Unikaj bistre lub smoły w piecu lub kotle na drewno

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Unikaj bistre lub smoły w piecu lub kotle na drewno




przez Christophe » 28/01/09, 10:10

Jak uniknąć ograniczenia smół lub smołowania? I jak najlepiej ograniczyć nieuchronną kondensację (punkt rosy)?

Niektóre informacje dotyczące odpowiedzi w tym dokumencie Buderus: konserwacja i użytkowanie kotła na drewno Sekcja 8.9.

Czy masz jakieś inne porady lub dokumenty do wypełnienia?

ps: ten temat nie jest niewinny, po prostu musieliśmy rozebrać i zamieść 1. przewody komina naszej zagłady (po tym więcej). To było niesamowite, jak brudne było :( Fuj ... jeszcze używamy 95% sprasowanych brykietów z trocin (bardzo suchych a priori) ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 28/01/09, 11:04

Dla sadzy nie wiem, ale jeśli bistre przepływa przez rurę pieca, jest to znak bardzo dobrej wydajności: opary i para wodna mają bardzo niską temperaturę i kondensują w rurze.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 28/01/09, 11:14

Cuicui napisał:Dla sadzy nie wiem, ale jeśli bistre przepływa przez rurę pieca, jest to znak bardzo dobrej wydajności: opary i para wodna mają bardzo niską temperaturę i kondensują w rurze.


Tak, ale nie, oznacza to również, że spaliliśmy gówno z drewna ... i wiem, że spaliłem je zeszłej zimy!

W rzeczywistości dokładnie oszacowałem wydajność naszego urządzenia po czyszczeniu: https://www.econologie.com/forums/rendement- ... t6977.html

Przyznaję, że istnieją parametry testowe do przejrzenia (patrz temat, chciałbym napisać esej), ale nadal jest to godne ubolewania! 24% !!! Obraz

Un Obraz nie może być daleko od tej wydajności!

Odkryłem, że przy niskim T ° deom miał lepszą (normalną) wydajność, ale niski T ° wody = odwaga i smołowanie obowiązkowe = spadek wydajności z czasem ...

W końcu znajdujemy się w nieco paradoksalnej sytuacji: niska temperatura dymu = lepsza wydajność = obniżona wydajność ...

Dokument Buderus zaleca T ° CWU powrotu do kotła 65 ° C, aby uniknąć zakleszczenia. W tych warunkach wydaje mi się, że wydajność deom spadnie poniżej 15% !!! : Mrgreen: :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 28/01/09, 12:30

Halo

Nie spojrzałem na doktora, ale czy mówimy o zaworze do recyklingu? Jego zadaniem jest zagwarantowanie minimalnej temperatury powrotu do kotła, niezależnie od natężenia przepływu w cyrkulatorze, ponieważ wewnętrzny zawór jest termostatyczny.

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Unikaj bistre lub smoły w kuchence lub kotle b




przez Did67 » 28/01/09, 12:52

Christophe napisał:... ale używamy 95% sprasowanych brykietów z trocin (dlatego bardzo suchych a priori) ...


Tzw. „Suche” drewno ma wilgotność od 15 do 20%. Cięcie drewna jest często wykonywane z większą szybkością… Jeśli więc sicure jest prasowany bez suszenia, to jesteśmy w stawkach tego rzędu (minimum).

Ludzie zawsze są zaskoczeni, gdy dowiadują się, że mąka ma około 15% wilgoci!

Do tego dochodzi jeszcze komplikacja regulacji przeciwpożarowej i obniżania temperatur gazu (w celu zwiększenia wydajności) ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 28/01/09, 13:02

Christophe napisał:
Dokument Buderus zaleca T ° CWU powrotu do kotła 65 ° C, aby uniknąć zakleszczenia. W tych warunkach wydaje mi się, że wydajność deom spadnie poniżej 15% !!! : mrgreen :: shock:


Rzeczywiście, jest to podstawowa kwestia. A ponieważ od czasu do czasu „dotykacie” naszych wymian na temat przepisów firmy Okofen, jest to jeden z delikatnych punktów w regulacji kotłów na pelety. Następnie regulacja zarządza zaworami 3V, aby uniknąć kondensacji (zamknięcie poniżej 65 ° C w celu „zachowania” temperatury w kotłach). Oprócz kwestii bistre, a tym samym stopniowego spadku wydajności, skraplania te podnoszą również kwestię korozji kotłów (z wyjątkiem stali nierdzewnej - tak jest w przypadku skraplacza Okofen, a zatem „zaprojektowanego”)!

