Instytucje: budynki użyteczności publicznej i oszczędność energii

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Instytucje: budynki użyteczności publicznej i oszczędność energii




przez Christophe » 12/12/07, 10:55

Wszyscy to znacie i widzicie, modny jest zrównoważony rozwój (który mam nadzieję będzie trwały), czy to na poziomie krajowym, regionalnym, a nawet gminnym (mniej lub bardziej istotne w zależności od gminy).

„Wszyscy” zachęcają ludzi do oszczędzania energii.

W tych warunkach jestem zszokowany jedną rzeczą: LAMENTOWY sprzęt w budynkach i budynkach użyteczności publicznej.

Obserwuj swój ratusz, swoje szkoły, swoje licea ... często są to przepaści energetyczne. : Evil:

Przytoczyć tylko 2 kryteria: oszklenie i oświetlenie. W wielu przypadkach jest to zwykłe oszklenie, a ekonomiczne żarówki są bardziej niż rzadkie (chociaż neony są nadal dość powszechne, ale nadal ...).

Oczywiście wszystkie (duże) miasta pokażą Ci „nowe” budynki energooszczędne, a regiony pokażą Ci kotły na drewno lub biogaz. Oczywiście ...

Na przykład, nowy budynek rady regionalnej Alzacji jest budynkiem o klimacie „pół-organicznym” (no cóż, jest tam maksimum przeszkleń, więc straty zimą i efekt cieplarniany latem), ostatecznie na papierze jest to budynek „oszczędny” ... ale znaczna większość przestarzałych i energetycznie przestarzałych budynków jest nadal w „eksploatacji” doprowadziłoby to do szału każdego konsultanta ds. diagnostyki energetycznej!

Tak więc rządy i decydenci, którzy głośno i wyraźnie mówią osobom prywatnym o inwestycjach, mogą zacząć dawać przykład, prawda? I nie mówię o budowaniu nowych budynków, które kosztują miliardy, ale o przywracaniu budynków do użytku !! Ile kosztuje wymiana żarówek w danym stanie? Szczerze? To żart ...

Z drugiej strony nasze podatki tak dobrze pokrywają straty energii ... tak długo, jak długo istnieje równowaga finansowa, nie powinno im to przeszkadzać. Ale ekonomicznie denerwuje mnie ... A ty? Prawdopodobnie wszyscy macie przykłady w pobliżu ...

ps: Twoim zdaniem budynki wysokich władz francuskich są izolowane i ogrzewane w jaki sposób? Mam na myśli Matignona, Parlament, Pałac Elizejski, Ministerstwa ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Delair
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 46
Rejestracja: 31/10/07, 15:51
Lokalizacja: CHATEAUBOUDUN




przez Delair » 12/12/07, 12:56

Jest to podejście, które jest coraz bardziej modne, jak mówisz.
Tylko na starych jest to o wiele trudniejsze niż na nowych projektach.
W przypadku tych ostatnich większość budynków ma standard HQE, a w przyszłości powinna być niezależna od energii .....
Jeśli chodzi o naszych wybranych lokalnych przedstawicieli, chciałbym przypomnieć, że są TYLKO wybranymi przedstawicielami ... pomimo pewnych dużych aglomeracji, lub ci ostatni robią z tego zawód!
A tak przy okazji, powinniśmy prowadzić kampanię, aby nałożyć panele słoneczne na dachy naszych ukochanych supermarketów!
: Mrgreen:
0 x
mężczyźni poprzedzają las, pustynie podążają za nimi „CHATEAUBRIANT
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 12/12/07, 13:12

Zmiana podwozia lub jeszcze łatwiej: robienie zeszklenia to naprawdę nie morze do picia ...

Założę się, że powrót do zeszklenia to kilka miesięcy!

Jaki jest sens tworzenia HQE, jeśli 99% innych pomieszczeń to energochłonne gówno?

Ach tak, służy do OBRAZU ...

W przypadku dużych obszarów jest to kolejna debata. Energetycznie nie ma gorszych niż duże powierzchnie ... wciąż złożone głównie z prostych arkuszy ...

Mógłby nawet zrobić słoneczną klimatyzację, ale ... lobby klimatyzatora i "czuwanie" francuskiej firmy energetycznej ...

