Firma ÖkoFEN Pellematic, które ustawienie?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
Chaboum
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 176
Rejestracja: 16/11/08, 01:40
x 2

Firma ÖkoFEN Pellematic, które ustawienie?




przez Chaboum » 16/11/08, 02:03

Witam, mam Okofen Pellematic 25 kw, z nowym regulatorem Pelletronic Plus (biały). Mam pytania qq do wielu specjalistów i użytkowników, ponieważ został zainstalowany tylko przez 15 dni.
przede: Chciałem wiedzieć, czy w panelu sterującym regulatora w ogóle, to w pomiarach i instrukcjach gdy czytamy: „MES Amb.” Czy to jest temperatura zmierzona przez czujnik pokojowy? czy jest to jedno z tych obliczeń? To samo dotyczy temperatury zewnętrznej: zmierzona temperatura czy obliczenia? bo np. jak mam 3 ° na zewnątrz (mierzone własnym termometrem) na regulatorze to mam 6 °. (3 ° różnica między tym, co mierzę, a tym, co mówi sonda).
następnie: mój kocioł jest sparowany ze słonecznym zasobnikiem ciepłej wody ROTEX (500l). Punkt nastawy 55 °. Naprawdę nie wiem, kiedy zaplanować podgrzew wody użytkowej, ponieważ ostatnio miałem niespodzianki: np. program ogrzewania komfortowego: 17:22 - 17:19 Programowanie ciepłej wody użytkowej: 17–30. Kiedy wróciłem do domu (17), temperatura wewnątrz się nie zmieniła: mieliśmy 18, a nawet 15 °. Mój wniosek, priorytet ciepłej wody użytkowej uniemożliwił ogrzewanie! Dobry wniosek? Dlatego zmodyfikowałem przedziały czasowe programowania CWU. Ale pytanie: jaki jest najlepszy zakres do zaprogramowania? przed zakresem ogrzewania? (17:22 - 24:XNUMX) lub później (XNUMX:XNUMX - XNUMX:XNUMX)? czy podczas? ponieważ mój powrót z grzejników trafia do zbiornika, więc obawiam się, że woda chłodzona w ciągu dnia (tryb zredukowany) ostygnie mój zbiornik ciepłej wody.
Czy ten priorytet CWU jest naprawdę przydatny? Naprawdę nie widzę.
Co chcę: przybyć o 17:30 gorący dom, gorąca woda dla pryszniców (18:30 do 19:00) bez opiekania zbyt dużej ilości pelletu ..... jedno dane na ten wieczór: Ciepła woda wzrosła do 55 ° przed ogrzewaniem, 18:30: 2 prysznice. 20:30 Pomiar temperatury balonu (co mówi mi regul: temp: 40 °). czy to normalne? jeśli weźmiemy 4 prysznice, ostatni się zwinie, prawda?
cóż, to dużo na raz, ale jeśli ktoś może mnie oświecić, obawiam się złych ustawień, a następnie rób wszystko, a następnie spalaj peletyna za darmo. Do tej pory podgrzewałem paliwo bez żadnych regulacji: wszystko albo nic, z prostym zaprogramowanym czujnikiem pokojowym zmniejszonym lub komfortowym, i było mi gorąco, kiedy chciałem być gorący. Przed 2000 l paliwa rocznie, a teraz ?? ekwiwalent mówi 2000 l = 4 tony granulatu. ale obawiam się, że będzie to znacznie więcej, ponieważ często słyszę, jak się nagrzewa (czuję więcej niż paliwo De Dietrich)
Dziękuję za odpowiedź i pomoc.
1 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 16/11/08, 07:53

więc zaczynam odwrotność twojej wiadomości:
fakt, że często go słyszysz, sam w sobie nic nie znaczy. należy sprawdzić, czy podczas biegu wykonuje on długie fazy marszu (> 40 min) poprzez modulację mocy. co nie robi kocioł na paliwo, który „sieka” potrzebną moc podczas marszu 5 min z przerwami 30 min.
spójrz na post, który napisałem o monitorowaniu.
regul, który masz, jest nowy i dlatego różni się od mojego. więc nie mogłem dać ci konkretnych punktów, jednak filozofia jest zawsze taka sama.

