Drewno kotłowe: nowy schemat Instalacja ECS i komputery osobiste

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Drewno kotłowe: nowy schemat Instalacja ECS i komputery osobiste




przez Christophe » 08/01/08, 11:23

Po zamontowaniu naszego kotła na drewno i związanych z tym problemach ryzyko korozji zbiornika buforowego i aby było to bardziej widoczne, zakładam nowy temat z instalacją, którą Imam nadzieję, że ostateczne (to będzie zależeć od wydajności, ale wydaje się, że to dobry początek) naszego mini kotła opalanego drewnem.

Obraz

Dla tych, którzy chcą zobaczyć poprzednią edycję, aby lepiej zrozumieć moje błędy i ich uniknąć: zdjęcia-i-cena-naszej-instalacji-kotła-piec-na drewno-t4368.html

Nowe zgromadzenie wyeliminowało dwa problemy:
- ryzyko korozji wewnątrz wymiennika
- duża zmienność temperatur ciepłej wody

Oto nowy schemat:

Obraz

Bardzo krótkie podsumowanie zasady działania:

- montaż drewno/słoneczny (możliwość wykorzystania oleju opałowego jako rezerwy) w celu podniesienia ciepłej wody użytkowej, która nie jest wystarczająco ciepła w zimie.
- Priorytet CWU, utrzymuje temperaturę 45°C (regulowaną) min.
- odciążenie ogrzewania podłogowego i/lub bufora solarnego, jeśli T° CWU > 45°C

Za chwilkę zdjęcia (nawet jeśli nie są zbyt ciekawe w porównaniu do 1 serii zdjęcia-i-cena-naszej-instalacji-kotła-piec-na drewno-t4368.html ).
Ostatnio edytowane przez Christophe 05 / 05 / 15, 13: 14, 8 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 08/01/08, 12:50

Oto zdjęcia dla porównania ze starym wyglądem montażu tutaj: https://www.econologie.com/presentation- ... -3553.html

Obraz
Obraz
Obraz

A specjalnie dla Jean63 skomentowane zdjęcie:
Obraz

Zamieszczam też 2 zdjęcia naszej aktualnej torby (za nią oczywiście wyłączony kocioł olejowy):

Obraz
Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 08 / 01 / 08, 12: 59, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 08/01/08, 14:14

Zapomniałem przedstawić „motoryzację” zaworu 18. Poprawiono.
0 x
fc89
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 20/10/07, 20:01




przez fc89 » 08/01/08, 19:12

Witam,

Co za robota!
Mam nadzieję, że masz instrukcję we wszystkich językach, aby wszystko działało! Hihihihiiii!
Bez śmiechu, Christophe, czy pomyślałeś o dniu, w którym Cię tam nie będzie?
Małe pytanie. Najwyraźniej według Twojego diagramu nie można jednocześnie obsługiwać DEOM i kotła olejowego?
A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 08/01/08, 19:22

fc89 napisał:Witam,

Co za robota!
Mam nadzieję, że masz instrukcję we wszystkich językach, aby wszystko działało! Hihihihiiii!
Bez śmiechu, Christophe, czy pomyślałeś o dniu, w którym Cię tam nie będzie?


Hej, to zabawne, że Christine powiedziała mi tę samą uwagę, kiedy pierwszy raz zobaczyła to osobiście... uh, myślisz, że powinienem się martwić? To znak? :? : Mrgreen:

fc89 napisał:Małe pytanie. Najwyraźniej według Twojego diagramu nie można jednocześnie obsługiwać DEOM i kotła olejowego?
A+


Mmmm a priori, jeśli jest to możliwe, ale nigdy nie testowałem (dysza nie działa od końca listopada, tego samego dnia, w którym rozpoczął się deom).

W rzeczywistości podłączyłem kocioł na drewno dokładnie tak samo jak kocioł olejowy (to samo wyjście na zewnątrz, ten sam powrót po umieszczeniu 2 „Tes”), zatem 2 pompy obiegowe będą przesuwać się w tym samym kierunku aż do zaworu 4-drogowego, ale jeśli jeden z cyrkulatorów zatrzyma się jeden kocioł będzie nagrzewał drugi...nie chłodzi...ale 2 zawory z łatwością rozwiązałyby ten problem.

Jedyny problem, jaki widzę: będziemy buforować (w dużym zbiorniku) olej opałowy i więcej drewna... niezbyt duże zainteresowanie... z drugiej strony planuję rozważyć instalację mikrokogeneracji w 2008 roku (zamiast kocioł olejowy) i tam buforowanie byłoby niezwykle interesujące!
0 x
fc89
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 20/10/07, 20:01




przez fc89 » 08/01/08, 19:36

Nadal według twojego diagramu kierunek cyrkulacji pomiędzy kotłem olejowym a Deomem jest sprzeczny, prawda?

A+
0 x
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 08/01/08, 20:22

Cześć Cristophe

Dobra robota

Powitanie
Ostatnio edytowane przez bpval 09 / 01 / 08, 07: 40, 1 edytowany raz.
0 x
PIF PAF POUM
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 08/01/08, 20:24

fc89 napisał:Nadal według twojego diagramu kierunek cyrkulacji pomiędzy kotłem olejowym a Deomem jest sprzeczny, prawda?

A+


Ben za ogrzewanie, to by zadziałało... Ach, chcesz porozmawiać o ECS? W przypadku tego balonu nie, właściwie nie da się go ogrzać olejem + drewnem.

Ale jest drugi specjalny zbiornik na olej, patrz na górze planu (który w przyszłości nie będzie zbyt często używany...)
0 x
fc89
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 20/10/07, 20:01




przez fc89 » 08/01/08, 21:15

Dobry wieczór,

Ha, rozumiesz mnie, dlaczego taki montaż w opozycji?
Gdzie lubisz komplikować rzeczy! : Lol:
Jaka jest temperatura wszystkich twoich rezerw wody (bufora)?

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 11/01/08, 00:22

Christophe =>

Jak działa Twoja nowa instalacja po kilku dniach obserwacji? czy priorytet CWU i ogrzewanie komputera są prawidłowe?

Jaka jest aktualna temperatura w Twoim balonie i w buforze 70 m3?

Słoneczne dni w tych dniach?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 499