Szara energia nowego domu: 50 do 100 lat ogrzewania!

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Szara energia nowego domu: 50 do 100 lat ogrzewania!




przez Christophe » 23/01/08, 16:51

Minęło dużo czasu, odkąd go szukałem, a ty dobrze to czytasz, a ta liczba jest po prostu niesamowita!

(...) materiały konwencjonalnego domu średniej wielkości wymagane od 700.000 do miliona kWh. Ta szara energia jest rzędu 50 do 100 lat ogrzewania i ciepłej wody, a jej wpływ jest bardzo ważny.


Znaleziono na http://www.citemaison.fr/scripts/biblio ... eriaux.php Definicja akapitu -> szara energia!

Co myślisz? Myślałem, że to ważne, ale nie w tym momencie… Czy „nowy dom” DPE i RT2005 biorą pod uwagę tę energię szarej? Czy remont byłby więc znacznie czystszy niż nowy dom (nawet zielony) ...?
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40

Re: Szara energia nowego domu: 50 do 100 lat ogrzewania




przez Chatham » 23/01/08, 17:40

Christophe napisał:Minęło dużo czasu, odkąd go szukałem, a ty dobrze to czytasz, a ta liczba jest po prostu niesamowita!



Moim zdaniem jest błąd lub dom dotyczy Johnny'ego Hallidaya ... : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 25/01/08, 14:18

Cóż ... tak też myślałem, ale moglibyśmy sprawdzić powłokę za pomocą szarych energii podanych na tej samej stronie, prawda?

Należałoby zatem podać liczbę m3 lub ton materiałów potrzebnych do wykonania „przeciętnego” domu. Nie będąc z budynku nie jestem w stanie wykonać takiej inwentaryzacji (tylko np. Fundamentów) ...

Maloche jest może w twoich sznurkach?

Jeśli otrzymamy 1 / 10, ta wartość jest taka, że ​​istnieje problem ... jeśli otrzymamy około 50% lub więcej, jest to realistyczne: pozostanie wykończenie i wyposażenie (sanitarne, ogrzewanie .. .) ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16172
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5261




przez Remundo » 25/01/08, 16:00

Może tak być w przypadku domów z cementu / bloków ... wszyscy wiedzą, że przemysł cementowy jest niezwykle energochłonny, zarówno w budownictwie, jak i podczas rozbiórki (utylizacja ścinek, recykling przez szlifowanie ...).

W tych warunkach lepiej jest wyremontować / zaizolować / wyposażyć stary dom, na przykład w pompę ciepła w połączeniu z niektórymi panelami fotowoltaicznymi ... lub kocioł na drewno z całym małym (i dużym !!) drewnem, które gubi się na krawędzi ścieżki ... Wykonuj ściany o ściany skalne / drewno o ściany, szczególnie narażone na północ ... Uszczelnij też dach.

@+
0 x
Obraz
Kamień-Ernest
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 16/02/08, 17:33
Lokalizacja: Paryż




przez Kamień-Ernest » 24/02/08, 19:18

Odwołanie cytowane przez Christophe'a pozwala określić średnią energię szarości 500 kWh dla wszystkich materiałów użytych w domu.
Przybliżone obliczenia umożliwiają oszacowanie wszystkich materiałów przeciętnego domu (podłoga 1, 120 m2 na podłodze) do 500 m3
Co sprawia, że ​​250 000 kWh.
Niech 9 10 ^ 11 nadal będzie ekwiwalentem tony oleju 21,5 (lub krajowego oleju opałowego). Nadal będziemy o latach ogrzewania 5 !!!

Kolejny mit, który bierze wodę.
0 x
Istnieję, dlatego zatruwają. Ale czyszczenia
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 24/02/08, 19:24

Mouais Pierre jest omawiane. W architekturze nie wiem nic, ale twoje rozumowanie jest takie ... mam wątpliwości, tylko na poziomie fundamentów ...

Chociaż 5000L paliwa rocznie jest ogromne jak na dom 120m², to 420 kWh / m2.an !!

