Clim odwracalny falownik Carrera Bricoman oszczędności?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42

Clim odwracalny falownik Carrera Bricoman oszczędności?




przez Capt_Maloche » 21/10/09, 12:17

Witam, kontynuacja tematu o liczniku energii PM230: econometer-pm230-uwagi-on-operacji-t3099-30.html


Zainstalowałem to urządzenie:
Nie wybrałem tego przypadkowo, możesz sobie wyobrazić 8)
Obraz

Najpierw falownik albo nic
Falownik oznacza, że ​​wszystkie silniki mają proporcjonalnie zmienną prędkość, regulacja również (ważne), pozwala temu modelowi modulować moc zgodnie z różnicą pomiędzy zmierzonym T° a wartością zadaną pomiędzy 1800 mini a 5300 Wmax

umożliwia to grę na COP poprzez np. ograniczenie mocy jednostki wewnętrznej (tj. poprzez wybranie trybu niskiej prędkości lub trybu nocnego), co umożliwia przewymiarowanie wymiennika zewnętrznego. (parownik) w stosunku do potrzeb

Preferuj czynnik chłodniczy R410A, który ma bardzo niski T° parowania (-55°C w P. atm) i pozwala na działanie bouzyny podczas ogrzewania w temperaturze -15°C

W takim razie warto wiedzieć, że producenci często wykorzystują tę samą „pudełko” (owiewki, wymienniki) dla różnych mocy, karząc de facto najmocniejszy model w gamie o tej samej wielkości.

dlatego wybrałem pierwszy model; widzimy wygodną różnicę (3.5 i 4.3 kW przy średniej prędkości) pomiędzy wyświetlaną mocą na zimno i na gorąco, co oznacza dobrą restytucję energii zużywanej przez sprężarkę
co nie ma miejsca w przypadku powyższego modelu, którego moce są ograniczone do zimnego: 5,1 kw, gorącego: 5,6 kw ze względu na zbyt małe wymienniki.

Capt_Maloche napisał:No proszę, pierwsze wyniki, całkiem niesamowite jak na urządzenie za tę cenę: Split System Inverter R410A podany dla średniej mocy 3500W i maksymalnej 5300W

Split ustawiony na niską prędkość (stąd przewymiarowane wymienniki)
przy niskiej prędkości w trybie ekonomicznym, przy +3°C na zewnątrz około 21:00.
Moc pobrana wskazywana przez ]PM 230 : 565 W 228 V 50 Hz cos Phi: 0.98 2.54 A (dodatkowe informacje)

Powierzchnia wylotu jednostki wewnętrznej: 0.60 x 0.08 m²
Średnia prędkość zmierzona w 12 punktach: 5.1 m/s (anemometr KIMO z gorącym drutem)
Oznacza to przepływ 880m3/h

Jednolita temperatura nadmuchu 32°C
Temperatura odzysku 22°C (zainstalowana w górnej części)


prawdziwa moc dostarczana przez 880 x 0.34 x (32-20) = 2992 W
COP = 2292 / 565= 5.2 nie złe bydło :D


0.34 to skurcz ciepła właściwego powietrza w temperaturze 20°C, 50% powszechnie stosowany w handlu

Wtedy moc P = (Qv / 3600) x Cp x Ro x DT jest formą pełną.

P [W]
Qv [m3/h]
Cp [J/kg.K]
Ro [kg/m3]
DT[K]

Typowe wartości to: http://www.thermexcel.com/french/tables/massair.htm
Cp = 1000 [J/kg.K]
Ro=1.25 [kg/m3] można spierać się o 1.20 : Chichot:

To wyjaśnia najczęściej używaną formułę:
P = 0.34 x Qv x DT (gdzie 0.34=1000*1.25/3600)

Zakłada się, że wartości Cp i Ro są stałe.

Ten wzór mocy obowiązuje dla akumulatorów gorących i zimnych, jeśli nie występuje zjawisko kondensacji. (w przypadku kondensacji przyjąć różnicę entalpii).

I tak tutaj jest zainstalowany w środku:
Obraz
Po lewej stronie rynny widać PM230

Jednostka wewnętrzna umieszczona jest nad drzwiami wejściowymi w holu obsługującym cały dom
na prawym tle kuchnia, na lewym tle jadalnia, na prawo sypialnia na parterze (nie magazyn), wychodzę z biura i robię zdjęcie u podnóża schodów prowadzących na górę

Capt_Maloche napisał:
Citro napisał:Zrobiłem szybkie obliczenia narożników stołu...
W porównaniu do dwustronnej wersji „wszystko albo nic”, którą mój szwagier kupił za 250 euro 4 lata temu (COP2.5), ta wersja za niecałe 600 euro zwraca się w niecałe 2 lata…
8)
Teraz interesuje mnie całkowita produkcja kWh energii cieplnej w ciągu roku i zużycie kWh energii elektrycznej...
Ponieważ przy ujemnych temperaturach współczynnik COP nie będzie równy 5...


