Download DIA rysunki techniczne rysunek oprogramowania

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79357
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Download DIA rysunki techniczne rysunek oprogramowania




przez Christophe » 06/10/07, 10:00

Oto doskonałe bezpłatne oprogramowanie do rysowania technicznego.

Pozwala bardzo łatwo realizować diagramy (sieć, obwód elektryczny, program komputerowy, ogrzewanie), Biblioteki symboli (pompa, wymienniki ...) są dostarczane wraz z instalacją.

Link do pobrania wskazuje oficjalną stronę internetową, aby automatycznie pobrać najnowszą wersję.

Pobierz tutaj:
https://www.econologie.com/telecharger- ... -principe/


:? Proponuję, jeśli to nie przeszkadza ekonologom, którzy mają już swoje oprogramowanie, abyśmy wszyscy skorzystali z tego oprogramowania, aby wykonać nasze różne diagramy lub rysunki. Moglibyśmy więc łatwo wymienić źródła tych diagramów lub lepiej stworzyć „osobiste” biblioteki ...

Co o tym sądzisz?

Edycja: istnieje również [ur = https: //www.econologie.com/telecharger-qcad-151-derniere-version-libre-et-gratuite-du-logiciel-de-dao-telechargement-4039.html] QCad do pobrania: jest to darmowa wersja AutoCad [/ url]
Ostatnio edytowane przez Christophe 01 / 03 / 09, 12: 45, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :

Niech żyje za darmo!




przez camel1 » 06/10/07, 10:26

Hi Christopher!

Super, myślę, że to byłoby dobre, wymiana plików i wspólnych bibliotek byłaby dobrym narzędziem do komunikacji między nami. Nie próbuję!

Michel
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...
bolton069
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 02/11/06, 13:15
Lokalizacja: Belgique
x 1




przez bolton069 » 06/10/07, 11:43

Witam,

Używam tego małego oprogramowania sporadycznie w pracy do szkicowania.

Nadal trudno mi się przyzwyczaić, robiłem szkice w Excelu i muszę powiedzieć, że z przyzwyczajenia często wracam do Excela, ponieważ wiem, jak go używać ,

W przeciwnym razie jest to dobry prog:

Zaleta programu Excel:

: Arrow: mnogość formatów eksportu (praktyczne, gdy musisz komunikować się z kimś w formacie jpg, innym w formacie pdf bez przechodzenia przez farbę i zrzuty ekranu.

: Arrow: łatwe w użyciu biblioteki

... (to zależy od ciebie)

Wady w odniesieniu do Excela:
: Arrow: Nie znalazłem sposobu obracania kształtów, mogę przyjmować domyślne formy, ale w programie Excel prosty obrót, a ty zamieniasz go na 30 °, 45 °, ...
Jeśli istnieje, nie znalazłem go.

: Arrow: to tylko zgodność, zawiera bazę predefiniowanych symboli, ale nie ma hydrauliki. Oczywiście zawsze brakuje nam tego, czego potrzebujemy 8) : Mrgreen:

... (to zależy od ciebie)

W każdym razie jest to miły praktyczny program.

@+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79357
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Niech żyje za darmo!




przez Christophe » 08/10/07, 15:36

camel1 napisał:Nie próbuję!

Michel


Więc co wypróbuje 1er? Dla mnie dało to: https://www.econologie.com/forums/installati ... html#59042

bolton069 napisał: mnogość formatów eksportu (praktyczne, gdy musisz komunikować się z kimś w formacie jpg, innym w formacie pdf bez przechodzenia przez farbę i zrzuty ekranu.


Uh, próbowałem wyeksportować swój pierwszy test w formacie .pdf i najwyraźniej trzeba uważać na skalę oryginalnego rysunku, ponieważ nie jest on „dopasowany” ... ale na razie nie szukałem więcej. ..

bolton069 napisał:Nie znalazłem sposobu obracania kształtów, mogę przyjmować domyślne formy, ale w programie Excel prosty obrót, a ty zamieniasz go na 30 °, 45 °, ...
Jeśli istnieje, nie znalazłem go.