mówisz, że masz 25kw. czy możesz mi powiedzieć swoją przestrzeń życiową i gdzie jesteś. w rzeczywistości twierdzisz, że zużyłeś przed 2000 l oleju opałowego, który nie jest aż tak duży, i obawiam się, że twój kocioł jest zbyt duży, co jest problemem dla tego rodzaju kotłów. jak wybrałeś 25kw?
spójrz na mój post dotyczący monitorowania i powiedz mi czas działania oraz liczbę uruchomień

Ciepła woda: jeśli obwód hydrauliczny jest dobrze wykonany, nigdy nie schładzasz wody w zbiorniku, nawet w trybie zredukowanym, byłaby to ostatnia słoma !!
priorytet Ciepła woda użytkowa to klasyk. wydaje mi się, że można go wyłączyć na okofenie, ale najlepiej jest wybrać przedziały czasowe ECS przesunięte o godzinę później w porównaniu do zakresów komfortu. zależy to również od twoich nawyków zdrowotnych.
jeśli masz zbiornik solarny, jaką temperaturę zadaną CWU podajesz? czy jest to część ciepłej wody w kotle, czy słoneczna. przy 300 litrach wystarcza to zwykle na 4 prysznice. w przeciwnym razie podnieś nieco wartość zadaną w kierunku 60 °.

dla temperatury zewnętrznej zwykle jest to bezpośrednia temperatura czujnika. z drugiej strony zależy to od położenia czujnika. klasycznym błędem instalatorów jest umieszczenie go na elewacji tuż przy krawędzi okna (w ten sposób drut nie biegnie zbytnio na elewacji). Problem polega na tym, że odzyskuje całe ciepło, które ucieka przez okno.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ustawienie OKOFEN




przez Did67 » 16/11/08, 16:38

Chaboum napisał:Czy ten priorytet CWU jest naprawdę przydatny? Nie widzę za dużo ...


Aby ukończyć Dirk Pitt:

- woda grzewcza zużywa dużo energii ...
- kotły na pelety są zaprojektowane w taki sposób, aby ich temperatura nie spadła poniżej określonej wartości (65 ° C, konfigurowalne); poniżej pewnej wartości w wymiennikach tworzy się kondensacja, która jest szkodliwa dla żywotności kotła ...
- Więc Okofen zaplanował pozostawienie wyboru arbitrażu użytkownikowi: kiedy konieczne jest ogrzanie i jednoczesne dogrzanie CWU, a kocioł nie może natychmiast zapewnić niezbędnej mocy, co jest nie tak? ma pierwszeństwo? To jest znaczenie tego „Priorytetu CWU”
Należy wziąć pod uwagę użytkowników, ale ogólnie akceptowalnym rozwiązaniem jest zaplanowanie ładowania ciepłej wody na koniec dnia. Dom jest gorący, woda użytkowa może być wstępnie podgrzana przez słońce, kocioł może uzupełniać bez wpływu na ogrzewanie domu ...

Wada tego systemu: woda jest podgrzewana wieczorem, traci więcej w nocy, straty są bardzo nieznacznie zwiększone (systemy oleju napędowego są często programowane odwrotnie: podgrzewanie ciepłej wody rano, ale nie mają tego problemu braku mocy).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Chaboum
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 176
Rejestracja: 16/11/08, 01:40
x 2




