Izolacja: wełna szklana droższa niż celuloza?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Izolacja: wełna szklana droższa niż celuloza?




przez Christophe » 24/01/08, 16:05

Ponieważ informacja jest dość ważna, podejmuję ją w temacie, źródło danych o celulozie: https://www.econologie.com/forums/isoler-des ... t4708.html

Christophe napisał::shock: Właśnie porównałem koszty z wełną szklaną!

Trzymaj się mocno: wełna szklana jest znacznie droższa przy równoważnym oporze cieplnym niż celuloza.

A) Weźmy więc w naszym przypadku 100% izolację celulozową: R 6.6 dla 42 m² za 428.40 € z podatkiem albo (powtarzam się): 428.40 / 42 = 10.20 € z podatkiem za m² dla R = 6.6 (26 cm)

B) Zgodnie z ust Katalog Leroy Merlin Strona 291:

Obraz

Czytamy: 10,03 € / m² za R 3.10, tj. 21.35 €/m2 za R 6.5!

Wnioski:

Wełna szklana jest zatem 21.35/10.20 = 2.09 razy droższa niż celuloza. Innymi słowy: wełna szklana jest o 109% droższa niż celuloza luzem lub celuloza jest o 53% tańsza niż wełna szklana...
Ostatnio edytowane przez Christophe 24 / 01 / 08, 19: 32, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 24/01/08, 18:46

Niesamowite te informacje porównawcze. A przecież nie jest to najdroższa wełna szklana, w panelach jest jej trochę więcej, jak sądzę.

W przeciwnym razie, podczas wyszukiwania na stronie LMerlin, znalazłem to:
http://www.leroymerlin.fr/mpng2-front/p ... -render=on

Wełna szklana w rolce o grubości 260mm od R=6,5 do 8,58/m2!
Szukaj błędu! jaka jest różnica między 2 wełnami szklanymi?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 24/01/08, 19:20

Ach... to już bardziej "normalnie" (no...)... niemniej jednak możecie sobie sprawdzić w katalogu, wszystkie syntetyczne izolatory są droższe (czy może przegapiłem stronę "1st price" ???): https://www.econologie.com/construire-et ... -3482.html

W przeciwnym razie 1. nagroda na 200. Znalazłem to na stronie LM:

Podana cena:
31.80 EUR
4,91 €/m2

długi. szerokość 5.40 mx. 1.20, grubość: 200 mm, opór cieplny: 5 R.


Cholera, powinienem był sprawdzić informacje przed wysłaniem… Teraz wyglądam trochę głupio… : Mrgreen:

ps: jest oznaczony jako "półsztywny"... może na tym polega różnica?
Ostatnio edytowane przez Christophe 24 / 01 / 08, 19: 29, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 24/01/08, 19:29

Page 281 Wełna w rolkach jest w pierwszej cenie (1 € / m² za 2.79 mm), ale przede wszystkim jest trochę luzem! To z masą musimy porównać...

uruchamiam!

A) Wełna w rolkach:

Obraz

2.79 €/m² za 2.50 R tj. 7.36 €/m² za R 6.6

Ach, to już jest bardziej „normalne”…

B) Luźna wełna

Obraz

10 cm = 6 kg/m², lambda = 0.042, więc potrzebujesz również 28 cm, aby uzyskać 6.6 lub 16.8 kg/m² lub 20.09 €/m² (1.196 €/kg w worku 25 kg)!

Tak więc wełna syntetyczna luzem jest droższa niż celuloza! A z moimi 109% nie było daleko... :) :)

Wow, nie zrozumiałem wszystkiego źle! Mój honor jest bezpieczny! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 26/01/08, 10:14

Christophe napisał:Ach... to już bardziej "normalnie" (no...)... niemniej jednak możecie sobie sprawdzić w katalogu, wszystkie syntetyczne izolatory są droższe (czy może przegapiłem stronę "1st price" ???): https://www.econologie.com/construire-et ... -3482.html


Ben to, co znalazłem, to nie pierwsza nagroda, to isover!