+1 ... najwyraźniej nie da się "obracać" możemy tylko robić symetrie ... dziwne ... To jest pkoi niektóre symbole istnieją poziomo i pionowo (np. Zawory) ...

bolton069 napisał:ale nie ma hydrauliki.


Uh ... jest kilka symboli:

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79357
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 24/10/07, 12:27

0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79357
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 28/10/07, 15:39

Aby linie nie przylegały automatycznie do obiektów, należy odznaczyć opcję „obiekty magnetyczne” w menu „Widok”
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 29/10/07, 11:34

Witam,

czy można eksportować pliki w formacie Autocad w formacie .dwg, .dwt lub .dxf?

Pod jakim rozszerzeniem program zapisuje swoje pliki?

dziękuję
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79357
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 29/10/07, 12:19

Tak dla .dxf

Wszystko tam jest: http://en.wikipedia.org/wiki/Dia_(software)

Domyślne rozszerzenie to .dia
0 x
Avatar de l'utilisateur
momotopo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 21/11/06, 19:33
Lokalizacja: Na północ
x 1

Re: Pobierz rysunki techniczne DIA rysunek oprogramowania gratu




przez momotopo » 30/10/07, 00:09

Christophe napisał:Oto doskonałe bezpłatne oprogramowanie do rysowania technicznego.


tylko małe przypomnienie, które wydaje mi się ważne. Dia nie ma nic wspólnego z freeware. Dia to wolne oprogramowanie, licencjonowane na licencji GPL, system licencji wolnego oprogramowania. Dla stałych bywalców Microsoftu nie wydaje się, aby była to jakakolwiek różnica, a jednak jest to ważne, ponieważ źródła oprogramowania są dostępne dla wszystkich, co nigdy nie ma miejsca w przypadku oprogramowania freeware, głównie wypchanego złośliwego oprogramowania.

Aby oddać sprawiedliwość wolnej społeczności (patrz na przykład umowa społeczna DEBIAN), warto przypomnieć, że system publikacji tej witryny (GUPPY), a także jej forum (PhpBB) to także bezpłatne rozwiązania.

W związku z tym Dia jest jednym z wielu doskonałych darmowych programów. Polecam tę stronę, aby spróbować innych rzeczy
http://www.framasoft.net/

Voili, proszę bardzo
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79357
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Pobierz rysunki techniczne DIA rysunek oprogramowania gratu




przez Christophe » 30/10/07, 00:21

momotopo napisał:tylko małe przypomnienie, które wydaje mi się ważne. Dia nie ma nic wspólnego z freeware. Dia to wolne oprogramowanie, licencjonowane na licencji GPL, system licencji wolnego oprogramowania. Dla stałych bywalców Microsoftu nie wydaje się, aby była to jakakolwiek różnica, a jednak jest to ważne, ponieważ źródła oprogramowania są dostępne dla wszystkich, co nigdy nie ma miejsca w przypadku oprogramowania freeware, głównie wypchanego złośliwego oprogramowania.


Uh .. freeware nie może być więc open source?
Jeśli tak jest, użyłem tego terminu w sposób zbyt ogólny ... przepraszam projektantów dia ...

momotopo napisał:Aby oddać sprawiedliwość wolnej społeczności (patrz na przykład umowa społeczna DEBIAN), warto przypomnieć, że system publikacji tej witryny (GUPPY), a także jej forum (PhpBB) to także bezpłatne rozwiązania.


Dokładnie i nigdy nie ukrywaliśmy ... „Linki wsteczne” zawsze będą na swoim miejscu ...

momotopo napisał:W związku z tym Dia jest jednym z wielu doskonałych darmowych programów. Polecam tę stronę, aby spróbować innych rzeczy
http://www.framasoft.net/

Voili, proszę bardzo


Toutafé, już to "reklamowałem" i też na framie znalazłem Dia ...
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 381