Solar sprzęgło + pellet Kocioł Firma ÖkoFEN (SSC)

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
Kaźmierczak
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/10/09, 13:37

Solar sprzęgło + pellet Kocioł Firma ÖkoFEN (SSC)




przez Kaźmierczak » 01/10/09, 15:08

:? Czy ktoś ma doświadczenie z tego typu materiałem?
Mam w planach projekt renowacji domu w Prowansji, który obecnie nie ma bojlera ani podgrzewacza wody. Ten system SSC, zgodnie z broszurą, daje pierwszeństwo panelom słonecznym, przechowując ciepłą wodę w zbiorniku, który może dostarczać CWU i grzejniki. Dodatkowo jest kocioł na pellet. Muszę zwymiarować: ilość paneli, objętość balonu i pojemność kotła i mieć pojęcie o kosztach tej instalacji.Dane techniczne po rehabilitacji:
Ściany 50 cm wyłożone wykładziną BA 13, podłogi Isoltop 16+4+5, drzwi i okna PCV z podwójnymi szybami w nowym standardzie, ocieplenie pod dachem R>4. Powierzchnia stale zamieszkana przez 2 osoby: 110m2 i 210 m2 wyjątkowo dla 6 osób.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gruszka Belle Helene
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 389
Rejestracja: 16/05/07, 09:21
Lokalizacja: południe
x 1




przez Gruszka Belle Helene » 01/10/09, 15:26

Cześć byłaby jedną z pierwszych rzeczy do zrobienia, zanim poproszę o radę, prawda ???

Dzień dobry. : Mrgreen:
0 x
Gruszka Belle Helene
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 01/10/09, 16:30

Tak... grzeczność nie jest odmową!

Wygląda jak sprzedawca szukający porady!! : Mrgreen:

Good am nice: uważam, że did67 jest wyposażony w solar + ökofen = https://www.econologie.com/forums/search.php
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 01/10/09, 18:17

Did67 jest tutaj.

Ale ma tylko: 1 CESI („słoneczny podgrzewacz wody”) do CWU i kocioł na pelety Okofen (do ogrzewania).

Mój „słoneczny” nie służy do ogrzewania.

Ale kocioł uzupełnia solarny podgrzewacz wody!

A jeśli marzę o Prowansji, jestem w Alzacji.

Okofen na swojej stronie podaje „kalkulator” do określenia mocy. W moim przypadku miało to znaczenie.

Może zacznij od tego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Kaźmierczak
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/10/09, 13:37

Re: Sprzężenie ogrzewania słonecznego + kotła na pellet OKOFEN (S




przez Kaźmierczak » 01/10/09, 19:16

Kazmierczak pisze::? Czy ktoś ma doświadczenie z tego typu materiałem?
Mam w planach projekt renowacji domu w Prowansji, który obecnie nie ma bojlera ani podgrzewacza wody. Ten system SSC, zgodnie z broszurą, daje pierwszeństwo panelom słonecznym, przechowując ciepłą wodę w zbiorniku, który może dostarczać CWU i grzejniki. Dodatkowo jest kocioł na pellet. Muszę zwymiarować: ilość paneli, objętość balonu i pojemność kotła i mieć pojęcie o kosztach tej instalacji.Dane techniczne po rehabilitacji:
Ściany 50 cm wyłożone wykładziną BA 13, podłogi Isoltop 16+4+5, drzwi i okna PCV z podwójnymi szybami w nowym standardzie, ocieplenie pod dachem R>4. Powierzchnia stale zamieszkana przez 2 osoby: 110m2 i 210 m2 wyjątkowo dla 6 osób.