Powinienem sprawić, żeby maszyna zaczęła przynosić zyski w niecały rok, dostawa kosztowała mnie około 900L oleju opałowego, wolałem to kupić niż tankować

Od 2 lat mierzę zużycie paliwa
Dodam do tego dzięki PM230 zalety klimatyzacji w trybie grzania i w ten sposób porównam i sprawdzę zwrot z inwestycji

Wiadomo, jak na ujemne temperatury, to tak naprawdę stosunkowo mało czasu w roku

Ja, który właśnie zainwestowałem w gazowy kocioł kondensacyjny... Zastanawiam się, czy Twój wybór nie jest bardziej ekonomiczny niż gaz... kWh gazu kosztowała 7 eurocentów w 2008 r., ale w 2009 r. spłonęła (cena abonamentu podwoił się : Evil: ).

Zrobiłem kalkulację, na poziomie kosztów energii nie ma konkurencji, może z wyjątkiem drewna (4 razy tańszego niż olej opałowy)
Nie ma także konkurencji pod względem ceny zakupu
Ale gaz nie jest zbyt źle umiejscowiony w abonamencie 157 euro i 0.0489 euro za kWh

Przy dzielonym falowniku i średnim współczynniku COP wynoszącym, powiedzmy 4, kWh wraca do mnie na poziomie 0.10/4=0.025 €/Kw.h bez stawki nocnej i nie zmieniłem abonamentu EDF.
(w przypadku gazu masz dodatkowy abonament), co odpowiada około rocznemu zużyciu 10 000 kW.h przy 157/10 000 = 1.57 centa € więcej lub 0.0489 + 0.0157 = 0.0646 €/Kw.h, do czego należy dodać wydajność instalacji

i dla porównania około 0.08 €/Kw.h dla oleju opałowego ze średnią wydajnością

Christophe napisał: 24 godziny pracy przez ile dni? Kiedy wpisuję godzinę 1:XNUMX do pomiaru, zawsze umieszczam post w pobliżu godziny i dnia rozpoczęcia pomiarów.

Co miesiąc pobieram wyciąg

Szczególnie widzę mosiężny korkociąg wiszący po lewej stronie!
Czy to sytuacja awaryjna? : Mrgreen: : Mrgreen: No chyba, że ​​to dziadek do orzechów??? : Mrgreen:

Nie, to rustykalny korkociąg z woskowanego drewna, który rzeczywiście może służyć jako dziadek do orzechów i kruszarka do palców : Chichot:

Ach, z tego co mówiłeś, widziałem, że jest bardziej „otwarty”… falownik ma „efekt” na przykład w kuchni i na 1. piętrze? No cóż, powiesz mi, że to ekstra... oczywiście!


Powiedzmy, że jest umieszczony w pozycji centralnej:
W salonie działa 1 z 3 grzejników
Grzejnik w kuchni i WC (niewidoczny na zdjęciu) sprawny
Gabinet, hol i sypialnia na parterze wyposażone w kaloryfery
Działa 1 grzejnik podłogowy w łazience
3 sypialnie na piętrze z zamkniętymi grzejnikami (termostatyka ustawiona na wszelki wypadek na 18°C, odpowiednia temperatura do spania)
Mieszkanie na parterze, wszystkie grzejniki zamknięte, nieogrzewany garaż, nieogrzewana weranda.