przez Chaboum » 16/11/08, 23:25

Dziękuję Dirk Pitt
Spróbuję trochę wyjaśnić moją instalację: Mam 200 m² do ogrzania i jestem w 43. 25kw dlaczego? zanim miałem paliwo 33 kw, szwagier powiedział mi, że 25 to już więcej niż wystarcza ... ale komu uwierzyć? kiedy nic o tym nie wiesz, gdy nie jesteś w firmie, ufasz instalatorowi. Tak więc, w przypadku niektórych projektów ekspansji, kiedy zaoferowano nam 25 kW (to prawda, że ​​jeśli zsumuję wszystkie moce grzejnika, jest to konieczne) i prawdą jest, że mój stary system (paliwo) zaoferował bardzo zadowalający komfort, (oczywiście z wyjątkiem paliwa). Jeśli chodzi o czas marszu itp., Widziałem twój post, ale nie odważę się zbytnio włamać: nie ryzykuję złych manipulacji? Czy można to zobaczyć podczas wizyty technika? (jak rejestracja manipulacji?), co nie narusza mojej gwarancji? Boję się źle.
Moje drugie pytanie: ECS. Właśnie poszedłem zobaczyć temperaturę balonu: 35 ° (o 23:2) po 15 godzinach podgrzewu ciepłej wody użytkowej od 30:17 do 30:3, a następnie 35 dobre prysznice. Po pierwsze, przy tej temperaturze 500 °, czy to normalne, że jest tak niska? (na zbiorniku Rotex o pojemności 7 l: podgrzana woda martwa, w której krąży wężownica, która ma zostać zużyta) następny podgrzewacz ??? kiedy to zaprogramować? na chwilę 45-9 Więc też: 45 zakresy ogrzewania w ciągu dnia? 2 wystarczy? zakresy jak długo? Nie jestem pewien co robić? Wartość zadana 1 ° to wartość zadana dla kotła (ponieważ panele słoneczne jeszcze nie pracują).

Następnie powiedz mi, czy obwód hydrauliczny jest dobrze wykonany, nigdy nie schładzasz wody w balonie. co to znaczy jeśli schłodzona woda z moich grzejników przechodzi przez zbiornik przed przejściem do kotła, czy dobrze chłodzi zbiornik?

Temperatura zewnętrzna: nie, sonda nie jest skierowana w stronę okna, ale przede wszystkim termometr umieszczony obok sondy wskazuje różnicę 3 °. (czy są jakieś problemy z kalibracją z sondami?) już musiał dokonać ustawień dla sondy pokojowej, mój osobisty termometr wskazał 18 i najwyraźniej sonda nie zrobiła tego, ponieważ nie zapytała ciepło, gdy byłem w trybie komfortu: wartość zadana 20. Problem z sondami?

to dużo pytań, ale uda mi się zrozumieć „bestię” i okiełznać ją ....

Did67 dziękuję
Czy wystarczy ładowanie ciepłej wody dziennie, na koniec dnia? jak 20-22? więcej? mniej? wcześniej? po? Wiedząc, że nasze nawyki są tylko z grubsza: 3 prysznice wieczorem i 1 prysznic rano. A potem temperatura wody spadnie (naturalne chłodzenie + ciągnienie ...) A ty co myślisz o tym ogrzewaniu powrotnym przez piłkę, to go nie ochładza? Więc podgrzej zbiornik przed ogrzewaniem? czy najpierw ogrzewanie, a następnie ciepła woda?
Nawiasem mówiąc, jeśli któregoś dnia będę mieć ludzi w domu, więcej pryszniców, zaczną czerpać zimną wodę? czy istnieje minimum, które po osiągnięciu powoduje ponowne uruchomienie podgrzewu wody użytkowej? czy potem muszę przejść do kotła, a następnie w programie ciepłej wody użytkowej zmodyfikować itp. itd.?

Ach, również w regul, mam 2 parametry, które mogę regulować:
Ładowanie c.w.u.: obecnie włączony OFF, co to znaczy? Dokument mówi mi:
"wł. ZAŁ., w każdej chwili zainicjowane zostanie wymuszone ładowanie CWU przy wartości zadanej temperatury CWU. WYŁ. brak wymuszonego podgrzewu CWU"
Tryb ciepłej wody: Samochody (= na zaprogramowanych utworach) lub ON (czy to oznacza, że ​​cały czas utrzymuje temperaturę CWU? czy jest dobra czy nie? niepotrzebne zużycie?) lub OFF

Nie widzę różnicy między ładunkiem CWU w trybie WŁ. A trybem CWU w trybie WŁ.

