notatki kotłów z WPR i słonecznej

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

notatki kotłów z WPR i słonecznej




przez PITMIX » 23/06/07, 12:00

Cześć

I patrząc na wielkość mocy mojego przyszłego pompy ciepła w celu zastąpienia istniejącego kotła.
I na pewno utrzymać kocioł z ulgą, ale naprawdę w przypadku WPR grupa kończy się niepowodzeniem.
Zadałem sobie niezwykle pytania, aby uniknąć popełnienia gafy. :?
Tak PAC mają współczynnik. 3 wydajność, ale w chwili obecnej kWh elektryczne kosztuje € 0,078 0,04 przeciwko € za gaz , Do tego musimy dostać się do liczników zużycia calucler potrzebuje sprawiedliwszy i dokonać najlepszego wyboru sprzętu.

Mój pomysł jest, aby przejść na najlepszej możliwej podstawy.
Nie można rozmiarze WPR na podstawie istniejącego kotła, ponieważ jest za duży. Co więcej, bardzo często w tym przypadku.
Mój obecny kocioł pod warunkiem 30kW do ogrzewania domu 110m².
Roczna Conso gazu € 1200.
A Ogrzewanie szacuje kadzi niezbędną moc do ogrzania mojego domu 16kW.
Bilans ciepła o małej fourmulaire tutaj Daje mi 14kW marnotrawstwa.
Wydaje się, że WPR musi być pod wymiarowym 20 30% w odniesieniu do kotła. Jedynym powodem tego projektu, ponieważ jest to częstotliwość startu sprężarki. Rzadziej zaczyna im dłużej to trwa.

Więc z 20% mniej czyni mnie PAC 11kW.
Jeśli dobrze izolowane domu spadnie do 7.5kW.

Wszedłem spekulacje:

Przy obliczaniu ceny energii zużywanej w kWh / rok w porównaniu z mocą mojego kotła w kW, postanowiłem częstotliwość pracy mojego kotła.
Kocioł 30kW gazu € 0,04 kWh = 1,2 € za godzinę.
1200 € / rok podzielony przez 1000 1,2 daje
1000 1,2 godzin lub €. Co daje 41,67 28,8 dni €.
Niech grzałka działa tylko 6 miesięcy rocznie, 182,5 dni, daje 1000heures podzielone przez 182,5 = 5,47h lub 5h 28min 12sec.
Kocioł pracuje 5h30 codziennie 6 miesiącach roku.

Jeśli moja przyszła WPR działa z taką samą częstotliwością jak obecny kocioł, będzie średnio 5h30 6 dzień przez kilka miesięcy przy 0,078 € kWh. Conso Roczne 326 € prąd będzie powoli przy średniej COP 3.

A stamtąd postanowiłem mieć rachunek € 1200 elektrycznej powinien używać do WPR 21h / 24 przez sześć miesięcy. Jest bardzo mało prawdopodobne.

Obliczyłem to wszystko zrealizować numery jeśli się mylę w projektowaniu WPR.
Ponieważ problem jest to, że nie mieści się w nadmiarze.
Nie przewymiarowanie czapkę i ryzykować życie sprężarki. nie na podstawie wielkości WPR i mają zbyt wysokie rachunki za energię elektryczną.
Tego nie wiem, czy to jasne i mam nadzieję, że moje rozumowanie jest prawidłowe.
Ostatnio edytowane przez PITMIX 27 / 10 / 10, 09: 36, 4 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 23/06/07, 15:21

€ 1200 0.04 gazu € / kWh daje równoważną roczne zużycie 30 000 kWh.

Dla domu 110 m2, to czyni nas 270 kWh / m2 / rok, co jest naprawdę dużo ....

Dzięki dobrej izolacji (dach, ściany i otwarcie, w kolejności ważności), można zejść poniżej 100 kWh / m2 / rok lub nawet mniej w zależności od tego, co robisz (65-70 kWh / m2 / roku jest możliwe).