Wreszcie, nawet jeśli 3 razy mniej, lata 15 to nie 50 100 ... ale 120m² jest mały ... więc jeden w drugim (niskie zużycie domu i ważniejsza powierzchnia) może przybyć wystarczająco szybko do lat 50 ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Szara energia nowego domu: 50 do 100 lat ogrzewania




przez Flytox » 24/02/08, 20:09

Bonjour à tous

(...) materiały konwencjonalnego domu średniej wielkości wymagane od 700.000 do miliona kWh. Ta szara energia jest rzędu 50 do 100 lat ogrzewania i ciepłej wody, a jej wpływ jest bardzo ważny.

Znaleziono na http://www.citemaison.fr/scripts/biblio ... eriaux.php


Obliczenia szarej energii podane przez to łącze wydają mi się dość ciekawe:

Blok 275 Kw / m3
Betonowa słoma do gleby 18 Kw / m3
Sklejka 4000 Kw / m3
Płyta wiórowa 2220 Kw / m3
Słoma 0 Kw / m3
itp...

Tryb obliczeń nie może być znormalizowany i pochodzi z różnych źródeł (porównanie niemożliwe?). W związku z tym wygląda jak witryna dezinformacyjna prowadzona przez osoby zainteresowane niektórymi materiałami budowlanymi. :zmarszczyć brwi:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 24/02/08, 21:05

:? Pierre Ernest, nie rozumiałem twojej równoważności w dżulach ...

Jeśli chodzi o prezentację w ekwiwalencie ropy naftowej, wydaje mi się błędna:
Jeśli weźmiesz pod uwagę 10kwh na litr (paliwo domowe) i masę paliwa przy 845 kg / m3, twoje tony 21.5 reprezentują więcej niż 25000 litrów paliwa.
Jak właśnie napisano Christophe, litry 5000 rocznie, są ogromne!
Dom w Girondine o powierzchni ponad 200m² zbudowany na bagnach z wyciągami kapilarnymi, wilgotnością i słabą izolacją zużywa mniej niż 2500 litrów / rok ...
Twoje liczby oznaczają więc 15 zamiast lat 20 niż lata reklamowane przez 5. Za mało, by zmieść mit.

Beton, bloki betonowe, a nawet cegły są bardzo energochłonne w procesie produkcyjnym, a także w transporcie, a materiały te w żadnym momencie nie są pochłaniaczami węgla ... : Evil:

Słoma i surowe drewno są pochłaniaczami węgla, ale 0kwh / m3 również wydaje mi się niesprawiedliwe, ponieważ nie są już obrabiane, zbierane, transportowane przez zwierzęta, jak w ubiegłym wieku ...
Są to jednak najlepsze materiały (nie do pobicia) w bilansie węglowym z Adobe, jeśli wykorzystamy lokalne zasoby ... : Mrgreen:
0 x
Kamień-Ernest
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 16/02/08, 17:33
Lokalizacja: Paryż




przez Kamień-Ernest » 24/02/08, 21:26

Christophe napisał:Mouais Pierre jest omawiane. W architekturze nie wiem nic, ale twoje rozumowanie jest takie ... mam wątpliwości, tylko na poziomie fundamentów ...

Chociaż 5000L paliwa rocznie jest ogromne jak na dom 120m², to 420 kWh / m2.an !!

Wreszcie, nawet jeśli 3 razy mniej, lata 15 to nie 50 100 ... ale 120m² jest mały ... więc jeden w drugim (niskie zużycie domu i ważniejsza powierzchnia) może przybyć wystarczająco szybko do lat 50 ...


Naliczyłem 120 m2 na ziemi. Dzięki podłodze 1 sprawia, że ​​240 m2.
0 x
Istnieję, dlatego zatruwają. Ale czyszczenia
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Szara energia nowego domu: 50 do 100 lat ogrzewania




przez Christophe » 25/02/08, 15:08

Flytox napisał:Tryb obliczeń nie może być znormalizowany i pochodzi z różnych źródeł (porównanie niemożliwe?). W związku z tym wygląda jak witryna dezinformacyjna prowadzona przez osoby zainteresowane niektórymi materiałami budowlanymi. :zmarszczyć brwi:
A+


Rah szczerze mówiąc nie! Nie wierzę ...

Ale prawdą jest, że zaintrygowała mnie znaczna szara energia wszystkich materiałów „drewnianych”… gdzieś musi być jakieś racjonalne wytłumaczenie… „Hasz”? Klej?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 415