Przepraszam! „Cześć” zostało usunięte. Właściwie nie będąc królem klawiatury, chciałem wprowadzić ten znakomity „znak zapytania” na początku tekstu i po kilku nieudanych próbach musiałem nadpisać pierwsze słowo, bardzo ważne. nie jestem przyzwyczajony forums (to mój pierwszy), od razu widzę, że mam do czynienia z poważną stroną.
Na szczęście jest opiekun grzeczności i dobrych manier, który obserwuje i reaguje na 1/4 obrotu. Wiwat!
Odpowiadając Christophe, jestem inżynierem przygotowującym się do emerytury, ekologiem od lat 70.
Dzięki Did67. W rzeczywistości uważam, że system SSC jest nowością:
http://www.okofen.fr/fr/produits/kits-solaires/252.html
Dobrze przetestowałem ECU, ale nie działa z tym połączonym układem
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 01/10/09, 20:18

A)
Did67 napisał:Ale kocioł uzupełnia solarny podgrzewacz wody!

A jeśli marzę o Prowansji, jestem w Alzacji.


Pfff... Zdrajca, o którym marzysz, żeby zdradzić swojego DJU?!?! : Chichot: : Chichot:

Jestem nawet dalej na północ niż ty (i może wyżej, to nie jest pewne...)!

B) Kazmiercza, nasz system grzewczy (drewno solarne) powinien pomóc Ci lepiej widzieć:

Nasz schemat obwodu kotła na drewno + solar + bufor

Obraz

To jasne, prawda? : Chichot: : Chichot:

dla obliczenie bufora pieca na drewno; tu też kilka wskazówek...

W zasadzie nie jestem wcale pewien, czy jest sens robić dużą fotowoltaikę z peletów... ekonomicznie i technologicznie mam na myśli...

W efekcie; pelety zmniejszają (prawie do zera) główną wadę konwencjonalnych kotłów na drewno: prawie zerową regulację, a co za tym idzie konieczność częstego buforowania lub ponownego ładowania. To prawie komfort na ropę czy gaz, dlatego instalacja jest taka droga...

Więc myślę, że ciekawiej byłoby włożyć zaoszczędzone pieniądze na kocioł na pellet w klasyczny kocioł na drewno, więcej paneli słonecznych i większy bufor... To tylko moja opinia...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Kaźmierczak
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/10/09, 13:37

Solar sprzęgło + pellet Kocioł Firma ÖkoFEN (SSC)




przez Kaźmierczak » 02/10/09, 11:07

Dziękuję za ten imponujący dokument Christophe, to trochę poza moim obszarem wiedzy do czytania.
Tak naprawdę początkową potrzebą była instalacja podgrzewu CWU + ogrzewanie pomieszczeń z kolektorami słonecznymi na dachu. Instalacja niezalecana przez 2 inżynierów ogrzewania, chyba że czujniki zostały umieszczone na podłodze i były regulowane. Rozwiązanie nie zachowane, ponieważ w strefie rolniczej i niezalecane przez ratusz.
Dlatego ciepłownicy zaproponowali mi: kolektory słoneczne na dachu do CWU i kocioł na pelety do ogrzewania i kompensacji CWU, z dystrybucją ciepłej wody przez kaloryfery.
Co sądzisz o 2 cytatach, które otrzymałem?
Instalacja kotła:(Wszystkie podatki wliczone w cenę)
OKOFEN Pellamatic PE20 (20KW)= 9376
Pompa OEI + silos workowy = 2674
Obudowa komina ze stali nierdzewnej = 562
przyłącze rury wylotowej kotła= 371
technik wdrożeniowy Okofen = 264
realizacja wraz z montażem 12 grzejników (brak w zestawie) = 5070
Montaż paneli słonecznych
2 kolektory słoneczne ESE Ecosol 2.32 = 4273
Rezystancja, zawory, zabezpieczenie elektryczne = 549
Instalacja i uruchomienie = 1108
W najświeższych wiadomościach (wczoraj) Okofen odradza stosowanie grzejników na rzecz podgrzewanych podłóg. Jednak znaczna część płyt betonowych już istnieje. Stąd wybór grzejników. Czytałem, że wystarczyło przewymiarować grzejniki coeffem. 1,2. Jakieś inne doświadczenia na ten temat?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Sprzężenie ogrzewania słonecznego + kotła na pellet OKOFEN (S




przez drwal » 03/10/09, 17:07

Kazmierczak pisze:[...] Tak naprawdę początkową potrzebą była instalacja podgrzewu CWU + ogrzewanie pomieszczeń z kolektorami słonecznymi na dachu. Instalacja niezalecana przez 2 inżynierów ogrzewania, chyba że czujniki zostały umieszczone na ziemi i regulowane [...]
Bądź ostrożny, generalnie inżynierowie ciepłownictwa są dość „ostrożni” w stosunku do nietypowych rozwiązań z tego prostego powodu, że angażują się w odpowiedzialność…