Christophe napisał:10 cm = 6 kg/m², lambda = 0.042, więc potrzebujesz również 28 cm, aby uzyskać 6.6 lub 16.8 kg/m² lub 20.09 €/m² (1.196 €/kg w worku 25 kg)!

Tak więc wełna syntetyczna luzem jest droższa niż celuloza! A z moimi 109% nie było daleko...

Wow, nie zrozumiałem wszystkiego źle! Mój honor jest bezpieczny!

Tak, byłeś gorący, ale to prawda, że ​​wszystko po trochu jest ceną. Miałem broszurę Isover, w której wyjaśniono, że teraz produkują wełnę lambda 0,040, 0,038, 0,035 i 0,032, stąd bardzo różne ceny za M3.
Jednak watolina wciąż może być tańsza!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 26/01/08, 10:46

Isover ma również pierwszy przedział cenowy, prawda?

bham napisał:Jednak watolina wciąż może być tańsza!


Tak, wszystko mogłoby być tańsze, a potem też darmowe? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Bo to strata? Ze względu na kanadyjskie ceny (do sprawdzenia...)?

Cena demontażu jest bardzo tania, biorąc pod uwagę produkowane ilości w porównaniu z izolacją chemiczną oraz fakt, że jest to rzecz „ekologiczna” (sam termin „zielony” często powoduje zawyżanie cen na rynku : ekologia nie ekonologia co...)...które i tak pójdą w górę bardziej niż naturalne izolatory z ceną ropy...

Co do ceny, to nie wiem, ale poczekaj, aż zrobię odwrotność „domowej” pozy… będziesz miał kolejny argument przeciwko celulozie… : Mrgreen:

Celuloza jest i tak najtańszą naturalną izolacją, więc nie kłóćmy się... a między nią a wełną szklaną w pierwszej cenie nie ma porównania (przynajmniej dla mnie... inni robią co chcą... ale trzeba być po prostu "głupim", przepraszam, żeby kupić chemiczny odpowiednik dwa razy droższy...)

ps: Myślę, że nie powinniśmy mówić o cenie za m3, ale o cenie za m² za stałe R (styl 6)....
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 26/01/08, 11:06

Christophe napisał:
bham napisał:Jednak watolina wciąż może być tańsza!


Tak, wszystko mogłoby być tańsze, a potem też darmowe? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Bo to strata? Ze względu na ceny kanadyjskie (do sprawdzenia ...)? . . . .

Nie przesadzaj, nigdy nie prosiłem o to. Chciałbym tylko wiedzieć, czy cena sprzedaży jest rzeczywiście oparta na cenie produkcji + jakie marże? lub jeśli jest indeksowany do innych izolatorów, takich jak wiele nowych produktów.
Jeśli chodzi o odpady, czy zdajecie sobie sprawę, że płacimy za papier po raz pierwszy, kupując np. prasę, po raz drugi, aby mieć prawo pozbycia się go w naszych śmietnikach (i znowu to ja sortuję) i ewentualnie trzeci raz, aby zapłacić za jego przekształcenie w izolację (no, to normalne). :|

Christophe napisał:Cena demontażu jest bardzo tania, biorąc pod uwagę produkowane ilości w porównaniu z izolacją chemiczną oraz fakt, że jest to rzecz „ekologiczna” (sam termin „zielony” często powoduje zawyżanie cen na rynku : ekologia nie ekonologia co...)...które i tak pójdą w górę bardziej niż naturalne izolatory z ceną ropy....
Dlaczego miałyby być droższe (chemikalia), będą wytwarzane w piecach „jądrowych”, jeśli tak nie jest. A co gorsza, że ​​wszyscy będą się spieszyć z izolacją, będzie większa produkcja.... :D

Christophe napisał:ale trzeba być po prostu "oszustem", przepraszam, żeby kupić chemiczny odpowiednik dwa razy droższy...

To nie mnie musisz przekonywać, ja już jestem.

Christophe napisał:ps: Myślę, że nie powinniśmy mówić o cenie za m3, ale o cenie za m² za stałe R (styl 6)....

Nie zgadzam się, porównanie jest łatwiejsze z m3 i równą lambda, ponieważ dla twojego R nie zawsze znajdziesz to samo w zależności od izolacji i grubości.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 364