IPESol, kolektory słoneczne w półkulistych kopułach?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

IPESol, kolektory słoneczne w półkulistych kopułach?




przez Christophe » 11/05/09, 10:32

A raczej „domic”, ale nie wiem, czy istnieje jako słowo! : Chichot:

Obraz

A priori przeznaczony do ogrzewania basenu i wymiany pompy ciepła (ciekawe połączenie w zimie, jeśli chłodziwo przepływa przez czujniki!), Pozwala, zgodnie z dokumentem, na przygotowanie ciepłej wody. 5 kopuł zaspokaja potrzeby ciepłej wody 4-osobowej rodziny ... latem!

Zalety: nie jest konieczna orientacja „na południe”, a dostarczana energia jest stała zgodnie z azymutem słońca!

Pozostaje nieznany czynnik: cena za m² (lub w tym przypadku za kW, ponieważ trudno jest porównać m² z planem lub rurą)?

Pozostaję trochę sceptycznie nastawiony do wydajności / wielkości: nigdy nie odzyskamy więcej niż powierzchni rzutowanej promieniowo na słońce!

I czy „północna” strona kopuły nie będzie miała negatywnego wpływu na temperaturę?

W takim przypadku półkula 2 * 1/2 (z dobrze izolowaną stroną północną) może być bardziej skuteczna?

Ulotka handlowa do pobrania IPESol

Obraz

Myślę, że jeśli chodzi o czujniki EPDM, to dobre rozwiązanie dla bardziej słonecznych regionów!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 11/05/09, 13:08

Brzmi całkiem nieźle na płaskim dachu. Mniejszy problem wychwytywania wiatru, brak drogiej wytłaczanej aluminiowej ramy i szyn. Nie jest to idealne uniwersalne rozwiązanie, ale z pewnością istnieje nisza rynkowa i nie może być za drogo: 23 m rury polipropylenowej ... w cenie, w której znajduje się miedź.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 11/05/09, 13:11

Dokładnie miedź została zmniejszona o połowę w ciągu 2 miesięcy ... jaki wpływ na cenę energii słonecznej? Brak jak zwykle ...

Wiatr nie wydaje mi się tak problematyczny jak to z drugiej strony: estetyka (już że płaskie panele są zabronione w niektórych gminach), cena kW "kreta" (jeśli się odważę powiedzieć, bo nie możemy już mówić w m²), a prawdziwe przedstawienia intrygują mnie bardziej ...

Krótko mówiąc: czy jest konkurencyjny ekonomicznie?

ps: półkulisty kolektor słoneczny ca byłby poprawny jako termin?
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 17/05/09, 12:54

Cześć
Wpisz go w serwisie eBay. Myślę, że to ten sam produkt.
OGRZEWANIE BASENU OGRZEWANIE KOLEKTORA SŁONECZNEGO
Obraz
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i goście 500