Mój tata, który zaprojektował system dla swojego domu z mnóstwem paneli słonecznych i ogromnym buforem, doświadczył tego, widząc wiele drzwi zamkniętych mu przed nosem przez niezbyt żądnych przygód inżynierów ogrzewania za dwa centy…
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
vanagaz1961
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 16/12/08, 15:21
Lokalizacja: Namur Belgia




przez vanagaz1961 » 03/10/09, 18:28

Witam,
Często montuję tego typu instalacje w skojarzeniu ogrzewanie słoneczne + pelet we wspomaganiu termicznym: kompletny system Paradigma
Jedno z rozwiązań: kocioł sanitarny kombinowany + ogrzewanie w 200 litrach + ogrzewanie 700 litrów + 8m² paneli na dachu i voila.
Kalibrujemy kocioł na pellet na 10/15 kW, aby wszystko zrekompensować w przypadku niewystarczającej mocy słonecznej i działa bez zarzutu.
Możemy podwoić powierzchnię w kolektorze po / przy instalacji aby mieć wzrost temperatury / większy zysk cieplny i zmniejszyć moc kotła do 5/10 kW, przy silosie 2 tony na rok.
Krótko mówiąc, jest to możliwe i działa!!
dobra robota
Pierre
0 x
Sprl Technifluides GmbH
Pierre Mehaignoul
Twój partner w dziedzinie ogrzewania i higieny
Fachmann für Sanitär i Heizung
Pellets und Haustechnik
http://www.technifluides.be/
Wépion Belgia
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 04/10/09, 15:33

Taka sama opinia jak Vanagaz:

1) To też nie jest takie nowe w Okofen i naprawdę nie rozumiem, skąd wziąłby się problem. To arcyklasyk. Sprzęt wydaje mi się kompletny. A przy kotle w „drugiej kurtynie” nie ma ryzyka „wyziębienia”. Zbiornik buforowy może jedynie usprawnić pracę kotła. Wytrwać!!!

Jeśli masz problem ze znalezieniem kompetentnego instalatora, pisz na priv, skontaktuję się z Okofen (centrala).

2) Niezależnie od marki (Paradigma, Okofen…), myślę, że jednorodność przełożenia pozwala uniknąć wielu błędów w ustawieniach.

Z pewnością możemy połączyć układ słoneczny X, balon Y i kocioł Okofen). Musisz tylko opanować ustawienia (doświadczenie - moje, ale także moja rada nt forums pokazał mi, że niewielu profesjonalistów opanowuje - lub czyta 60 stron poradników; przepraszam, Vanagaz, z całym szacunkiem, są wyjątki!)

3) PE 20, to wydaje mi się OGROMNE!!! FYI, w Alzacji, trochę wysokości (Piemont), około 200 m², bez dodatku słonecznego (jak powiedziałem powyżej, mam CESI), mam 15 kW (kondensacja) i zastanawiam się, czy nie zamierzam go ograniczać do 12 kW, aby wydłużyć jego cykle...

„Obezwładniający” to generalnie znak rozpoznawczy inżynierów ogrzewania niezaznajomionych z peletami. Regulują jak na olej opałowy/gaz: "duży" kocioł i są ciche. Kto może więcej, może mniej… Z wyjątkiem Pelletów, krótkie cykle, mniej wydajna praca… Koniecznie trzeba mieć odpowiedni kocioł, a nie „dużą maszynę”…
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 268