ogrzewanie drewnem i zanieczyszczenie

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
andre-34
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 06/02/07, 11:50

ogrzewanie drewnem i zanieczyszczenie




przez andre-34 » 12/02/09, 21:10

Przekonały mnie do tego obserwacje wsi zatopionych w smogu cuchnącym dymem drzewnym i sąsiad, który uniemożliwia mi rozwieszanie prania i otwieranie okien zimą (pomieszczenia nieogrzewane do wietrzenia)...


Montréal
Zakaz ogrzewania drewnem: Dlaczego konsultacja?

Agencja QMI André Beauvais
08/02/2009 18h43

Nawet jeśli miasto Montreal jest zobowiązane do konsultacji z ludnością w sprawie zakazu ogrzewania drewnem, na jego terytorium „nie ma mowy o zmianie orientacji politycznej”, potwierdza Alan DeSousa, sponsor tego projektu. Montreal.

Ale po co w takim razie konsultacje społeczne?

„Interesariusze mogą mieć dobre pomysły na ulepszenie regulaminu, poprawienie go i lepsze zrozumienie jego znaczenia”, komentuje burmistrz gminy Saint-Laurent i członek komitetu wykonawczego.

I czy pozwolimy Lavalowi, Longueuil i innym miastom mnożyć ogrzewanie drewnem i zwiększać zanieczyszczenie Montrealu w zależności od przewagi wiatrów?

w dobrym kierunku

„Robimy krok we właściwym kierunku” – komentuje Alan DeSousa i mam nadzieję, że wszystkie miasta Greater Montreal pójdą w tym kierunku i postąpią tak, jak gmina Hampstead, która jako pierwsza przyjęła takie rozporządzenie. „Musimy podjąć działania, powiedział, i szybko zakazać ogrzewania drewnem, aby poprawić jakość powietrza w Montrealu. Nie ma odwrotu."

Przypomina też, że ta zima jest bardzo trudna dla osób z problemami krążeniowo-oddechowymi. „Od początku zimy miasto Montreal wydało 25 dni ostrzegawczych przed smogiem. Musimy znaleźć rozwiązania, które poprawią sytuację” – komentuje komitetowi wykonawczemu kierownik polityczny środowiska.

Uważa on, że regulamin, który zostanie przedłożony radzie 23 lutego, będzie jednym z najbardziej kompleksowych i nowoczesnych w głównych ośrodkach miejskich w Kanadzie. Również jeden z najtrudniejszych. Ale Alan DeSousa liczy na solidne wsparcie, w tym Direction de la santé publique de Montréal.

„To doskonała inicjatywa” — dodaje Norman King, epidemiolog z Montrealskiej Agencji Zdrowia i Opieki Społecznej.

przedwczesna śmierć

Pan King potwierdza, że ​​kanadyjskie badania wskazują, że 1540 montrealczyków cierpiących na choroby układu krążenia i oddechowego umiera każdego roku przedwcześnie z powodu zanieczyszczenia powietrza we wszystkich jego formach, w tym bardzo ważnego wynikającego z ogrzewania drewnem, które wytwarza prawie połowę drobnych cząstek zawarte w smogu. Rzecznik miasta Montreal powtarza we wszystkich udzielanych na ten temat wywiadach, że „piec na drewno działający przez dziewięć godzin powoduje tyle samo zanieczyszczeń, co samochód, który przejeżdża 18 000 kilometrów”.


Źródło: http://www2.canoe.com/infos/quebeccanad ... 84313.html

8) 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 12/02/09, 23:11

Cześć André34 i witaj w ekonologii...

Nie mam szansy mieszkać w Montrealu w Quebecu, ale w Antwerpii w Belgii...

To, co uważam za niezwykłe w twojej historii, to fakt, że niektórzy martwią się dymem z pieca na drewno sąsiada, podczas gdy inni (szczególnie tutaj) „zatrzymują” płuca przez smród setek kominów, w których spala się olej napędowy, które są źle uregulowane i które dymią „na hostii iw tabernakulum”, jak mówisz : Mrgreen:

Niewiarygodne widzieć, jak świat jest małą wioską, a troski o siebie nawzajem są takie same :?