W Belgii supermarket zainwestował w turbinę wiatrową:

https://www.econologie.com/forums/economie-e ... t4165.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 12/12/07, 13:56

Zrównoważony rozwój tak, transgeniczny królik nie! : Mrgreen:
(przepraszam, nie mogłem nic na to poradzić : Oops: )

W regionie Poitou Charentes pani Royal obiecała kilka lat temu ulepszenie budynków użyteczności publicznej, między innymi poprzez umieszczenie kolektorów słonecznych na dachach szkół średnich. Nie wiem, gdzie jest ten plan.

Fluorescencyjne oświetlenie jest dobre, ale nadal musisz zadawać sobie trud wyłączania przełączników, gdy wychodzisz. Pewnego wieczoru minąłem konsjerża, który z uśmiechem powiedział mi: „Ach, wychodzisz ostatni, więc nie muszę przychodzić i sprawdzać oświetlenia i zamknięcia drzwi i okien!”.
Wszystko jest powiedziane ...

W naszym społeczeństwie obywatelstwo jest wartością, której oczekuje się przede wszystkim od innych : Evil:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 12/12/07, 14:03

Crispus napisał:W naszym społeczeństwie obywatelstwo jest wartością, której oczekuje się przede wszystkim od innych : Evil:


Piękna mowa :) co właściwie podsumowuje moją pierwszą myśl na ten temat!

Przepraszam za Royal, ale:
A) Gdzie to jest?
B) Umieszczenie kolektorów słonecznych i brak izolacji jest puste... lub znowu jest to dla obrazu (podwójne szyby lub szyby są widoczne mniej niż czujniki ... dobrze z zewnątrz) ...

Ta ekologia jesteskologia polityczna, ani więcej, ani mniej!

Pamiętajcie, że wczoraj umieściłem dokument na temat kolekcjonerskich kolektorów słonecznych, jeśli interesuje to świat: https://www.econologie.com/energie-solai ... -3555.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 12/12/07, 21:52

dobry wieczór

Często mówi się, że „najgorsze buty mają szewcy”

Być może powinniśmy postawić problem naszemu ministrowi stanu, ministrowi ekologii, rozwoju i zrównoważonego planowania
Na przykład, gdzie jest twoja służba?
Czy dajesz przykład?

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 06/03/08, 09:48

Mówisz, tego rodzaju gniewne pytanie zostanie zignorowane ... a powiedzą: spójrz na nasze nowoczesne budynki są "niskoenergetyczne" (tak, tak ... niskie zużycie energii z odwracalną klimatyzacją ...) : Evil:

Z drugiej strony, przed wyborami samorządowymi, może być czas, aby udać się do ratusza i przesłuchać kandydatów na burmistrza ... Pozostało jeszcze kilka dni ... Byłoby zabawnie z ukrytą kamerą jak ... styl:

My: „Co sądzisz o sprzęcie energooszczędnym dla współobywateli”

Burmistrz: „Mamy politykę rozwoju i pomocy… itd., Balbalabaaa…” (znamy piosenkę)

My: "Czy Twój ratusz jest wyposażony w kolektory słoneczne lub oszczędne żarówki?"

Burmistrz: „Uch… JOKER” :D :D :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 06/03/08, 10:16

Ach cóż, całkowicie się z tobą zgadzam, wyraziłem się tam
https://www.econologie.com/forums/post73998.html#73998 i odkrywam, że w tym samym czasie twój temat został otwarty w grudniu.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 06/03/08, 10:22

Hej, warto trochę nowości nie (przekazane przez Google ACT :) )? Szkoda, że ​​dzieje się to trochę później w kampanii wyborczej ...
0 x
Lionel
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 03/02/08, 19:06
Lokalizacja: AUDE




przez Lionel » 06/03/08, 10:34

Witam,

W wieku 52 lat jest to dla mnie pierwszy raz. Mam na myśli bycie kandydatem na liście wyborczej. W mojej gminie, która liczy tysiąc wyborców.
To właśnie te tematy sprawiły, że zdecydowałem się „tam pojechać”.
W moim małym mieście, głównym mieście kantonu, zarządzanie energią jest katastrofalne. Będąc specjalistą od ogrzewania i specjalistą od energii odnawialnych, mierzę pracę do wykonania, a także potencjał.
Jeśli zostanę wybrany, zaczniemy od skorzystania z Rady Orientacji Energetycznej. Ta operacja, całkowicie dofinansowana przez ADEME, to badanie przeprowadzone przez kompetentnych ludzi na wszystkich rachunkach za energię gminy.

Ta możliwość jest niewykorzystana. Musisz uzyskać informacje od CAUE w swoim sektorze. Daj ludziom znać!
Pozostałe badania są dotowane w wysokości 50% (wykonalność).

Lionel
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 355