Aby obliczyć moc grzewczą, można zmniejszyć do 3 miesięcy użytkowania przy 100% ogrzewania lub 10 000 kWh „cieplnej” miesięcznie lub około 14 kW ciągłej mocy grzewczej.

Nie wiem, ile będzie kosztować Twoja pompa ciepła, ale dobrze by było, gdybyś wydał część budżetu „ogrzewania” na budżet „izolacji”, ponieważ obliczenia są dokonywane na podstawie bieżącej ceny energii, a nie przyszłych cen ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 23/06/07, 20:34

Hi Drwal
Nie martwi projekt jest évidament izolacja domu w pierwszej kolejności. Jestem obecnie w pełni obliczeń bilansu cieplnego oszacować różnicę energii pomiędzy stratami i bez izolacji. Symulator daje mi 25% oszczędności.
Ja chce mieć rzeczywisty bilans cieplny dla porównania w stosunku do symulatorów.
Masz absolutną rację co do rocznej Conso. To jest ogromny.
Kocioł na 40 lat, nie utrzymuje się przez co najmniej 15 lat, a obwód jest oczywiście zatkane kamienia.
Ponadto istnieje przeciek na kaloryferze.
Dach jest izolowany na strych, ale część na parterze nie jest.
Okna są nowe okna PCV dB w dół. Top pojedyncze szyby rama z drewna.
Do obliczenia wiem, że jestem aktualne dane ale nie mam wyboru. :?
Jeśli chodzi o sam kocioł Zamierzam utrzymać nic bo dla mnie to jest łatwiej inverstir w WSA.
Więc frigologue pomaga : Chichot:
Normalnie z ulgi podatkowej nie powinno mnie kosztować dużo więcej niż małej kotłowni ściany przyssawką.
Przez minusy Widziałem ELM Leblanc do € 1000 :zaszokować: w czystym. To naprawdę tanio za 23kW produkcji.
To sprawia, że ​​chcesz włączyć stary jak najszybciej.
Tutaj mam kłopot niższe : Lol:
Ostatnio edytowane przez PITMIX 23 / 06 / 07, 20: 57, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 23/06/07, 20:48

W rzeczywistości, to pytanie: Jaki jest Twój CAP jak zamian?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 23/06/07, 21:11

Będzie to PAC powietrze / woda, bo nie ma miejsca na czujnik geotermalnej.
Wiem, że COP nie jest stabilny przy niskich temperaturach
ale jest rzędu:
4,7 7 ° C do +
3 0 ° C do
2,5 do -7 ° C

Myślę też pourais uważam instalując zbiornik buforowy. Byłoby to zapewnić większą bezwładność, a także korzystać z WPR do maksymalnej szczytem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 24/06/07, 19:41

PITMIX napisał:[...] Jestem obecnie w pełni obliczeń bilansu cieplnego, aby oszacować różnicę energii pomiędzy stratami i bez izolacji. Symulator daje mi 25% oszczędności.
Ja chce mieć rzeczywisty bilans cieplny dla porównania w stosunku do symulatorów. [...]
Można szczegółowo swój projekt izolacji?

Dla twojej pompy ciepła COP na poziomie 4.7 wydaje mi się ogromny ... to przy + 7 ° C obliczane są "standardowe" wartości COP dla pomp ciepła, które wykorzystują powietrze jako źródło ciepła, prawda?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 24/06/07, 20:45

Tak to prawda
A + 7 ° C COP jest 4,7 za najlepszą powietrzu PAC. On spada 2,5 -7 ° C.
Myślę, że to przepustka-pass budowniczych wieży podjąć 7 + ° C w celu określenia maszyny COP.
Jeśli wierzę, co mi powiedziano, ulga podatkowa jest przyznawana dla maszyn chluby COP przynajmniej 4,2.
Poniżej znajduje się przykład urządzenia, które plecionki mi prostotą budowy

http://www.ventilation.fr/catal/geother ... .php?acces

Odnośnie mojego projektu izolacji zrobię w classic.
Płyty z wełny mineralnej i płyt gipsowo-kartonowych 10cm, ściany wykonane są z 20.
Widocznie K współczynnik ściany wzrośnie z 1,4 do 0,6w / m². ° C
To sprawia, że ​​55% w celu zmniejszenia strat ciepła przez ściany. Na ogół daje termiczne blan 25% oszczędności.
Nowy lifting nie liczy wyodrębnia się na zewnątrz.
Chciałbym również, aby mnie wymienniki solarne do przygotowania ciepłej wody użytkowej, a następnie mogą być przeznaczone do ogrzewania.
Wszystko będzie zależeć od skuteczności czujników w zimie, które zawrę z ECS.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 24/06/07, 21:18