Ciąg dalszy nastąpi ...
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Delair
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 46
Rejestracja: 31/10/07, 15:51
Lokalizacja: CHATEAUBOUDUN




przez Delair » 13/02/09, 13:36

U nas we Francji zrzuty przemysłowe są kontrolowane przez operatora i sprawdzane przez DRIRE, który będzie DREAL...
Krótko mówiąc, w nocy wszystkie koty są szare...

I tak jak mówiłem, nie powinno się palić byle czego, bo na poszczególnych kominach nie ma filtrów zanieczyszczeń... suche, nieobrobione drewno!
Dowiedziałem się podczas grilla wyżej wymienionej służby publicznej, że ta ostatnia zanieczyszczała bardziej niż spalarnia odpadów z gospodarstw domowych...
8)
0 x
mężczyźni poprzedzają las, pustynie podążają za nimi „CHATEAUBRIANT
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79324
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 13/02/09, 13:49

Ogrzewanie drewnem zostało zakazane w Paryżu od dziesięcioleci z tych samych powodów...

I tak, zielone ogrzewanie nie rymuje się z czystym ogrzewaniem (z wyjątkiem ulotek reklamowych, ale to nie jest rzeczywistość).

Dobrze to widać wiosną na naszych panelach fotowoltaicznych (pod naszymi 2 kominami): spadła sadza (ogrzewamy w 100% drewnem + solar).
0 x
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 13/02/09, 14:57

Witam,
Mnie też to martwi, zwłaszcza po przeczytaniu różnych tematów i zobaczeniu, jak pali mi się drewno w tym roku.

Zdałem sobie sprawę, że to frakcjonowane suche drewno daje 38% wilgotności, tak bardzo, że dymi.

Więc szukam zrobić coś w rodzaju pieca masowego, w rzeczywistości mam kominek zamykany Godin i chciałbym rozbić tapicerkę i okap, aby zrobić skrzynię? w cegle ogniotrwałej.

Ponieważ, jak to się mówi, jeśli palisz dokładnie przez dwie lub trzy godziny, oszczędzasz więcej ciepła w dymie.

Problem polega na tym, aby wiedzieć, jaka jest masa cegły i jaki rodzaj średnio zajmuje.Ponieważ kupiłem jedną, aby spróbować zobaczyć wzrost i czas restytucji i chociaż jest sprzedawany, aby wytrzymać 1500, ma tendencję do pękania.

więc jeśli ktoś ma jakieś pomysły, jak obliczyć, próbowałem z objętością i masą.
dziwny .
Również najwyraźniej drewno iglaste może być bardziej kaloryczne niż dąb, tylko kwestia suszenia.
podążać za klasą
0 x
sebarmageddon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 01/02/07, 11:16
Lokalizacja: Francja




przez sebarmageddon » 12/11/09, 15:07

hello,

Też mam ten problem i chciałem napisać o tym nowy post. forum , ale nie za bardzo wiedziałam co w nim umieścić i jak widzę , że już jest , to korzystam .

Mam do czynienia z tym problemem w następujący sposób: z jednej strony komin A, który normalnie dymi, powiedziałbym, ale który naprawdę śmierdzi, z drugiej komin B lokomotywy parowej, który pali naprawdę za dużo i który też śmierdzi (spalone drewno nie wyschło?).
w zależności od kierunku wiatru bierzemy dym z komina A lub dym z komina B.

kiedy otwieram świetlik, wykonuję gest dla planety, wietrzę na zewnątrz, wszyscy znają radę, aby otwierać okna, aby wygonić zanieczyszczenia z naszych domów, cóż, robię odwrotnie, otwieram świetlik, aby wygonić zanieczyszczenia z naszych domów na zewnątrz i zabrać do domu...
Niektórym może się to wydawać żartem, ale sytuacja jest taka, że ​​tak właśnie się dzieje, otwarcie okna z pewnością wpuści zanieczyszczenia z tych kominów.