Z tego powodu wciąż podnoszę świadomość problemu, że nie możemy porównywać wysoce wyrafinowanych automatycznych kotłów na pelety z niejasnymi ziołowymi czajnikami do herbaty (np. Niejasno przekształcone kotły na drewno na pelety, na ryzyko niewłaściwego zarządzania obniżanie, uruchamianie, czyszczenie, utlenianie itp.).

Nie wspominając już o tym, że w warunkach, w których powstaje bistre, spalanie jest również katastrofą ekologiczną z punktu widzenia emisji (innych niż CO²) i lepiej byłoby ogrzewać za pomocą ... gazu? ???
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 28/01/09, 13:11

Pętla napisał:Nie spojrzałem na doktora, ale czy mówimy o zaworze do recyklingu? Jego zadaniem jest zagwarantowanie minimalnej temperatury powrotu do kotła, niezależnie od natężenia przepływu w cyrkulatorze, ponieważ wewnętrzny zawór jest termostatyczny.


Tak, doktor mówi o tym:

Kondensacja i tworzenie
smoła może utrudniać życie
kotła. Temperatura powrotu
musi wynosić co najmniej 65 ° C, temperatura
woda w kotle od 80 do 90 ° C.


- Zamontować zawór termostatyczny, który
zapobiegnie temperaturze powrotu z
zejść poniżej 65 ° C (wysokość
temperatura powrotu).


Wadami na śmierci, nie mam takiego zaworu ...

Did67 napisał:Tzw. „Suche” drewno ma wilgotność od 15 do 20%. Cięcie drewna jest często wykonywane z większą prędkością


Myślę, że wręcz przeciwnie, jest bardziej sucha niż drewno opałowe, obrabiane drewno jest już w deskach i pochodzi z daleka (egzotyczne), którego głębokie suszenie wymaga czasu i ze względu na jakość produktu końcowy (wyboczenie?) Myślę, że wilgotność musi być dobrze kontrolowana przed obróbką.

Ok, właśnie zmierzyłem szybkość hydrogetrii 5 brykietów (myślę, że jest to czerwone drewno padouck) za pomocą miernika wilgotności takiego: https://www.econologie.com/shop/humidime ... p-128.html

Wyniki: między 11 a 13%, a więc trochę więcej niż w przypadku „standardowych granulek”. Założę się, że nasze niestandaryzowane peletki się skończyły ... Próbuję dziś po południu. Ale w obu przypadkach: pelety i brykiety będą miały tendencję do pochłaniania wilgoci z powietrza ... dlatego ...

Aby uzyskać dokładniejszą dawkę tarcicy, zapytam mojego dostawcę brykietu następnym razem, gdy go zobaczę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 28/01/09, 13:14

W przypadku zaworu do recyklingu rozmawialiśmy o tym tutaj:

https://www.econologie.com/forums/recherche- ... t6264.html

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 28/01/09, 13:22

Dziękujemy za przybycie, aby zobaczyć:

Obraz

Ale najwyraźniej tego zaworu nie ma na schematach, na których zainspirowałem się w czasie montażu zagłady, a mianowicie:

Obraz

Zamontować ten zawór na naszej zagładzie? Nie wiem, czy warto, biorąc pod uwagę słabą wydajność naszego Deom w wysokiej T ° (tak naprawdę to kocioł grzewczy, a nie kocioł) ... więc nie wiem ...

Ponieważ nie mam nic przeciwko zmniejszeniu kondensacji i bistre, ale jeśli ma to zwiększyć zużycie drewna o 2 lub 3, mówię nie ... :płakać: : Evil:

Wolę porządnie zamiatać co 2 lata !! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 28/01/09, 13:28

W każdym razie słaba wydajność kotła wskazuje, że kalorie rosną w dymie w kanale.
Powierzchnia wymiany z wodą twojego DOEM jest źle umieszczona, ponieważ na ścianie zewnętrznej, a więc daleko od najgorętszego punktu, który jest centralny.
Być może trzeba rozważyć modyfikację, aby przepuszczać wodę tam, gdzie jest najgorętsza, lub dodać obieg tylko na wylocie z kotła, w kanale.
Zasadniczo, jeśli na poziomie płomieni występuje regres, jest on niszczony przez silne ciepło.

A+
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 239