Optymalne ustawienie pellmatyczne okofen

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Gobitcho
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 11/03/19, 20:49

Optymalne ustawienie pellmatyczne okofen




przez Gobitcho » 11/03/19, 21:23

Kto może mi wytłumaczyć sposób na optymalne ustawienie oszczędzania pelletu, bo mam wrażenie, że pellet nie jest aż tak ekonomiczny?
dziękuję
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Optymalne ustawienie pellmatic okofen




przez Dirk Pitt » 12/03/19, 16:23

jest na ten temat forum kilkaset stron poświęconych tym kotłom okofen. Sam przyczyniłem się do tego przez długi czas, aby zrekompensować brak profesjonalizmu sprzedawców i instalatorów kotłów, którzy po zamontowaniu kotła z parametrami „fabrycznymi” nie dbają o to, czy będzie on działał optymalnie, czy nie.
Dlatego też zachęcam państwa, abyście również przyjrzeli się temu problemowi i przeczytali, co robią ci, którzy przed wami oczyścili tę kwestię. w istocie pytanie nie jest tak proste, jak mogłoby sugerować Twoje pytanie.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Gobitcho
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 11/03/19, 20:49

Re: Optymalne ustawienie pellmatic okofen




przez Gobitcho » 14/03/19, 17:39

Pytam o to, bo kolega mi mówi, że nie ma możliwości, żebym tej zimy wydał 6 ton Pelletu
Mówi mi, że na 183 m2 to raczej 3 lub 4
Nie wiem, a co z tobą?
0 x
kafa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 01/05/11, 20:42

Re: Optymalne ustawienie pellmatic okofen




przez kafa » 16/03/19, 18:23

Bez większej wiedzy na temat instalacji trudno będzie Ci pomóc.

rodzaj izolacji, nowy dom lub nie, rodzaj ogrzewania przed pelletem (w przypadku wymiany),

zużycie przed pelletem (ilość oleju opałowego, jeśli wcześniej był to olej opałowy)...etc...
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Optymalne ustawienie pellmatic okofen




przez Dirk Pitt » 19/03/19, 06:53

aby stwierdzić, czy Twoje zużycie jest normalne czy nadmierne, musisz wiedzieć, gdzie mieszkasz, na jakiej wysokości, jaki rodzaj izolacji i najlepiej jakie jest zużycie przed przejściem na pelety (olej opałowy, gaz, prąd lub drewno)
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 414