Od kilku lat powtarzam sobie, że napiszę do posłów w moim rejonie, bo są naprawdę zmęczeni widząc, że ten problem dotyczący zdrowia publicznego nie jest rozwiązany, a ja nie mogę się powstrzymać od porównania tego do chmury Czarnobyla, który zatrzymał się na francuskich granicach, prawdopodobnie obawiał się, że w razie przekroczenia granicy znajdzie się w nieuregulowanej sytuacji… , pozostaje faktem, że bez trudu zdajemy sobie sprawę, że Francja ma poważną nudę.

Mam więc dwóch sąsiadów, którzy ogrzewają się drewnem, ale inni też korzystają z tego typu ogrzewania w okolicy, warunki są tu niesprzyjające, bo to zanieczyszczenie nie ustępuje łatwo, sąsiedztwo jest w zagłębieniu, co jest faktem, że w zimie , wieczorem obserwujemy smog..., jak mówi André-34

jak we Francji ogrzewanie drewnem może nie być problemem, podczas gdy obserwujemy, że w innych krajach władze podkreślają zagrożenia dla zanieczyszczenia, ale także dla zdrowia (stąd porównanie, które robię z Czarnobylem, z naszymi przywódcami, którzy powiedzieli, że nic nie ryzykowali…), dlaczego te kraje coś robią, a we Francji nic…?
Dlaczego państwo wprowadza podatek węglowy, który nie dotyczy drewna (na szczęście) zamiast podatku od zanieczyszczeń?

Mówię o Czarnobylu, ale pomyśl o tym, azbest byłby raczej właściwym tematem, państwo wiedziało, inne kraje zakazały (jeśli się nie mylę), ale Francja kontynuowała ...

bez wątpienia handlowcy sprzedają gówniane wkładki, które są nadal autoryzowane przez państwo, dlaczego nie są zabronione?

Myślę, że lobby nie ma nic wspólnego z tą sprawą ...

powiedz im, że ich kominy zanieczyszczają i palą za dużo, powiedzą, że nie zabronisz im ogrzewania ... w skrócie, dyskusja byłaby natychmiast nieistotna

zmusić ludzi do nałożenia filtrów na kominy, to naprawdę możliwe, ci, którzy są otoczeni przez ludzi ogrzewających się drewnem, zauważą całą sadzę, która osadza się wszędzie na ziemi, dachach itp., lub , filtr jest dobry, ale biorąc pod uwagę ilość sadzy, która jest wszędzie, filtr byłby moim zdaniem szybko zatkany, szczególnie w moim kącie, ale nie sądzę, by tak było w przypadku osób z bardzo dobrej jakości wkładki.

moi rodzice, mam kocioł olejowy, prawdopodobnie zanieczyszcza, ale nie wiem, do jakiego stopnia, kocioł musi mieć 5 lat Myślę, że nie ma ciągłej pracy, wciąż szczęśliwy

w przypadku samochodów na producenta nakłada się ograniczenia zanieczyszczeń, a kontrola techniczna sygnalizuje kierowcom zanieczyszczenie ich pojazdu, dlaczego nie jest to odtwarzane w przypadku kominów i niezależnie od zużytej energii?

nie, naprawdę wierzę, że we Francji jest jeszcze coś do zrobienia, nasze władze na pewno to wszystko wiedzą, ale nic nie robią.
jasne jest, że dotyczy to już niektórych chorób i nowotworów, państwo nie rozwiązuje problemu zanieczyszczenia związanego z kominem, ale będzie musiało pokryć związane z tym wydatki na zdrowie


osobiście wieczorem jak wychodzę na dwór to czasami zakładam maskę jak maskę przeciwgazową z filtrami które normalnie są przeznaczone na opary farb, jest skuteczny, nie czuję już mdlących zapachów kominków , ale czy takie maskować wszystkie zanieczyszczenia wydobywające się z kominków opalanych drewnem?

Mam jeszcze jedno pytanie, zbieram deszczówkę do śmietnika, za pomocą plandeki, ale ta woda jest zanieczyszczona sadzą z sąsiednich kominów (prawdopodobnie parowozu na dachu sąsiada), czy tę wodę można uznać za zanieczyszczoną, a zatem nie stosować do podlewania roślin, które potrzebują czystej wody?


zrozumiecie, że tutaj mówię o sąsiadach, którzy chyba mają stary wkład i którzy też palą mokrym drewnem, i że ten przypadek chyba nie może być taki sam jak u osoby, której sąsiedzi prawidłowo używają swojego kominka z dobrym materiałem

we francji jedyny przepis dotyczy wysokości przewodu kominowego na dachu, nic więcej, więc ludzie cierpią, widzą, śmierdzą, chorują, ale nic na to nie można poradzić, takie mam wrażenie.

proszę bardzo, nie wiem, co jeszcze powiedzieć, może poza tym, że wrócę do starego postu z forum .

