Regulacja kotła Easypell

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Thomas80
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 04/12/18, 08:13

Regulacja kotła Easypell




przez Thomas80 » 04/12/18, 14:12

Bonjour à tous,

Mam nowy kocioł na pellet Easypell (tani produkt Okofen) z czujnikiem zewnętrznym i termostatem pokojowym (system Easytronic, wierzę, że to to samo co Okofen: białe, duże pokrętło i dwa Przyciski „Esc” i „Enter”) w celu wymiany kotła na paliwo.
Mój dom składa się z podłóg 2 o powierzchni 100 m², z dużymi żeliwnymi grzejnikami na parterze (z całkowicie otwartymi zaworami termostatycznymi) i grzejnikami ze stali R + 1.

Próbuję wprowadzić poprawki, aby uzyskać odpowiednią temperaturę w salonie.
Muszę poprosić 21,5 ° C o 19,5 (temperaturę mierzoną przez termometr elektroniczny).

Więc czytam na forum różne ustawienia, które należy wprowadzić, a ja zaatakuję ustawienia: Punkt stały 35 ° C i nachylenie do 1,3.

Temperatura jest niższa niż żądana. Zwiększam swój punkt stały do ​​40 ° C i obniżam nachylenie do 1,1. Czekam na 24h. Brak zmian temperatury pokojowej. Temperatura na wylocie z kotła wzrosła.
Zwiększam ponownie swój stały punkt i przechodzę do 42,5 ° C (maksimum to 45 ° C) i obniżam swoje nachylenie do 1.0. Wciąż bez zmian.

Trochę szukam i zdaję sobie sprawę, że ustawiona temperatura pokojowa 21,5 ° C odpowiada całkowicie zmierzonej temperaturze otoczenia 21,5 ° C przez TA. Szukam innego termometru, który potwierdza, że ​​w pomieszczeniu jest tylko 19,5 ° C.
Zgubiłem się. Temperatura zmierzona przez termostat jest zatem błędna ????? Dlatego jestem zobowiązany poprosić 21,5 ° C o 19,5 ° C ????

Czy ktoś mógłby mnie oświecić?

Merci d'Avance
Thomas
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13717
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Ustawienie kotła Easypell




przez izentrop » 04/12/18, 14:21

Witam,
Jeśli jest tak, jak w przypadku ustawienia prawa wodnego na pompie ciepła, ustawioną temperaturą jest temperatura zasilania obiegu ciepłej wody.
W moim domu ustawiono na 26 °, aby temperatura w pomieszczeniu kontrolnym wynosiła około 20 ° z całkowicie otwartym kurkiem.

Kocioł reguluje się w zależności od temperatury zewnętrznej i powrotu wody.
0 x
Thomas80
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 04/12/18, 08:13

Re: Ustawienie kotła Easypell




przez Thomas80 » 04/12/18, 15:38

Dziękuję za odpowiedź.
Ale nie sądzę, że ta zadana temperatura otoczenia odpowiada temperaturze wody na zasilaniu kotła, która obecnie wynosi około 49 ° C.

Thomas
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ustawienie kotła Easypell




przez Did67 » 04/12/18, 17:30

Jeśli dobrze zrozumiałem, masz „termostat pokojowy” znajdujący się w głównym pomieszczeniu. I czujnik zewnętrzny.

Różnica, którą znajdziesz, jest gdzieś ustawiona: czujnik pokojowy to termistor (rezystancja zmienna w zależności od temperatury). Ponadto rezystancja sondy (zmienna), rezystancji zastosowanego kabla (stała), w zależności od odległości i grubości kabla.

Dlatego konieczne jest skonfigurowanie wewnętrznego czujnika termicznego (lub działanie ze świadomością, że istnieje „techniczne” odchylenie 2 °).

Już o tym nie myślę, ale na starym rozporządzeniu Okofen ten parametr gdzieś istniał. Najłatwiej zacząć od pomocy instalatora. To jego praca. Jeśli nie wie, zawsze możemy poszukać „zawiadomienia monter"(ogólnie te ustawienia są" zarezerwowane "dla instalatorów i nie są wymienione w instrukcji"utilisateur„- to normalne, nie tknął tego!).
1 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Ustawienie kotła Easypell




przez Pilpoill » 04/12/18, 18:28

Witam,

Jeśli jest tak jak w SmartXS, ustawienia sondy można uzyskać w menu technika.

EDYCJA: Potwierdzam, wizualnie instrukcji Easypell
501BF3EC-D38A-4887-8485-266FB9248A32.jpeg
501BF3EC-D38A-4887-8485-266FB9248A32.jpeg (KIO 254.46) Dostęp do 24738 razy



Wyjaśnienie może być przydatne ... Szukając prawa dotyczącego wody, upewnij się, że termostat pokojowy zapewnia korektę 0.
Ostatnio edytowane przez Pilpoill 04 / 12 / 18, 18: 52, 1 edytowany raz.
1 x
Thomas80
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 04/12/18, 08:13

Re: Ustawienie kotła Easypell




przez Thomas80 » 04/12/18, 18:45

Ok dziękuję, skontaktuję się z moim instalatorem i zignoruję tę lukę.
Aby dokończyć regulację i zapisać granulki, muszę stopniowo obniżać swój punkt stały, o ile mam wymaganą temperaturę (biorąc pod uwagę różnicę stopni 2), aby uzyskać pożądany komfort z wodą. możliwe mniej gorące. Właśnie mam
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Ustawienie kotła Easypell




przez Pilpoill » 04/12/18, 18:57

Nie chcąc nalegać, czy na pewno ustawiłeś kompensację na „0”?

Przy stałej temperaturze zewnętrznej wydaje mi się dziwne, że różne zmiany w ciągu kilku dni nie wykazały żadnych zmian temperatury wewnętrznej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ustawienie kotła Easypell




przez Did67 » 04/12/18, 19:00

Potwierdzam, to bardzo ważne.

W przeciwnym razie czujnik pokojowy koryguje „automatycznie”. I cokolwiek włożysz, otrzymasz depozyt! Ponieważ system poprawia.

Więc tak, czas na skalibrowanie twojej krzywej, musisz ustawić współczynnik sondy na 0 (współczynnik ten określa z jaką "siłą" sonda musi skorygować: 0 = brak korekcji; 10 = bardzo silna korekta).
2 x
Thomas80
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 04/12/18, 08:13

Re: Ustawienie kotła Easypell




przez Thomas80 » 04/12/18, 20:12

Dziękuję Pilpoill i Did67 za te szczegóły, które nie są bezużyteczne, ponieważ tak naprawdę nie naliczyłem rekompensaty dla 0. Roll:

W przypadku problemu z temperaturą poproszę technika dostępu do mojego instalatora, aby spróbował to zmienić.

Dziękuję Pilpoill za obraz instrukcji, ale niestety mam stary model sondy (znacznie mniejszej konstrukcji), więc nie pasuje. Będę szukał, kiedy będę miał.

Thomas
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Ustawienie kotła Easypell




przez Philippe Schutt » 06/12/18, 20:40

Punktem stałym jest zewnętrzny T °, ​​w którym kocioł musi zacząć się nagrzewać, powinien raczej być w kierunku 21 ° ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 568