Voili voilou na razie, wątpliwości, pytania, ale nie chcę wątpić w moją instalację !!!! normalnie, jeśli dobre ustawienia, + regul powinienem był dokonać właściwego wyboru nie ???? OKOFEN treść opinie użytkowników ???????
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 17/11/08, 09:13

rozdzielimy problemy:
1-wymiarowanie: Myślę, że Twój kocioł o mocy 25kW (który w rzeczywistości jest 25-32) jest zbyt duży, jeśli używałeś tylko 2000 litrów wcześniej w 43. ale może miałeś dodatkowe drewno? wrócimy do tego, ponieważ najważniejsza jest dla ciebie woda użytkowa.

2-CWU:
przede wszystkim musisz zrozumieć, jak powstaje twój obwód.
Poszedłem zobaczyć doktora rotexa. czy to jest solaris? powinna to być dokładna wartość referencyjna, ponieważ istnieje kilka modeli, ale działanie jest dość szczególne: jest bliżej natychmiastowego podgrzewacza wody.
w rzeczywistości zbiornik nie jest tak naprawdę akumulacją ciepłej wody użytkowej, ale buforowym zbiornikiem wody krążącym w panelach słonecznych.
Ciepła woda przybywa bezpośrednio z sieci i przepływa przez bardzo długą cewkę w balonie i wychodzi u góry. Jest podgrzewany na żądanie i przypomina trochę kolektory słoneczne z ciepłą wodą w kąpieli wodnej, ale objętość ciepłej wody w zbiorniku jest niska (45 litrów: objętość rur wymiennika).
połączenie z kotłem jest inne na dwóch schematach, które znalazłem, na jednym, obciążenie zbiornika jest na powrocie grzejników? z drugiej strony jest to krótki powrót zaworu trójdrożnego, co wydaje mi się bardziej logiczne.
w każdym razie na dwóch schematach nie jest on połączony jak tradycyjny obwód CWU, to znaczy z połączeniem przed zaworem trójdrożnym i oddzielnym przyspieszaczem.

w programowaniu okofenu istnieje kilka konfiguracji zbiorników słonecznych. Muszę to sprawdzić dziś wieczorem, ale może to nie być właściwa konfiguracja i / lub niewłaściwy układ hydrauliczny.
Wiem, że to nie jest oczywiste, ale czy mógłbyś prześledzić obwód hydrauliczny, podążając za rurami łączącymi kocioł i solaris. pomogłoby to zrozumieć, jeśli występuje problem.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 17/11/08, 12:54

Chaboum napisał:Did67 dziękuję
Czy wystarczy ładowanie ciepłej wody dziennie, na koniec dnia? jak 20-22? więcej? mniej? wcześniej? po? Wiedząc, że nasze nawyki są tylko z grubsza: 3 prysznice wieczorem i 1 prysznic rano. A potem temperatura wody spadnie (naturalne chłodzenie + ciągnienie ...) A ty co myślisz o tym ogrzewaniu powrotnym przez piłkę, to go nie ochładza? Więc podgrzej zbiornik przed ogrzewaniem? czy najpierw ogrzewanie, a następnie ciepła woda?
Nawiasem mówiąc, jeśli któregoś dnia będę mieć ludzi w domu, więcej pryszniców, będą czerpać zimną wodę? czy istnieje minimum, które po osiągnięciu powoduje ponowne uruchomienie podgrzewu wody użytkowej? lub potem ext-what powinienem przejść do kotła, a następnie w programie ciepłej wody użytkowej zmodyfikować itp. itd. ?????


