Pomoc dla kotłów Paradigma pelletti II

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Nico2lyon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 13/12/13, 16:30

Pomoc dla kotłów Paradigma pelletti II




przez Nico2lyon » 13/12/13, 16:49

Witam wszystkich,
Czytam Cię już od jakiegoś czasu, ponieważ moim celem była instalacja kotła na pellet w moim domu. Kupiłem ten kocioł od fachowca, który zamknął swój sklep ze względów zdrowotnych i który sprzedawał swój nowy model wystawowy.
Rzecz w tym, że nie będę mógł tego zainstalować.
Kocioł jest z 2007 roku i nie wiem jaką skrzynkę sterowniczą w nim zamontować. Po prawej stronie maszyny znajduje się tylko czarna skrzynka. Widziałem, że były regulatory „paradigma”, których najwyraźniej nie można kupić (nie znaleziono) i inne regulatory „Tem”, ale nie wiem, który model jest odpowiedni, a tym bardziej gdzie go znaleźć.... Poza tym, Powiedziano mi o kodzie umożliwiającym rozpoczęcie pracy, bez którego nie mógłbym nic zrobić. Naprawdę czuję, że zrobiłem coś złego kupując takie rzeczy.... Proszę o pomoc... Dziękuję....
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 14/12/13, 19:24

masz instrukcję instalatora?
http://paradoco.paradigmaitalia.it/files/getbyid/502

wystarczy, że zrozumiesz trochę włoski...

najwyraźniej styk X21 i ewentualnie X19
0 x
Nico2lyon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 13/12/13, 16:30




przez Nico2lyon » 14/12/13, 21:08

Dobry wieczór Philippe i dziękuję za link. Rzeczywiście można go rozszyfrować (jeśli ktoś miałby link do wersji FR, nadal byłbym zainteresowany) i zdaję sobie sprawę, że mój dokument jest niekompletny. Nie mam też schematu hydraulicznego i nie widzę go we włoskiej dokumentacji.... Ale to nie jest moje główne zmartwienie.
Tak naprawdę mój kocioł (który jeszcze nie jest zamontowany) jest wyposażony jedynie w moduł sterujący PPUI. Nie mam "Systa komfort" która według doktora jest opcją i nie bardzo wiem do czego ona służy, regulacja?? W takim przypadku zrozumiałem, że mógłbym zamiast tego umieścić coś innego (na przykład TEM PM 2940), ale nie jestem pewien, potrzebuję twoich wyjaśnień.... Co więcej, jeśli muszę to umieścić
TEM PM 2940, nie wiem, który wybrać, wiedząc, że mój kocioł będzie służył tylko do ogrzewania, a później być może do CWU. Wydaje się, że jest ich kilka w tej serii: BUL? BUML? Itd.... Jest tego cała masa: http://www.heiz24.de/index.php/fr/PM-29 ... a/l-KAT177
A przede wszystkim przypominam, nie wiem czy to zastąpi "Systa komfort"..
To tu jestem... :|
0 x
Nico2lyon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 13/12/13, 16:30




przez Nico2lyon » 15/12/13, 14:33

Przyjrzałem się dokładnie włoskiemu schematowi, x19 jest podłączony do czerwonego przycisku, który jest na konsoli, musi służyć jako wyłącznik. x21 to najwyraźniej zewnętrzne zapotrzebowanie na ciepło, a listwa zaciskowa ma tylko dwa przewody. normalne w przypadku tak złożonej regulacji?
Zaznaczam, że nie za bardzo się na tym znam i przychodzę do Was, żeby się czegoś dowiedzieć.
Moja wielka obawa: czy na poziomie modułu sterującego i regulacji uda nam się go uruchomić nie natrafiając na kod instalatora, którego nie mamy? Byłoby to katastrofalne w skutkach, ponieważ nie sądzę, że we Francji są jeszcze technicy, do których mógłbym się zwrócić.
Dzięki,
Nico
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 15/12/13, 18:47

tak, X21 to wyłączenie kotła, które można wykorzystać do wymuszenia wyłączenia.
Normalne złącze to X19. Nie zastępuje regulacji. Dotyczy to jedynie instalacji termostatu pokojowego z stykiem suchym.
Regulacja zmienia T° wody w obiegu poprzez sterowanie zaworem mieszającym, tak aby emisja ciepła zawsze odpowiadała stratom. Moim zdaniem nie powinno się go włączać do kotła, jednak ta opinia nie jest powszechnie podzielana ;)
0 x
Nico2lyon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 13/12/13, 16:30




przez Nico2lyon » 15/12/13, 18:57

Raczej odwrotnie, x19, aby wymusić odcięcie i x21 dla termostatu.
Ale głupie pytanie: gdzie podłączyć regulację? i co mogę umieścić?
Nie bardzo się na tym znam i naprawdę się pogubiłem...
Merci beaucoup.
0 x
Nico2lyon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 13/12/13, 16:30




przez Nico2lyon » 15/12/13, 19:00

Przepraszam za niewiedzę, ale czy chcesz mi powiedzieć, że regulator jest powiązany tylko z zaworami i czujnikami, a nie z kotłem?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 15/12/13, 19:01

dokładnie
0 x
Nico2lyon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 13/12/13, 16:30




przez Nico2lyon » 15/12/13, 19:04

Więc możemy umieścić co chcemy?

Jeśli chodzi o moduł sterujący tego kotła, czy wiesz, czy jest on zablokowany kodem startowym? Jeszcze tego nie włączyłem.
0 x
Nico2lyon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 13/12/13, 16:30




przez Nico2lyon » 15/12/13, 19:40

Znalazłem to, czasami są ludzie, którzy wiedzą tyle co ja... bardzo pouczające:

http://forums.futura-sciences.com/habit ... cipes.html

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem to z bojlerem, dość wyrafinowanym regulatorem i odpowiednią ilością zaworów i cyrkulacji możemy zrobić prawie wszystko co chcemy? (zarządzać dwiema sieciami ciepłowniczymi + zbiornikiem CWU itp...???) pod warunkiem, że na starcie masz odpowiednią moc?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 308