Budowa pieca na pellet

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Bmag
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 74
Rejestracja: 05/02/05, 16:35
x 3

Budowa pieca na pellet




przez Bmag » 06/10/22, 14:14

Witajcie majsterkowicze,
Od 2008 roku, kiedy kupiłem Deville Lohic, dogrzewam pelletem równolegle z moim piecem na drewno. Ale potem wymuszone powietrze i towarzyszący mu hałas tak bardzo mnie niepokoi, że rok temu postanowiłem zbudować nowy piec. celem było zbudowanie modelu bez wentylacji, przez naturalną konwekcję i promieniowanie, łatwego do czyszczenia, z pomocniczym bojlerem i wisienką na torcie, grubym blatem na pomoc kuchenną.
Przeszedłem przez kilka faz, najpierw bez prądu, szybko porzuciłem, potem pilotując elektronikę osobistą, też porzucony, postanowiłem kupić kartę kontrolną Mikronowa I023-6 odpowiedzialny za standardowy program hydrotechniczny.
A tam nowe problemy do rozwiązania. W końcu udało mi się dostosować parametry na dobry początek. Ale po zakończeniu fazy rozruchu, w której musi przejść na normalną prędkość, z żądaną mocą od 1 do 5, systematycznie przechodzi w tryb „Moduł”, tj. ze zmniejszoną mocą, tak jakby żądana temperatura została osiągnięta. Ponieważ karta zarządza również hydro, nastawy temperatury wody i powietrza są regulowane, a jeden z dwóch zakresów wystarcza do spowolnienia.
Tylko tutaj mogę działać na tych dwóch parametrach nic nie pomaga, zablokowany w pozycji "Modul" i niemożliwy dostęp do wyższych mocy.
Tutaj, jeśli ktoś zna te karty i metody regulacji, przydałaby się mała pomoc,
bo tam suszę! A mój kapitał snu pogarsza się z dnia (nocy) na dzień (noc) :płakać:
Z góry dziękuję wszystkim, którzy mogą pomóc mi znaleźć rozwiązanie.
Bernard
1 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Budowa pieca na pellet




przez phil59 » 06/10/22, 15:08

Nie mogę ci w tym pomóc, nie mam pojęcia.... Poza tym, że jesteś w odpowiednim trybie, hydro do zarządzania, czy zmierzyłeś tp obiegu wody, twoja cyrkulator działa, czy tylko przez termosyfon ?

Mój piec na drewno hydro, jeśli cyrkulator nie działa to woda bardzo szybko podnosi się w tp... jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to zamontuj zawór bezpieczeństwa, który opróżni obwód wody i napełni go w przypadku usterki . ...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
bmag1
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 06/10/22, 15:59

Re: Budowa pieca na pellet




przez bmag1 » 06/10/22, 19:47

Dziękuję Phil59 za odpowiedź.
Na początku montażu karty nie miałem tej wady. To właśnie poprzez podrasowanie parametrów udało mi się rozwiązać moje problemy z rozruchem i pojawił się ten. Musiałem w coś uderzyć... ale co?
Ustawienia temperatury powietrza i wody są prawidłowe, ale nie działają. Przejście w stan jałowy następuje natychmiast po fazie rozruchu, tak jakby osiągnięto temperatury zadane. Jednak rzeczywiste wyświetlane temperatury są poniżej instrukcji i nie powinny powodować tego zjawiska...

ps: chcąc zmodyfikować mój adres powiadomienia zwrotnego, straciłem dostęp do mojego konta i musiałem odtworzyć nowy bmag1. Wysłałem wiadomość do Christophe'a, aby poinformować go i powiedzieć mi, co mam robić... Oczywiście, IT i ja jesteśmy w tej chwili wściekli.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14935
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4348

Re: Budowa pieca na pellet




przez GuyGadeboisTheBack » 06/10/22, 19:53

Czy możesz zresetować kartę do ustawień fabrycznych?
0 x
bmag1
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 06/10/22, 15:59

Re: Budowa pieca na pellet




przez bmag1 » 06/10/22, 20:16

Chciałbym, ale procedura jest zarezerwowana dla producentów pieców i/lub zatwierdzonych instalatorów, potwierdzenie uzyskane przez Micronova Italy. Jak zwykle wszyscy omijają złotówki, a kupujący pozostaje w wodzie. Nadal mam ogólny dokument Micronova, ale niektóre parametry są ukryte. Kupiłem nawet specjalny interfejs do połączenia z komputerem oraz oprogramowanie dostarczone przez Micronova. Po prostu tęsknię za kodami dostępu Roll:

ps: wiadomość do Christophe bmag vs bmag1
0 x
bmag1
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 06/10/22, 15:59

Re: Budowa pieca na pellet




przez bmag1 » 06/10/22, 21:38

Karta, o której mowa
14710010.jpg
Płyta Micronova I023-6
14710010.jpg (131.08 KB) Oglądane razy 3381
0 x
bmag1
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 06/10/22, 15:59

Re: Budowa pieca na pellet




przez bmag1 » 06/10/22, 21:44

Dokument, który mam dostępny
załączniki
Micronova I023 hydro LCD.pdf
(8.09 mln) Pobrane razy 277
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Budowa pieca na pellet




przez phil59 » 06/10/22, 22:32

Na stronach od 35 do 37 są rzeczy do przeczytania i do zrobienia.

Przede wszystkim zrób kopię zapasową, przynajmniej po to, aby móc wrócić do miejsca, w którym teraz jesteś, na wypadek ....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
bmag1
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 06/10/22, 15:59

Re: Budowa pieca na pellet




przez bmag1 » 06/10/22, 23:10

Dziękuję phil59,
Przeczytałem wszystko, w co wierzę, ale strony, które cytujesz, są zarezerwowane dla tych, którzy mają kody dostępu, jak wyjaśniono na początku. Mam interfejs rs232, oprogramowanie Seraminet, ale nie mam informacji, aby to działało, to nerd!
To powiedziawszy, kolejne strony wskazują parametry, które można modyfikować, dostępne przez wyświetlacz.
Tam właśnie wszedłem.
Na początku przydymiony silnik i obroty przekładni ślimakowej były bardzo złe, a rozruch był chaotyczny. Ale po uruchomieniu regulacja działała i miałem dostęp do 5 poziomów mocy i obniżając żądaną temperaturę, zgodnie z oczekiwaniami przełączyłem się na pozycję „Moduł”.
Następnie próbowałem zmodyfikować parametry startowe, które teraz działają, ale mam problem z blokowaniem przy minimalnej mocy, zwany na wyświetlaczu „Moduł”.
I nie rozumiem dlaczego, zwłaszcza że miałem do niego dostęp na początku.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Budowa pieca na pellet




przez Flytox » 06/10/22, 23:22

Na płytce elektronicznej wygląda na to, że po lewej stronie jest bateria. W niektórych kartach elektronicznych wyjmujesz baterię, czekasz około dziesięciu sekund i wkładasz ją z powrotem na miejsce, to resetuje (powraca do ustawień fabrycznych). Jeśli tak jest, w instrukcji zajrzyj do rozdziału o wymianie baterii, mogą tam być informacje.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 409