Pomoc kotła PONAST przy ustawieniach

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
snopymagik
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 09/01/09, 22:27
Lokalizacja: Neupre

Pomoc kotła PONAST przy ustawieniach




przez snopymagik » 18/11/12, 13:06

Halo

Posiadam kocioł PONAST KP22 i chciałbym się w tym miejscu dowiedzieć czy znajdą się osoby, które pomogłyby mi doprecyzować ustawienia

Merci d'Avance
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 18/11/12, 20:50

Wysłałem ci PM, możesz do mnie zadzwonić
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
snopymagik
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 09/01/09, 22:27
Lokalizacja: Neupre




przez snopymagik » 25/11/12, 14:56

Przede wszystkim wielkie DZIĘKI Dirk-Pittowi, który pomaga mi wyregulować mój kocioł
Na razie jesteśmy w trakcie regulacji spalania i robi się to bardzo interesujące :D
Przychodzę teraz na jeden z 10 programów, aby uzyskać dobre spalanie drobnego popiołu w kolorze „mysiej” szarości użyty pellet to EO2
Dzisiaj dostosuję program 9 tak, jak doradził mi mój Dirk-pitt, aby mógł mi pomóc dostosować inne programy
Dzięki jego pomocy będę mógł mieć kocioł TIP TOP : Chichot:

Gdy tylko spalanie zacznie działać na dowolnym poziomie, możemy wyregulować sondę klimatyczną za pomocą elektrozaworu 4-drogowego

Do zobaczenia wkrótce po więcej informacji o kotłach PONAST : Wink:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 25/11/12, 15:32

Czy moglibyśmy publicznie poznać tę metodę? : Chichot:
0 x
snopymagik
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 09/01/09, 22:27
Lokalizacja: Neupre




przez snopymagik » 25/11/12, 15:46

Oczywiście Christophe, jak tylko skończę ustawienia spalania wrócę, żeby zrobić mały tutorial :D
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 25/11/12, 20:46

nic nie jest ustawione poprawnie w tym kotle, nawet stosunek przepływu pelletu do przepływu powietrza.
z grubsza w przypadku braku analizatora dymu metoda empiryczna polega na ustawieniu natężenia przepływu powietrza około 6 razy większego (wm3 / h) niż natężenia przepływu peletu (w kg / h).
do oszacowania przepływu powietrza niezbędna jest znajomość krzywej charakterystycznej wentylatora i praca w% prędkości.
potem trochę dostrajamy, patrząc na wygląd płomienia i popiołu. jest to przybliżone, ale zawsze lepsze niż to, co było, a mianowicie duża ilość czarnych i niespalonych granulek
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 26/11/12, 13:11

Ok dzięki! Nie wiedziałem, że są kotły na pellet bez sondy do analizy gazu ...

Więc myślę, że w przypadku pieców na pellet jest tak samo?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 26/11/12, 14:10

Są kotły na pellet, a nawet wśród najlepszych bez sondy lambda (ale z regulacją Sioux!): Okofen, Hargassner Classic (na przykład) ...

Okofen wykorzystuje temperaturę kominka jako „parametr” do regulacji.

Kolejna sprawa to kocioł bez poważnej kontroli spalania - to, co tu czytam, nie jest na poważnie w moim guście.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 26/11/12, 17:25

w rzeczywistości parametry tego PONASTa są całkiem kompletne i pozwalają na wiele rzeczy.
po prostu są i tak wyregulowane, w szczególności mam wrażenie niedostosowane do mocy kotła lub wentylatora spalin czego nie przewidziano w configu.
rezultatem katastrofalnego spalania i importera, który najwyraźniej niewiele o nim wie.
niż klasyczny, w skrócie.
nie będąc ekspertem, staram się zrozumieć, jak to działa i zobaczyć lub działać, aby to poprawić.
w tym przypadku będzie długo, bo jesteśmy na samym początku: regulacja spalania dla każdego poziomu mocy.
wtedy konieczne będzie dostosowanie regulacji mocy: przejście z jednego poziomu na drugi.
i na koniec wyreguluj sterowanie grzejnikiem: V3V, krzywa grzania, termostat itp.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 26/11/12, 17:42

Dirk Pitt napisał:
po prostu są i tak wyregulowane, w szczególności mam wrażenie niedostosowane do mocy kotła lub wentylatora spalin czego nie przewidziano w configu.
rezultatem katastrofalnego spalania i importera, który najwyraźniej niewiele o nim wie.


Co mówiłem: nie na poważnie!

Nie powiedziałem, że kocioł nie ma „możliwości”! Dostarczenie tego tak, jak to opisujesz, cóż, mówi całkiem jasno.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 341