Papier toaletowy z recyklingu, moje pośladki!

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Papier toaletowy z recyklingu, moje pośladki!




przez GuyGadebois » 20/09/19, 11:26

Nie wybieraj papieru toaletowego z recyklingu

Wielu z was było zaskoczonych, że czasami wspominałem o obecności bisfenolu A w papierze toaletowym.
Ten bisfenol A jest obecny w papierze toaletowym pochodzącym z recyklingu, to znaczy nie jest wytwarzany bezpośrednio z miazgi drzewnej, ale z już używanego papieru.
Ponieważ surowiec „poddany recyklingowi” składa się głównie z dokumentów biurowych, które trafiły do ​​kosza i które nadal zawierają farby drukarskie - w tym bisfenol A !!

Bisfenol A jest znanym substancją zaburzającą gospodarkę hormonalną, która zwiększa ryzyko chorób i może powodować bezpłodność. Jego obecność na kartkach Twojej gazety nie jest niebezpieczna ... o ile ich nie połkniesz! Więc nie zamierzasz używać go jako papieru toaletowego…!
Jeśli chcesz pozostać "zielony" przy wyborze papieru toaletowego, do czego oczywiście zachęcam, poszukaj logo i wzmianki FSC na opakowaniu twojego papieru toaletowego: pokazują, że papier jest rzeczywiście wykonany z drewno, ale z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony.
Obraz
https://alternatif-bien-etre.com/consom ... commettre/
(Potwierdzone przez badanie Que Choose w tym miesiącu)
Oto jesteśmy, chcemy być zieloni, zatruwamy się! :x
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Papier toaletowy z recyklingu, mój tyłek!




przez Ahmed » 20/09/19, 11:59

Podoba mi się tytuł, ale bardziej bezpośrednia wersja byłaby bardziej odpowiednia! :D

Jeśli chodzi o różne etykiety, nie możemy mieć zbyt wielu złudzeń co do ich zawartości… Lasy podlegają już licznym regulacjom, które gwarantują minimalny szacunek i, z tego punktu widzenia, dodatkową „warstwę” n ' nie dodaje niczego oprócz oszustwa ze strony zwykłych nabywców; z drugiej strony, jeśli przyjrzymy się uważnie wymaganiom i „drobnym ustaleniom” dotyczącym modalności, zdamy sobie sprawę, że tak naprawdę nie odpowiada to temu, w co ma wierzyć (na przykład wystarczy określony procent certyfikowanego drewna, aby tartak mógł sprzedawać wszystko pod etykietą) ... Roll:
To raczej narzędzie marketingowe, a także sposób na odzyskanie spokojnych środków (za „zasiłek” * trzeba zapłacić proporcjonalnie do powierzchni lasu).
Początkowo intencja była chwalebna i dotyczyła lasów tropikalnych, aby uniknąć nadmiernie rażących nadużyć, ale działanie tego systemu jest nadal cichsze na naszych szerokościach geograficznych (mniejsze ryzyko zastrzelenia w szczerym polu ).

* Krótko mówiąc, możliwość sprzedaży drewna firmom przetwórczym, które są ograniczone dystrybucją ... To cholernie dobre, jako strategia : Evil: ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9837
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: Papier toaletowy z recyklingu, mój tyłek!




przez sicetaitsimple » 20/09/19, 12:46

To nie do przyjęcia, aby taki problem zdrowia publicznego był dłużej ukrywany przed Francuzami! Organizacja PQ Grenelle, może RIP (czyż nie jest to Amhed?) Ma ogromne znaczenie! Ale co robi ten rząd?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Papier toaletowy z recyklingu, mój tyłek!




przez Ahmed » 20/09/19, 12:53

Tak, musimy przyznać, że to bardzo irytujący temat!
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Perseusz
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 283
Rejestracja: 06/12/16, 11:11
x 73

Re: Papier toaletowy z recyklingu, mój tyłek!




przez Perseusz » 20/09/19, 14:17

GuyGadebois napisał:
Bisfenol A jest znanym substancją zaburzającą gospodarkę hormonalną, która zwiększa ryzyko chorób i może powodować bezpłodność. Jego obecność na kartkach Twojej gazety nie jest niebezpieczna ... o ile ich nie połkniesz! Więc nie zamierzasz używać go jako papieru toaletowego ...


Dlatego nie zaleca się połykania papieru toaletowego.