Dzięki temu działa tylko 25% grzejników[/cytat
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

Re: Montaż klimatyzacji rewersyjnej z inwerterem, oszczędności




przez I Citro » 21/10/09, 14:33

Modyfikacje lub użytkownicy powinni systematycznie dzielić tematy odbiegające od tematu. w ten sposób rozpoznajemy forums dobrze utrzymany.
: Lol:
Capt_Maloche napisał:Zrobiłem kalkulację, na poziomie kosztów energii nie ma konkurencji, może z wyjątkiem drewna (4 razy tańszego niż olej opałowy)
Nie ma także konkurencji pod względem ceny zakupu
Ale gaz nie jest zbyt źle umiejscowiony w abonamencie 157 euro i 0.0489 euro za kWh

Przy dzielonym falowniku i średnim współczynniku COP wynoszącym, powiedzmy 4, kWh wraca do mnie na poziomie 0.10/4=0.025 €/Kw.h bez stawki nocnej i nie zmieniłem abonamentu EDF.
(w przypadku gazu masz dodatkowy abonament), co odpowiada około rocznemu zużyciu 10 000 kW.h przy 157/10 000 = 1.57 centa € więcej lub 0.0489 + 0.0157 = 0.0646 €/Kw.h, do czego należy dodać wydajność instalacji

i dla porównania około 0.08 €/Kw.h dla oleju opałowego ze średnią wydajnością
W przypadku energii elektrycznej mam ponad 0.08 € HT/kWh, ale w 2009 r. kwota ta wzrasta do 0.13 euro TTC abonament za wysokie zużycie wynoszące 7.000 kWh (tak, samochody elektryczne zużywają). W ubiegłym roku prąd wrócił do mnie po cenie 0.15 euro z podatkiem/kWh za mniej niż 4.000 kWh. W przyszłym roku spodziewam się ponad 9.000 XNUMX kWh zużycia energii elektrycznej...

Jeśli chodzi o gaz, do tego czasu zużyłem 16.000 0.04 kWh gazu po cenie 0.06 € bez podatku/kWh, czyli około 210 € z podatkiem i abonamentem (XNUMX €/rok!!!). Jeżeli po zakończeniu prac mój rachunek za gaz nie spadnie znacząco; kocioł kondensacyjny, grzejniki niskotemperaturowe, solarny podgrzewacz wody i wata celulozowa na zagubionym strychu...
...rezygnuję z gazu na rzecz pompy ciepła...
To powiedziawszy, co wybrać, rozdział powietrze/powietrze, taki jak ty, czy powietrze/woda podłączone do moich grzejników, które zapewnią dodatkową ciepłą wodę.
:?
Dlaczego nie również pompa ciepła podłączona do VMC DF. :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 21/10/09, 14:49

Tak, ale to też nie jest zbyt trudne zadanie. :D

Podałem Państwu taryfy GDF Gazu na rok 2009, kto jest Waszym dostawcą?

Oto przykład taryfy z 2009 roku dla mojej gminy: http://www.dolcevita.gazdefrance.fr/por ... es_energie

Pokaż moją cenę

Streszczenie mojej prośby

Oferta na gaz ziemny - stała cena 2 lata
Miejsce konsumpcji 91510 - LARDY
Przewidywane roczne zużycie gazu ziemnego mieści się w przedziale od 6 000 do 30 000 kWh


Gaz ziemny

Abonament 165,00 € z podatkiem rocznie Zużycie 0,04760 € z podatkiem /kWh


Pompa ciepła na grzejnikach przy niskich T° to alternatywny wybór pod warunkiem, że nie będziemy płacić „na oko” za instalację, jak na mój gust za droga

dlatego zdecydowałem się na ten system splitu z inwerterem, bardzo niedrogi w porównaniu do innych technologii, kotły na drewno też nie są tanie

zauważ, że zachowałem centralne ogrzewanie olejowe + ciepłą wodę

dodam jeszcze, że posiadam wkład drewniany, który w razie potrzeby/awarii lub akceptacji może ogrzać dom
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 21/10/09, 15:06

Capt_Maloche napisał:Podałem Państwu taryfy GDF Gazu na rok 2009, kto jest Waszym dostawcą?

Oto przykład taryfy z 2009 roku dla mojej gminy: http://www.dolcevita.gazdefrance.fr/por ... es_energie

Pokaż moją cenę

Streszczenie mojej prośby

Oferta na gaz ziemny - stała cena 2 lata
Miejsce konsumpcji 91510 - LARDY
Przewidywane roczne zużycie gazu ziemnego mieści się w przedziale od 6 000 do 30 000 kWh


Gaz ziemny

Abonament 165,00 € z podatkiem rocznie Zużycie 0,04760 € z podatkiem /kWh
Jestem podłączony do Gaz Bordeaux.

To prawda, że ​​pompy ciepła powietrze/woda są wciąż za drogie... : Evil:
Wokół mnie wiele osób przechodzi na kilka metod ogrzewania i w ten sposób żongluje drewnem, pompą ciepła powietrze/powietrze i olejem opałowym, w zależności od ewolucji cen.

