Solarne termiczne sprzężone z termosyfonowym piecem kotłowym

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
termochauff
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 22/01/12, 18:20
x 1

Solarne termiczne sprzężone z termosyfonowym piecem kotłowym




przez termochauff » 29/11/17, 14:01

Witam wszystkich : Chichot:

Dzielę się z Wami moim projektem instalacji ciepłej wody użytkowej w termosyfonie bez regulatora, wszystko zasilane z jednej strony przez 4 metry kwadratowe paneli fotowoltaicznych,
az drugiej kocioł jaki planuję wykonać aby pasował do mojego okrągłego pieca Godin.

Do balonu poziomego mam wymiennik pierścieniowy 200L, do orurowania planuję zmienić na miedziane 28mm, długość rur między panelami a balonem i około 6 metrów i tyle samo długości do podłączenia kotła i kuli .

Balon znajduje się 2,5 m nad panelami i piecem

termostatyczny zawór mieszający jest oczywiście zapewniony na wylocie ciepłej wody

Zastanawiam się nad połączeniem dwóch obwodów (kolektory i kocioł piecowy) ale wydaje mi się, że na styku dwóch obwodów istnieje ryzyko zakłóceń np: w zimie piec chodzi i grzeje swój obieg ale jestem boi się, że napędza obwód panelu z efektem Venturiego i nagle ochładza się na zewnątrz :| (na koniec pamiętając, że efekt Venturiego działa na rurze, która zmniejsza średnicę i która zasysa mniejszą rurę) w moim przypadku będzie to ta sama średnica i bez redukcji

w przeciwnym razie drugim rozwiązaniem będzie wykonanie wymiennika, który zostanie zamocowany na zewnętrznej ścianie balonu (w celu rozdzielenia dwóch obwodów)


Kiedy pomyślałeś, że instalacja może działać poprawnie z dwoma połączonymi obwodami?

img135.jpg
1 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 401