1) Mam "klasyczny" balonik, z dwiema cewkami: na dole cyruklacja paneli słonecznych; u góry cyrkulacja z kotła ... Tak więc, w zależności od słońca, pod koniec dnia jest lub za mało ciepłej wody ze słońca. Dlatego moje programowanie ma na celu uzupełnienie ciepłej wody użytkowej „solarnej”. I tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba ... Więc wstawiam 2 godziny od 17:19 do 18:19 ... Tak jak od XNUMX:XNUMX (mam syna ucznia, który wraca do domu o tej porze i zabiera prysznic), jest ciepła woda ... Jeśli przed godziną XNUMX:XNUMX kilka osób weźmie douhce, „ładuje się”. Następnego ranka zwykle znajdują się „resztki” ... i dolna część balonu, która jest zimna, aby zebrać maksimum kalorii słonecznych ...

Wiem, że system Rotex jest inny, ale nie wiem.

Programowanie, które opisuję, dobrze pasuje do mojej instalacji i naszych przyzwyczajeń ... Wydaje mi się, że to powinno pasować również do Twojego przypadku. Dodatkowo pod koniec dnia w domu jest ciepło, więc kocioł można odciążyć od jego funkcji „grzania” na korzyść CWU… (szczególnie z ogrzewaniem podłogowym w moim przypadku).

2) Jeśli masz ludzi lub jeśli któregoś dnia wszyscy oszaleją w domu i wezmą dwa prysznice i odwrócą się do góry nogami od 15, lub gdy masz gości, ktoś musi jest dedykowany do przejścia i naciśnięcia przycisku wymuszenia na regulatorze (małe dotknięcie): powoduje to ładowanie i sam się anuluje. To nie jest duży wysiłek ... Okofen to zaplanował!

Wasze parametry, muszę zanurzyć się w instrukcjach. Chyba że Dirk Pitt naprawi to w międzyczasie ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 17/11/08, 13:04

Dirk Pitt napisał:połączenie z kotłem jest inne na dwóch schematach, które znalazłem, na jednym, obciążenie zbiornika jest na powrocie grzejników? z drugiej strony jest to krótki powrót zaworu trójdrożnego, co wydaje mi się bardziej logiczne.
w każdym razie na dwóch schematach nie jest on połączony jak tradycyjny obwód CWU, to znaczy z połączeniem przed zaworem trójdrożnym i oddzielnym przyspieszaczem.

w programowaniu okofenu istnieje kilka konfiguracji zbiorników słonecznych. Muszę to sprawdzić dziś wieczorem, ale może to nie być poprawnie skonfigurowana konfiguracja i / lub zły obwód hydrauliczny.


Rzeczywiście, wszystko, co właśnie opisałem, nie ma zastosowania: opiera się na kontroli, poprzez regulację kotła, określonego cyrkulatora w górnej cewce zbiornika CWU ...

Więc jeśli dobrze rozumiem Rotex, cyrkulacja obiegu solarnego miesza się z cyrkulacją wody z kotła / grzejników ... I to w tej gorącej kąpieli wodnej podgrzewana jest woda użytkowa ... Nie nie widzę, jak optymalizują zbiory kalorii słonecznych, ale hej, to nie jest temat ...

Tak więc, jeśli to, co zrozumiałem, jest prawidłowe, nie ma możliwości programowania ciepłej wody użytkowej, ale podgrzewanie podczas pobierania próbek ...

Logiczne byłoby więc wyłączenie parametru CWU!
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 17/11/08, 13:57

tylko dodatkowe informacje.
w pierwszym poście podałeś przykład:
temperatura zbiornika = 55 °
2 prysznice później
temperatura zbiornika = 40 °

Dokonałem obliczeń przy użyciu dużej kadzi:

2 prysznice o pojemności 80-90 litrów każdy przy 35 ° zużywają łącznie około 5 kWh
ilość wody, którą należy schłodzić od 55 ° do 40 °, aby uzyskać tę samą energię, wynosi: około 300 litrów.
więc jest poprawne i normalne.

