Ekran dotykowy i manometr kotła ETA 15 Pu

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Krowa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 04/11/22, 20:43
x 1

Ekran dotykowy i manometr kotła ETA 15 Pu




przez Krowa » 04/11/22, 21:26

Witam,
Mój kocioł na pellet ETA 15 Pu ma od jakiegoś czasu anomalię, która bardzo mnie intryguje.
Ciśnienie wyświetlane na ekranie dotykowym różni się od wskazywanego na manometrze kotła.
Dodatkowo, jeśli ciśnienie wskazywane na manometrze pozostaje stabilne, to wyświetlane na ekranie tworzy jojo. I zdarza się, że to ostatnie spada poniżej dolnej ustawionej fabrycznie wartości ciśnienia i wtedy na ekranie pojawia się komunikat alarmowy informujący o niedostatecznym ciśnieniu, a następnie podnosi się powyżej tej dolnej granicy pod koniec chwili, gdy kocioł się nagrzewa, wartość mano pozostające niezmienne.
Mój ciepłownik nie rozumie, co się dzieje i nie potrafi wyjaśnić tej dziwnej rozbieżności, więc zwracam się w tej sprawie do ekspertów forum w celu uzyskania pewnych tropów, aby spróbować rozwiązać problem.
Z najgorętszymi podziękowaniami.
Z poważaniem.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Ekran dotykowy i manometr bojlera




przez Forhorse » 04/11/22, 22:24

Otóż ​​już gdy masz wątpliwości co do 2 wskaźników, które mają mierzyć to samo, ale dają inną wartość, musisz wprowadzić trzeci, który jest pewny swojego prawidłowego działania.
Bez tego nie wiemy, czy to manometr jest zablokowany, czy to elektroniczny czujnik ciśnienia psuje...
1 x
Krowa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 04/11/22, 20:43
x 1

Re: Ekran dotykowy i manometr bojlera




przez Krowa » 05/11/22, 16:27

Witam,
Dziękuję za odpowiedź.
Zgodnie z twoją sugestią spojrzałem na mano zainstalowane na klarnecie i wskazana wartość odpowiada mano kotła.
Czy zatem prowadziłoby to do problemu z czujnikiem ciśnienia?
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Ekran dotykowy i manometr kotła ETA 15 Pu




przez phil59 » 05/11/22, 18:46

To chyba czujnik kotła, a także chyba najbardziej dokuczliwy, bo w końcu zatrzyma kocioł, a nawet jeśli sezon jest jeszcze łagodny, to niekoniecznie jest to odpowiednia pora.

Nie zabieraj więc zbyt dużo czasu.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Ekran dotykowy i manometr kotła ETA 15 Pu




przez Forhorse » 05/11/22, 18:57

może to być czujnik, albo co jest przed lub za nim... w każdym razie najprawdopodobniej w tym łańcuchu pomiarowym.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Ekran dotykowy i manometr kotła ETA 15 Pu




przez phil59 » 05/11/22, 19:02

Najprostszy jest czujnik.

W samochodzie moich rodziców tp wzrasta do ponad 100° w ciągu 2 minut i żadnych innych objawów.

Czujnik rozłącza się.

Najprostszy często jest najprostszy i prawdopodobnie jest jednym z najtańszych i najłatwiejszych do wykonania elementów.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Ekran dotykowy i manometr kotła ETA 15 Pu




przez Forhorse » 05/11/22, 19:22

Czujnik najprostszy i chyba najtańszy tak, ale może być też przed czujnikiem...
Biorąc pod uwagę zastosowanie, nie jest wykluczone, że rura ciśnieniowa jest zablokowana przez korozję, kamień wapienny lub zestalony szlam.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Ekran dotykowy i manometr kotła ETA 15 Pu




przez phil59 » 05/11/22, 19:31

Forhorse napisał:Czujnik najprostszy i chyba najtańszy tak, ale może być też przed czujnikiem...
Biorąc pod uwagę zastosowanie, nie jest wykluczone, że rura ciśnieniowa jest zablokowana przez korozję, kamień wapienny lub zestalony szlam.


To prawda i samo czyszczenie może pomóc....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Krowa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 04/11/22, 20:43
x 1

Re: Ekran dotykowy i manometr kotła ETA 15 Pu




przez Krowa » 05/11/22, 22:12

Dzięki za te tropy. Teraz jest więcej niż...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 449