Problem z żużlem i niespalonym pelletem w kotle easypell (Okofen)

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
martod
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 27/01/23, 11:40
x 2

Problem z żużlem i niespalonym pelletem w kotle easypell (Okofen)




przez martod » 27/01/23, 11:45

Witam,
A więc kocioł easypell mam od roku, jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony, druga zima, która jak na razie idzie całkiem nieźle (nie licząc wzrostu cen pelletu!!!)

Ale jakieś dziesięć dni temu, kiedy poszedłem opróżnić popielniczkę, zauważyłem dużo czarnych granulek, ale nie spalonych w popielniczce, i dużo klinkieru.
Raz czyszczę talerz i popielniczkę, napełniam zbiornik i zaczynam od nowa.
I tam moje zużycie pelletu podwaja się.
Nagle mówię sobie, że to pewnie przez zabrudzenie, więc robię gruntowne czyszczenie (całkowite na pół dnia), potem znowu napełniam i zaczynam od nowa.
3 dni później znów jest pusto, zużycie wciąż się podwaja i znowu dużo niezużytych peletów i dużo klinkieru.

Jednak nic nie zmieniałem w ustawieniach więc nie rozumiem podwojonego zużycia czy spalania pbs...

Wszystkie pellety używane od początku zimy pochodzą z tej samej palety, przechowywanej w suchym miejscu. Ponownie umyłem talerz, aby upewnić się, że otwory nie są zatkane. Otworzyłem kanał żeby usunąć jak najwięcej sadzy (bardzo mało sadzy w tym co mogłem dosięgnąć), wymyłem też wentylator z tyłu...

Jeśli ktoś ma pomysł, trop, cudowne rozwiązanie, to jestem chętny!

Z góry dziękuję za wszystkie pomysły i rady.
2 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Problem z żużlem i peletem nie spala się w kotle easypell (Okofen)




przez Christophe » 27/01/23, 13:48

Jakie są różnice w pogodzie w Twojej okolicy między tymi pomiarami a ustaleniami?

Jeśli powietrze do spalania jest bardziej wilgotne, czy możliwe jest, że spalanie jest mniej skuteczne?

Możliwe też, że nawet na tej samej palecie nie ma dokładnie takiej samej jakości peletu... (inne trociny, problemy podczas produkcji lub pakowania lub magazynowania przed sprzedażą?)

Wyobrażam sobie, że nie zauważyłeś niczego z tego punktu widzenia?
0 x
belladona
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 44
Rejestracja: 28/01/15, 19:10
x 6

Re: Problem z żużlem i peletem nie spala się w kotle easypell (Okofen)




przez belladona » 27/01/23, 15:35

mając kocioł na pellet (polska marka) miałem problem z przeciągiem, ale 12m rurki dałem to na górę rury:
https://fr.aliexpress.com/item/1005003298745311.htm
to jest lepsze
ale tak się składa, że ​​ma machefert, jak mówi Christophe, niestety możemy wrzucić cenę do peletów, oni w to wrzucają co chcą
a teraz spekulują na ten temat
0 x
martod
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 27/01/23, 11:40
x 2

Re: Problem z żużlem i peletem nie spala się w kotle easypell (Okofen)




przez martod » 27/01/23, 15:42

Dziękuję za odpowiedzi.

Czyli na pogodę mieliśmy śnieg, ale normalnie to nie ma wpływu, a ja sprawdziłem czy nic nie blokuje dachu przy wylocie, a czerpnia powietrza do spalania jest w kotłowni, która jest jeszcze odpowiednio ocieplona.
W przypadku peletów nic nie zauważyłem, ale kupiłem kilka worków innej marki, aby zrobić test, gdy tylko mój zbiornik będzie pusty (co nie potrwa długo…)

W przypadku bellad link nie działa i normalnie wszystko działało dobrze, do tej pory bez problemów z drukowaniem, więc nie było potrzeby zmiany instalacji, która oryginalnie była wykonana poprawnie.
Ale miło jest oferować pomysły!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Problem z żużlem i peletem nie spala się w kotle easypell (Okofen)




przez Christophe » 27/01/23, 16:03

martod pisze:Dziękuję za odpowiedzi.

Więc jeśli chodzi o pogodę, mieliśmy śnieg, ale normalnie to nie ma znaczenia,


Eee… tak, tak, zapewniam cię, temperatura pogody ma (znaczący) wpływ na zużycie energii do ogrzewania… a 5°C mniej może podwoić twoje zużycie…(zależy od wielu rzeczy… )

martod pisze:W przypadku peletów nic nie zauważyłem, ale kupiłem kilka worków innej marki, aby zrobić test, gdy tylko mój zbiornik będzie pusty (co nie potrwa długo…)

W przypadku bellad link nie działa i normalnie wszystko działało dobrze, do tej pory bez problemów z drukowaniem, więc nie było potrzeby zmiany instalacji, która oryginalnie była wykonana poprawnie.
Ale miło jest oferować pomysły!


Tak, pierwszą rzeczą do zrobienia jest zmiana mleczarni… może nawet przetestować 2 lub 3 inne marki, jeśli możesz…

Co do ciągu, logicznie rzecz biorąc kocioł zainstalowany zgodnie z przepisami i konserwowany (oczywiście to robisz) nie powinien mieć problemu z ciągiem, zwłaszcza po 1 roku lub kiedykolwiek ... zwłaszcza z urządzeniami z wymuszonym obiegiem powietrza ...

Dodatkowo mój kocioł na pelety jest wyposażony w czujnik ciśnienia na wylocie: wchodzi on w stan bezpieczeństwa w przypadku stłumienia na wylocie (= zatkany przewód)...więc kocioł Okofen też musi mieć tę funkcję...

Wreszcie problem z przeciągiem obniżyłby zużycie, a nie je zwiększył...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Problem z żużlem i peletem nie spala się w kotle easypell (Okofen)




przez Flytox » 27/01/23, 19:39

Nie ma problemu dokładnie z tym stylem, ale dwa razy znalazłem wróbla, który wpadł do kanału wydechowego (poza sezonem grzewczym).
Mieli szczęście, że ich usłyszałem i udało mi się uwolnić przez mały właz na dnie rury.
Taka "przeszkoda" musi być w stanie zrobić niezłą awarię.
Muszę iść na dach, żeby położyć siatkę… żeby ograniczyć nawroty… : Wink:
1 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 385