Walidacja schematu pieca Thermo Royal 720 MBS na kotle na olej opałowy

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Kevin 1854
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 15/09/21, 22:51

Walidacja schematu pieca Thermo Royal 720 MBS na kotle na olej opałowy




przez Kevin 1854 » 15/09/21, 22:56

Cześć wszystkim.
Jestem nowy w forum i potrzebuję twojej rady, aby podłączyć piec do kotła do już zainstalowanego kotła olejowego.
Dokładnie przestudiowałem poprzednie posty na forum i inne, aby dojść do tego schematu poniżej, chciałbym wiedzieć, co o nim myślisz, aby móc go zweryfikować i zaatakować prace.

Na razie chcę, aby wszystko było jak najprostsze bez zbiornika buforowego, przy tej konfiguracji mam nadzieję, że będę mógł uruchomić piec bez niebezpieczeństwa i jeśli to konieczne, użyć kotła olejowego.

Kocioł i małe Lamborghini, które jest w piwnicy, które ogrzewa 3 grzejniki na tym samym poziomie co ten i 1 grzejnik, który jest na górze tuż obok przyszłego pieca.
Piec i Thermo Royal 720 od MBS.

Nie wiem czy wszystkie elementy są potrzebne (jak 1 sekunda naczynie wzbiorcze...) czy czegoś brakuje,
z góry dziękuję
.
Untitled 2.jpg
Untitled 2.jpg (225.83 KB) Oglądano 5311 razy
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Ad: walidacja schematu kotła na kotle na olej opałowy




przez phil59 » 16/09/21, 15:32

Na piecu gorąco polecam zawór bezpieczeństwa, co oznacza, że ​​w przypadku przegrzania opróżnia wodę z obwodu, a zastępuje ją zimną wodą.

To mi kiedyś służyło, z awarią soku i cyrkulator się zatrzymał.... Teraz cyrkulator jest podłączony do falownika i może wytrzymać kilka godzin...

Przy tak małej kaloryferze, bez balonika, może być ciężko.

Mój piec warzelny daje tylko 7.5 kW do wody, a ciepło trzeba odprowadzić...

Zapewnij również dobrą średnicę rury.

Postawiłem też wazon do pieca.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Kevin 1854
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 15/09/21, 22:51

Ad: walidacja schematu kotła na kotle na olej opałowy




przez Kevin 1854 » 16/09/21, 16:11

Dziękuję za szybką reakcję, jeśli na schemacie wstawię zawór bezpieczeństwa termicznego tuż przy gorącym wylocie z pieca to symbol nie fajny to przyznaję :D
Myślisz, że bez bufora będę miał problemy z ogrzewaniem domu?

A jeśli chodzi o falownik, trudno mi zrozumieć, w jaki sposób udaje mu się przejąć kontrolę w przypadku cięcia EDF, odbywa się to automatycznie od momentu, gdy sok już nie dociera lub jest manipulacja do wykonania ręcznie ? Układ podoba mi się dobrze, ponieważ mam już w posiadaniu akumulator GEL 100aH i przetwornicę 12v/220v którą kupiłem z autonomicznym zestawem solarnym i podobno falownik i konwerter, to to samo, prawda?
Ale nie wiem, czy w przypadku przecięcia mój konwerter to wykryje, aby mógł przejąć i uruchomić słynną pompę.
W przeciwnym razie najważniejsze jest to, że mój obwód wydaje się działać, nie omieszkałbym umieścić w rurze dobrej średnicy, tak jak zalecasz, dziękuję.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Walidacja schematu pieca Thermo Royal 720 MBS na kotle na olej opałowy




przez phil59 » 16/09/21, 21:33

Opróżnianie jest dobre, ale nadal musisz napełnić je wodą!

„Maszyna” kotłowa nie może działać bez wody.

Głowica, powiedziałbym że zawór ma około 70€, opróżnia się w przypadku przegrzania i jednocześnie wypuszcza wodę z sieci.

Stary inwerter z kompa z baterią hs znajdziesz za 10-20€.... Założyłem na nią rozładowany akumulator samochodowy, nie idealny, bo nie jest do tego przystosowany, ale trzyma już 3 lat. Falownik jest podłączony do sieci i pobiera energię z akumulatora, jeśli nie ma sieci.

Prosty falownik fotowoltaiczny ze względów bezpieczeństwa wytwarza tylko wtedy, gdy sieć jest w porządku, w przeciwnym razie produkcja zostaje zatrzymana.

Są falowniki hybrydowe, które robią jedno i drugie, ale rozłącza się z sieci, jeśli nie ma soku, i tylko zasila Twój „dom”.

W twoim przypadku myślę, że masz to, co nazywa się odosobnioną witryną, bez sieci zasilającej.

Mój balon 500L, znalazłem go od OCCAZ za 100 €, no cóż ...
Konto około 250 € za 2-300L, wycenione na LBC.

Trzeba pomyśleć, że mój piec np. dając za 7.5 może bardzo dobrze na chwilkę dawać 10-12 kW, a nie da się wyłączyć, póki się pali to pali...

Nie patrzyłem na twój schemat więcej niż to, nie miałem czasu...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Walidacja schematu pieca Thermo Royal 720 MBS na kotle na olej opałowy




przez dede2002 » 21/09/21, 12:28

Cześć Kevin,

To ładny rysunek!

-Dlaczego na wylocie kotła nie ma v3v? jakie masz regulacje?

-Wyjście v3v z pieca powinno być "termowarem", aby utrzymać temperaturę kotła i wysłać nadwyżkę do grzejników, które będą dobrze ogrzewać i magazynować ciepło w domu. Przy tym zespole konieczne będzie ręczne wyłączenie kotła.

- Drugie naczynie wzbiorcze jest opcjonalne, ponieważ jest tylko jeden obwód, ale konieczne jest zwymiarowanie w stosunku do wzrostu objętości wody i podłączenie po stronie zimnej.

-Możesz podgrzać trochę CWU nadmiarem ciepła z bojlera.

A+
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 382