Energia Wood: jakie paliwo? Wybierz swój kocioł?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Energia Wood: jakie paliwo? Wybierz swój kocioł?




przez Christophe » 27/12/07, 10:09

Piszę kompletny plik dotyczący energii drzewnej: jaki rodzaj paliwa i jaki wybrać? Jak wybrać swój grzejnik tak mądrze, jak to możliwe? Szacowane koszty? Jakie są alternatywy dla drewna? (agropaliwo, płatki zbożowe, miskant ...) itp. itd. ...

Powinno być dostępne online bardzo wcześnie 2008.

Jeśli masz jakieś pytania, pomysły, uwagi, opinie lub pomysły na temat energii drzewnej i ogrzewania biomasyjest tu i teraz, kiedy musisz ich zapytać :) Dziękuję.
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 27/12/07, 10:28

Zgodnie z instalacjami, które znam, najnowsze systemy wykorzystują albo kłody kotła z dolnym ssaniem przy ręcznym zasilaniu, albo zrębki z automatycznym zasilaniem śrubowym, albo pelety z automatycznym zasilaniem.
W przypadku zrębków drzewnych należy uważać na resztkową wilgoć po zmniejszeniu zrębków pni drzew (zwykle przeprowadzanych przez specjalistyczną ciężarówkę, bardzo powszechną w Niemczech), ponieważ źle wentylowana i wysuszona, może fermentować do punktu pożar ... Potrzebujesz dużej objętości do przechowywania, zwykle załącznik wielkości pudełka do samochodu.
Pierwszy system oparty na logach jest naprawdę interesujący z bardzo dużymi balonami buforowymi, ponieważ wytwarzanie ciepła jest trudne do regulowania: Znam urządzenie, które wykorzystuje bardzo mocny piec 70kw + zbiorniki 2 2000litres każdy 4000L, wszystko do ogrzania starej farmy górskiej przekształconej w obudowę, duże ściany, ale niewielką izolację w oszkleniu ...

W przypadku agropaliw osobiście jestem całkowicie przeciwny, ponieważ odpady roślinne są znacznie bardziej przydatne w innych obszarach, takich jak fermentacja alkoholowa lub kompostowanie ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 27/12/07, 10:34

Tak, regulacja dotycząca kłód to „duża” wada ogrzewania drewnem, która wydaje się być częściowo rozwiązana za pomocą peletów / pelletów, ale która, jak powiedziałeś, może stwarzać problemy podczas przechowywania. Czy to jest to konieczne 2 razy większa objętość niż w przypadku paliwa ekwiwalentnego energii ale przede wszystkim konieczne jest przechowywanie w suchym miejscu i w pobliżu kotła (a więc znacznie bardziej ograniczające niż paliwo).

Do fermentacji / zgazowania (jeśli dobrze zrozumiałem?) I z drugiej strony ryzyko pożaru, którego nigdy nie słyszałem. Czy będziesz mieć stronę lub dokument na ten temat? Myślałem, że granulki podlegają dość restrykcyjnym standardom?

Normy, które nie są uogólnione dla wszystkich produktów, dla których spodziewałem się wymienić to samo regulacja cen, która po prostu nie istnieje...

Czy uważasz, że możliwe byłoby zrobienie małego fotoreportażu z instalacji, którą znasz? Zamierzam zawiązać instalację mojej zagłady, ale nie jest ciężka :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 27/12/07, 11:01

Christophe napisał:Do fermentacji / zgazowania (jeśli dobrze zrozumiałem?) I ryzyko pożaru przeciwko, nigdy o tym nie słyszałem. Czy będziesz mieć stronę lub dokument na ten temat? Myślałem, że granulki podlegają dość restrykcyjnym standardom?


Mówi głównie o frytkach, niewystarczająco suchych, ryzykując, że znajdziemy je również w silosach zbożowych.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 27/12/07, 11:13

Ach tak, więc nie zamieniłem się w granulki ... Byłem na granulkach.

Nie zapobiega to „podgrzewaniu” wiórów, czy nie podlegają one normom jakościowym jak pellet? Logicznie rzecz biorąc, powinno być (w przypadku handlu oczywiście brak ożywienia).

Nawiasem mówiąc, czy ktoś ma pojęcie o swojej gęstości? Uważam, że w przypadku chipów 4 5 jest kilkukrotnie większy niż ilość paliwa równoważnego energii.
:?
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 27/12/07, 11:53

Christophe napisał:
Nie zapobiega to „podgrzewaniu” wiórów, czy nie podlegają one normom jakościowym jak pellet? Logicznie rzecz biorąc, powinno być (w przypadku handlu oczywiście brak ożywienia).

Nawiasem mówiąc, czy ktoś ma pojęcie o swojej gęstości?


Tak, mówię o wiórach (bez trocin!): To powszechna praktyka w Niemczech (Schwarzwald) i która trochę się rozwija również na zachodzie Renu Niemieckie firmy oferujące swoje usługi również w Alzacji i Wogezach : do klienta w celu dostarczenia pni do obróbki, facet przyjeżdża ze swoją ciężarówką / fabryką wyposażoną w ramię hydrauliczne i wpycha drewno do rębaka, który ma fenomenalną wydajność, zamieniając duży, masywny pień w wióry w mgnieniu oka oko jakby to była zwykła „koaleta” ...
Oczywiście objętość jest znaczna, ale jest znacznie tańsza niż granulki wytwarzane w fabryce ... Biorąc pod uwagę objętość, potrzebę specjalistycznego pomieszczenia do przechowywania, odizolowanego od ziemi i dobrze wentylowanego oraz ryzyka związane z fermentacją, przechowywanie musi odbywać się poza domem ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 27/12/07, 12:13

Ok zapytam bardziej szczegółowo o tej technice mielenia w domu :) Dzięki za informację!
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 27/12/07, 12:36

Och, zapomniałem, ostatnio widziałem program (w języku niemieckim) na Astra i tam również użyli tego procesu bezpośrednio w lesie: niszczarka wylewała bezpośrednio za pomocą rękawa, wióry w innej ciężarówce do transportu : wyjaśniono, że obniżyło to koszty manipulacji ... wióry były następnie dostarczane bezpośrednio do klientów ... do nich w celu prawidłowego przechowywania, aby umożliwić ich suszenie ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 27/12/07, 12:46

Tak, rozdrabniacz lasu, że go znałem :) Widziałem jeden na targach, w których jest już 3 lub 4 lat. Myślę, że model, który widziałem, miał również możliwość bezpośredniego wytwarzania brykietów.
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 27/12/07, 13:35

Myślę, że przechowywanie dla klienta końcowego nie powinno być oczywiste na zielonym drewnie (lub prawie), pewnego dnia w Marsylii po niewielkim deszczu (jeśli tak, to :D W centrum ogrodniczym leżała kupka frytek, która paliła na wolnym powietrzu. A priori zgodnie z metodą chleba jeanowego łatwo jest osiągnąć 70 ° -80 ° C, a ponadto musi dużo odgazować.
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 380