Wiele osób zainwestowało także w generator w oczekiwaniu na kolejne poważne przerwy w dostawie prądu, ale tutaj nie mam prądu...
0 x
Aumicron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 387
Rejestracja: 16/09/09, 16:43
Lokalizacja: bordeaux




przez Aumicron » 21/10/09, 15:08

Jako wskazanie:

dostawca: Gaz de Bordeaux
roczna subskrypcja: 260 euro z podatkiem
cena za kWh: 0,05225 z podatkiem na dzień 15/09
0 x
Argumentować.
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 21/10/09, 15:21

Aumicron napisał:Jako wskazanie:

dostawca: Gaz de Bordeaux
roczna subskrypcja: 260 euro z podatkiem
cena za kWh: 0,05225 z podatkiem na dzień 15/09
Tak, ale zawsze łączę abonament ze zużyciem, a następnie dzielę przez zużyte kWh, aby poznać cenę. prawdziwy kWh.
To pozwala mi porównać z innymi energiami. :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 21/10/09, 15:34

Tak, w abonamencie przekraczasz cenę oleju opałowego na poziomie 0.06€/KW.h (0.60€/L i 10Kw.h/L w PCI).... nie glop, co?

Christophe znalazł nam pewnego dnia naprawdę tanie pompy ciepła POWIETRZE/WODA do basenów. Może to być rozwiązanie dla obiegów niskotemperaturowych

w każdym razie należy unikać wysokich temperatur w przypadku pompy ciepła, ponieważ współczynnik COP ma wpływ i często spada do 1 w temperaturach ujemnych

Aby wrócić do tematu :D , moim zdaniem te systemy inwerterów Split są LA ekonomiczne rozwiązanie chwili, należy wybrać materiał zgodnie z kryteriami przedstawionymi na pierwszej stronie.

W przeciwnym razie konieczna jest przebudowa mieszkania BBC (50 kW.h/rok i m²)
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 21/10/09, 23:39

Capt_Maloche napisał:Tak, w abonamencie przekraczasz cenę oleju opałowego na poziomie 0.06€/KW.h (0.60€/L i 10Kw.h/L w PCI).... nie glop, co?
Stosując LPG przy cenie 0.60 €/l, osiągam wynik pomiędzy 0.08 a 0.10 €/kWh. Jeśli cena gazu gwałtownie wzrośnie, bardziej opłacalne może okazać się zamknięcie licznika i podłączenie bojlera do butli...
Capt_Maloche napisał:Christophe znalazł nam pewnego dnia naprawdę tanie pompy ciepła POWIETRZE/WODA do basenów. Może to być rozwiązanie dla obiegów niskotemperaturowych
Odnosisz się do tematu Poolex basen pompa ciepła do ogrzewania domu?. :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 22/10/09, 09:30

Tak, ten sam

tutaj zabawna uwaga na temat klimatyzacji rewersyjnej;
w trybie ogrzewania to jednostka zewnętrzna pochłania energię (zimny oddech) i występuje duża kondensacja

cóż, zbieram tę skroploną wodę (wodę zdemineralizowaną) do instalacji parowej do prasowania :D

wczoraj przy deszczowej pogodzie napełniłem 5-litrowy pojemnik w 24 godziny, spoko
(przy suchej pogodzie jest to 2 dni)
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 22/10/09, 10:22

To bardzo fajny temat, ale nadal warto włożyć w to trochę zielonych kWh, prawda?

Jeśli moje koło łopatkowe będzie działać tak, jak mam nadzieję... cóż, włożę też małą baterię, taką jak twoja... W przeciwnym razie będzie czekać, aż wykonamy instalację fotowoltaiczną...

Płacimy tutaj 0.21€ za kWh...za broń nuklearną!! : Evil:

Capt_Maloche napisał:W przeciwnym razie konieczna jest przebudowa mieszkania BBC (50 kW.h/rok i m²)


Kiedy zaczniemy tę specyfikację? Mamy już dobrą bazę u siebie! Wystarczyłoby ulepszyć koncepcję (duża powierzchnia solarna, niska cena za m², duży bufor + olej MCP, 2 obiegi solarne, pompa ciepła do rozbudowy...) i powinno działać dobrze!

Idealnie cena nie powinna przekraczać 200-250 000 euro! Krótko mówiąc, 300 000 € pod klucz z gruntem...

Pseudopasywne domki za 600 000 euro mnie nie interesują!! Zakładam, że ty też nie.

Sprzedawcy ropy i gazu będą płakać swoim matkom! Banzai!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 318