Ponieważ zakresy ogrzewania komfortowego odpowiadają również zakresom roboczym CWU, zalecam ustawienie godzin ogrzewania CWU jako godzin komfortu - 1 godzina na początku.
przykład:

komfort: 17:22 - 6:9 i XNUMX:XNUMX - XNUMX:XNUMX
Ciepła woda: 18:22 - 7:9 i XNUMX:XNUMX - XNUMX:XNUMX

po przyjeździe o 17:30 w domu będzie ciepło dzięki automatycznemu oczekiwaniu, a woda będzie już przygotowana rano po ostatnich prysznicach. od 18:XNUMX wejście na ciepłą wodę użytkową pozwoli na wzięcie innych pryszniców
rano o szóstej rano ciepła woda zostanie wykonana na dzień przed zakończeniem wieczoru o siódmej rano

jest to tylko przykład, ale myślę, że rozsądniej jest wykorzystać większą część czasu pracy kotła do podniesienia ciepłej wody użytkowej (szczególnie dlatego, że jest mocny), niż ograniczyć go do krótkich okresów ,
z granulkami nie ma godzin poza szczytem : Chichot:

dla historii chłodzenia zbiornika w nocy, spróbuj podnieść temperaturę wieczorem po ostatnim zużyciu CWU i rano przed pierwszym prysznicem.
Widziałem, że ten balon można skonfigurować oprócz ogrzewania. Być może więc w nocy, w trybie zredukowanym, regulacja „kłuje” w balon, powodując zredukowany tryb pracy grzejników, zamiast uruchamiać kocioł.
aby się upewnić, musisz zobaczyć schemat obwodu hydraulicznego.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 17/11/08, 16:42

Dirk Pitt napisał:Ponieważ zakresy ogrzewania komfortowego odpowiadają również zakresom roboczym CWU, zalecam ustawienie godzin ogrzewania CWU jako godzin komfortu - 1 godzina na początku.
przykład:

komfort: 17:22 - 6:9 i XNUMX:XNUMX - XNUMX:XNUMX
Ciepła woda: 18:22 - 7:9 i XNUMX:XNUMX - XNUMX:XNUMX
.


Wciąż moje pytanie: czy programowanie "CWU" jest przydatne skoro jest to bufor CWU do ogrzewania który podgrzewa CWU ("zawarty w wężownicach w środku bufora" o ile dobrze zrozumiałem ) ???

Jak pokazują Twoje obliczenia, chłodzenie bufora jest zgodne z pobieraniem CWU ... Czy nie byłoby lepiej wtedy upewnić się, że kocioł jest w trybie „dziennym” podczas pobierania próbek, w przeciwnym razie Kocioł może nie reagować na obniżenie wody buforowej (co podgrzewa CWU), ponieważ temperatura jest zawsze wystarczająca do pracy w trybie obniżonym, ale nie do gorącego prysznica ... Zawsze, jeśli j Rozumiem poprawnie system Rotex. Programowanie CWU na regulację kotła byłoby bezużyteczne, ponieważ nie ma pompy CWU sterującej grzaniem zasobnika CWU ... Mimo wszystko, jeśli dobrze zrozumiałem system Rotex. ..

Naprawdę powinieneś wiedzieć, czy istnieje obwód, który konkretnie ładuje obwód, który przechodzi przez bufor Rotex lub czy jest tylko jeden obwód. W przeciwnym razie chodzimy w kółko bez namysłu.

Tak więc: 1 obwód z 1 cyrkulatorem, który przechodzi przez kostkę Rotex lub 2 obwody (jeden do ogrzewania, a drugi do kostki Rotex) ????
0 x
jf
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 17/11/08, 16:24

okofen pelmatyka




przez jf » 17/11/08, 20:48

cześć
Właśnie przeczytałem twój post i jak pyta Did67, będziesz musiał zobaczyć, ile masz obwodu startowego, czy możesz sfotografować kilka miejsc instalacji między kotłem a piłką
wtedy mówisz o swoim rotex500 czy jesteś podłączony do paneli słonecznych?

Włożyłem dużo okofenu i nigdy nie spotkałem się z tym problemem
czy masz zawór z siłownikiem dla swojego obiegu grzewczego, a opóźnienie wymiennika ciepła CWU jest uwzględniane przed zaworem 3 lub 4 drogowym
0 x
chroń naszą niebieską planetę

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 516