Dziękuję za przeczytanie mnie
a+
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 12/11/09, 15:56

nie rzucajmy kamieniem na ogrzewanie drewnem "w ogóle" tylko na tych, którzy stosują wadliwy system lub złe drewno, lub inne.
Mam piec na drewno Jotul i odważę się wiedzieć, czy działa, czy nie, obserwując, co wychodzi z komina (poza pierwszymi 5 minutami, czasem nagrzewania)

tak więc rzeczywiście powinien istnieć sposób na żądanie minimalnego „poziomu” wydajności spalania i odnotowywanie naruszeń tej zasady. niestety tak nie jest dzisiaj.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 12/11/09, 16:31

Witam,
Chyba nie potrzebujemy regulacji, która tak jak ja grzeje tylko drewnem, nie czeka długo na reakcję, bo jak dymi to znaczy, że źle się pali i w tym przypadku źle grzeje, a moim celem jest nie zmarznąć .

Więc może po stronie tych, którzy używają go jako atmosfery, ale warto to widzieć też po stronie grillów latem, bo jak się widzi jak i robi się węgiel..

Na tym styka się ego z dobrem (pozornym ludzi) i co tu mówić o tych, które pozostają czekając na Panią lub Pana przed np: piekarnią zostawiając włączony silnik z klimatyzacją lub bez .

Modne jest analizowanie własnego zachowania.
a + Claude
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 12/11/09, 17:03

+1 z Dirkiem Pittem!

Jeśli śmierdzi to znaczy, że jest źle spalane, często piece są za duże w stosunku do potrzeb, a komin ma za dużą średnicę.

Tutaj w Kanadzie mamy prawo cywilne, które zabrania zakłócania spokoju sąsiedztwa, w tym śmierdzących kominów.

Nowe piece spalające gorące gazy nie dymią, możemy włożyć do nich nos przy wylocie komina bez szczypania w nos i oczy.

Sprawdź w społeczności, czy istnieje obowiązek dobrego sąsiedztwa, trochę tak, jak mamy tutaj w Kanadzie.

Usunięto mi komin od niemiłego sąsiada który zawsze przysyłał mi niespalone rzeczy na moje auta bo jego komin był niesprawny zadzwoniłem na policję która dała mu mandat który zakwestionował i zgubił bo policjant znowu znalazł wykroczenie w moich pojazdach i wokół jego komina, sąd nakazał mu zareagować, w przeciwnym razie znowu będzie grzywna i więcej soli niż za pierwsze wykroczenie.
8)
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 12/11/09, 18:12

Dirk Pitt napisał:nie rzucajmy kamieniem na ogrzewanie drewnem "w ogóle" tylko na tych, którzy stosują wadliwy system lub złe drewno, lub inne.
Mam piec na drewno Jotul i odważę się wiedzieć, czy działa, czy nie, obserwując, co wychodzi z komina (poza pierwszymi 5 minutami, czasem nagrzewania)


Ze swojej strony mam wkładkę René Brisach (30 lat?). Odkąd rozłupuję swoje kłody łuparką (losowo największa średnica to 70mm) a wszystkie mniejsze jak są mokre to już w ogóle nie dymi!!! (oprócz rozruchu) : Mrgreen: )

Ciąg powietrza jest cały czas całkowicie otwarty, a przesłona regulacyjna u podstawy wywiewu w pozycji najbardziej zamkniętej. Ładuję dobrze, żeby mieć naprawdę żywy ogień, szyba czyści się sama bez problemu i po około 3.5 miesiąca pracy zeszłej zimy nie miałem objętości 1 litra popiołu, który spadł z komina, gdy go wyrwałem. 8) To najlepsze ustawienie, jakie znalazłem.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 336