PITMIX napisał:[..] Co do mojego projektu izolacji będę robić w classic.
Płyty z wełny mineralnej i płyt gipsowo-kartonowych 10cm, ściany wykonane są z 20.
Widocznie K współczynnik ściany wzrośnie z 1,4 do 0,6w / m². ° C
To sprawia, że ​​55% w celu zmniejszenia strat ciepła przez ściany. Na ogół daje termiczne blan 25% oszczędności.
Nowy lifting nie liczy wyodrębnia się na zewnątrz.
Chciałbym również, aby mnie wymienniki solarne do przygotowania ciepłej wody użytkowej, a następnie mogą być przeznaczone do ogrzewania.
Wszystko będzie zależeć od skuteczności czujników w zimie, które zawrę z ECS.
:?
To wstyd, gdy planujesz spędzać mniej zużywające dużo energii, aby nie robić rzeczy drogę ...

Ta wełna mineralna jest 650 kWh m3 produkcji, podczas gdy istnieją bardzo wydajne materiały energetyczne w ich produkcji, a ponadto, może przechowywać węgiel ...

Co więcej, izolacja od środka, pozbawia się całkowicie efektu masy dostarczonych przez wkładkę cementu (co jest jednak tylko jedna z zalet, a także fakt, że niesie).

Wreszcie pierwszy post strat ciepła, dach ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 24/06/07, 23:34

Dach już jest odosobniony.
To, co mi doradzić do ścian innych niż wełna skalna,
Płyty korkowe ??
Widziałem, że panele korkowe kosztować 24,9 zł za m² dla grubości 50mm.
Najdroższe wełna mineralna znalazłem 10,8 że euro za m².
Ale przede wszystkim kosztuje 7 euro / m² dla grubości 75mm.
Wełna szklana jest w tej samej cenie.
Oprócz izolacji jest lepsza.
k korka 0,1 W / m. ° C
K Rockwool 0,04w / m². ° C
K wełny szklanej 0,034w / m². ° C
0 x
Avatar de l'utilisateur
arthur
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 08/05/07, 12:58
Lokalizacja: St Galmier - 42




przez arthur » 25/06/07, 20:13

Całkowicie zgadzam się z drwalem na szarym energii wełny mineralnej (o minusy, mam wartość 150 kWh / m3, lokalne źródło energii Informacje przestrzeni? ...)
Rozwinięta korka wynosi około 90 kWh / m3, wełna konopi 30 kWh / m3, celuloza wełny 6 kWh / m3.

Jeśli chodzi o izolację, nie mam te same wartości, jak wy, ale dobre cały wydatek źródła informacji (producenci dane były wiarygodne ??? ...)
Dla danych I (wciąż przestrzeń informacyjna energii), modo grosso, wełna skalna, wełna, wełna celulozy konopnej lub rozszerzonym korka jest prawie taka sama przewodność cieplna ( tak samo grubość izolacji).
Więc jeśli chcesz wygrać w izolacji, trzeba umieścić grubszą izolację, a jeśli dobrze rozumiem, chcesz odizolować od wewnątrz, więc będzie zmniejszyć przestrzeń życiową.
Najlepiej byłoby, gdyby z zewnątrz, ale to nie jest w tej samej cenie, zwłaszcza reno ...

Oprócz umieścić grubszą izolację, widzę dużo, że można to zrobić lepiej izolują.
0 x
Lepiej zapobiegać niż leczyć

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 386