Nie przyszłoby mi to do głowy, ale każdy ma własne preferencje żywieniowe: papetoletofagia ...
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9837
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: Papier toaletowy z recyklingu, mój tyłek!




przez sicetaitsimple » 20/09/19, 16:05

Wracam do domu z zakupów i kupiłam (jak zwykle) PQ z makulatury.
Lubię żyć niebezpiecznie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Papier toaletowy z recyklingu, mój tyłek!




przez GuyGadebois » 20/09/19, 17:20

Perseusz napisał:
GuyGadebois napisał:
Bisfenol A jest znanym substancją zaburzającą gospodarkę hormonalną, która zwiększa ryzyko chorób i może powodować bezpłodność. Jego obecność na kartkach Twojej gazety nie jest niebezpieczna ... o ile ich nie połkniesz! Więc nie zamierzasz używać go jako papieru toaletowego ...


Dlatego nie zaleca się połykania papieru toaletowego.

Nie przyszłoby mi to do głowy, ale każdy ma własne preferencje żywieniowe: papetoletofagia ...


Bisfenol A bardzo łatwo przekracza podstawowe bariery organizmu: kontakt z naskórkiem jest wystarczający, aby w organizmie można było znaleźć ślady; przechodzi również przez błony śluzowe i ściany krwi.
http://controverses.mines-paristech.fr/ ... ?q=node/21
Wiedząc, że wielokrotna ekspozycja na substancje zaburzające gospodarkę hormonalną jest zła, rób, co chcesz. Lub umyj w bidecie ... : Mrgreen:
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Papier toaletowy z recyklingu, mój tyłek!




przez izentrop » 21/09/19, 01:22

O WF mówi się wiele bzdur, posłuchajmy specjalistów https://www.afis.org/Les-perturbateurs- ... rai-danger
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Papier toaletowy z recyklingu, mój tyłek!




przez moinsdewatt » 21/09/19, 09:26

GuyGadebois napisał:Nie wybieraj papieru toaletowego z recyklingu

Wielu z was było zaskoczonych, że czasami wspominałem o obecności bisfenolu A w papierze toaletowym.
Ten bisfenol A jest obecny w papierze toaletowym pochodzącym z recyklingu, to znaczy nie jest wytwarzany bezpośrednio z miazgi drzewnej, ale z już używanego papieru.
Ponieważ surowiec „poddany recyklingowi” składa się głównie z dokumentów biurowych, które trafiły do ​​kosza i które nadal zawierają farby drukarskie - w tym bisfenol A !!



Czy możesz poprzeć swoje powiedzenie.

Papiery biurowe to zasadniczo arkusze kserokopiarki drukowane w czerni i bieli.

Nigdy nie słyszałem, żeby w składzie tonera był bisfenol A.

Nie mów nam bzdur z atramentem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Papier toaletowy z recyklingu, mój tyłek!




przez GuyGadebois » 21/09/19, 10:31

moinsdewatt napisał:
GuyGadebois napisał:Nie wybieraj papieru toaletowego z recyklingu

Wielu z was było zaskoczonych, że czasami wspominałem o obecności bisfenolu A w papierze toaletowym.
Ten bisfenol A jest obecny w papierze toaletowym pochodzącym z recyklingu, to znaczy nie jest wytwarzany bezpośrednio z miazgi drzewnej, ale z już używanego papieru.
Ponieważ surowiec „poddany recyklingowi” składa się głównie z dokumentów biurowych, które trafiły do ​​kosza i które nadal zawierają farby drukarskie - w tym bisfenol A !!



Czy możesz poprzeć swoje powiedzenie.

Kiedy analizy chemiczne ujawnią obecność tego produktu, nie ma nic do poparcia. Jednak:
BPA jest wszechobecny w naszym codziennym życiu: używany od 50 lat do produkcji tworzyw sztucznych, jest stosowany w składzie poliwęglanów, żywic epoksydowych, poliestrów i innych polichlorków winylu. Innymi słowy, w składzie większości otaczających nas obiektów (pojemniki na żywność lub inne produkty, optyka reflektorów, sprzęt i kable elektryczne, sprzęt AGD, sprzęt medyczny, tusze drukarskie itp.).
https://www.quechoisir.org/actualite-bi ... rte-n2341/
-dla rosnącego zastosowania, takiego jak atramenty litograficzne i żywice światłoczułe dla przemysłu elektronicznego (Kirk-Othmer, 2004)
-Tusz drukarski, którego mogą stanowić matrycę polimerową.
https://substances.ineris.fr ›Substancja› getDocument
1 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 363