43 € za 2,07 m² tj. 174.15 € za m3
c) Wysyłka i dostawa: 86 €

RAZEM z VAT: 586.83 za około 44 m², tj. 13.37 € za m² w cenie 6,5 R!

Uwagi:

- ekologiczna izolacja z celulozy jest tania!
- biorąc 100% celulozę byśmy mieli koszt 10.20 € za R 6,6
- dostawa (nie podlega negocjacji niestety) to spory dodatkowy koszt 15%...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 24/01/08, 16:02

:zaszokować: Właśnie porównałem koszty z wełną szklaną!

Trzymaj się mocno: wełna szklana jest znacznie droższa przy równoważnym oporze cieplnym niż celuloza.

A) Weźmy więc w naszym przypadku 100% izolację celulozową: R 6.6 dla 42 m² za 428.40 € z podatkiem albo (powtarzam się): 428.40 / 42 = 10.20 € z podatkiem za m² dla R = 6.6 (26 cm)

B) Zgodnie z ust Katalog Leroy Merlin Strona 291:

Obraz

Czytamy: 10,03 € / m² za R 3.10, tj. 21.35 €/m2 za R 6.6!

Wełna szklana jest zatem 21.35/10.20 = 2.09 razy droższa niż celuloza. Innymi słowy: wełna szklana jest o 109% droższa niż celuloza luzem lub celuloza jest o 53% tańsza niż wełna szklana.

Jestem tak zdumiony, że stworzyłem specyficzny tioopic: Ceny izolacji: chemiczna wełna szklana droższa niż naturalna celuloza?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 25/01/08, 12:25

To wszystko, chodźmy! Zdjęcia i filmy (Special Envoy Econologie.com :D : Mrgreen: ) będzie przybywać stopniowo!

Manipulowałem już wełna konopna i zrobił „szalunek” i dobrego boga atakuje oskrzela (nie założyłem maski przeciwpyłowej) Nie sądziłem, że wełna jest tak zakurzona...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 25/01/08, 12:55

Christophe napisał:To wszystko, chodźmy! Zdjęcia i filmy (Special Envoy Econologie.com :D : Mrgreen: ) będzie przybywać stopniowo!

Manipulowałem już wełna konopna i zrobił „szalunek” i dobrego boga atakuje oskrzela (nie założyłem maski przeciwpyłowej) Nie sądziłem, że wełna jest tak zakurzona...


Jakbyś przeczytał jakieś komentarze na ten temat (w tym moje) to założyłbyś maskę i ochronę na ramiona i dłonie, bo po montażu bardzo się rysuje (czy to wełna mineralna szklana czy konopna, myślę że to kiff ..kiff!! )Uważaj na płuca!! : Evil:

W przypadku wełny konopnej kanadyjski specjalista powiedział to niedawno.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 25/01/08, 13:06

Halo

ponieważ po instalacji dobrze się rysuje


Za to, że pozowałem osobiście, w formie panelu, przyznaję, że przeszkadzać może kurz uwalniający się podczas manipulacji
Wełna ma nawet niewielki zapach, jeśli nie jest wcześniej wystarczająco rozpakowana i przewietrzony. Polecam dobrze przewietrzyć wełnę, nawet jeśli oznacza to „uderzenie jak” w dywan, przed położeniem.
Z drugiej strony asymilacja cząstek, które łatwo latają, z tymi emitowanymi przez wełnę mineralną jest przesadą.
Myślę, że rozmiar i niebezpieczeństwa są bez porównania, a poza tym nie ma żadnych nieprzyjemnych wrażeń w kontakcie z wełną konopną.

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 25/01/08, 13:26

jean63 napisał:Jakbyś przeczytał jakieś komentarze na ten temat (w tym moje) to założyłbyś maskę i ochronę na ramiona i dłonie, bo po montażu bardzo się rysuje (czy to wełna mineralna szklana czy konopna, myślę że to kiff ..kiff!! )Uważaj na płuca!! : Evil:


Czemu jesteś zły? To było dla informacji... wata szklana dziękuję wiedziałem (kto nie wie?), ale dla konopi myślałem, że to nie jest potrzebne... To wszystko...

jean63 napisał:W przypadku wełny konopnej kanadyjski specjalista powiedział to niedawno.


Tak, ale w "panelach" myślałem, że mniej się pyli, ale to nieprawda... Położyłem tylko 2 m², to wszystko...

Dziękuję, że martwisz się o moje płuca... o celulozę nie martw się, zaplanowałem 2 maski! : Chichot:
Ostatnio edytowane przez Christophe 25 / 01 / 08, 13: 32, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 25/01/08, 13:29

Pętla napisał:Z drugiej strony asymilacja cząstek, które łatwo latają, z tymi emitowanymi przez wełnę mineralną jest przesadą.
Myślę, że rozmiar i niebezpieczeństwa są bez porównania, a poza tym nie ma żadnych nieprzyjemnych wrażeń w kontakcie z wełną konopną.


Cóż, też tak myślałem... dlatego nie założyłem maski... ale tak nie jest.

Nie tak dawno miałem do czynienia z wełną szklaną i konopie wydawały mi się równie "zakurzone"...zobacz więcej...

Jeśli chodzi o niebezpieczeństwo cząstek, myślę, że nie ma obrazu, ale cząsteczka sama w sobie jest szkodliwa z definicji…

Jeśli chodzi o zapach, pachnie trochę jak „owca”, prawda? : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 25/01/08, 14:04

Oto pierwsze zdjęcia, po powrocie : Chichot: :

11 m3 celulozy w "worku" dostarczone dziś rano: mamy w sumie 30 worków + 3 panele konopne.

Obraz

„Gołe” strychy z 2 „boków”:

Obraz
Obraz

Bibi, która robi jeszcze kilka ostatnich jointów: jak na wszystkich strychach w pewnym wieku miejscami były przeciągi! Zauważycie jak wyglądają moje ubrania do majsterkowania (prezent gwiazdkowy 2007):) :) :)


Obraz

„Szalunki” do paneli konopnych: (w prawym górnym rogu powrót paneli słonecznych o grubości 1 cala, zaizoluje go również pianką tego popołudnia)

Obraz

Szalunek i panele z wełny konopnej są używane, ponieważ oczywiście niemożliwe jest położenie celulozy nad włazem, ponieważ jest to jedyny dostęp (lub dla tych, którzy mają metodę, która mnie interesuje! :D ).

Deskowanie w (prawie) końcowej pozycji:

Obraz

To więcej niż wylewanie celulozy dookoła szalunku!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 25/01/08, 18:46

Ayé 50% zostało osiągnięte (15 worków)! Trudno trudno „flokulować” ręcznie i grabiami i podnieść liść… ale znalazłem świetną sztuczkę!

Wyjaśnię później, że wracam, skończę przed północą! : Mrgreen:

Trochę to okropne biorąc pod uwagę kurz jaki tworzy się podczas "flokowania"... poza tym całkiem przyjemnie się rozprowadza celulozę...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 392