Zwalczanie azjatyckiego szerszenia w naszych ogrodach

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Zwalczanie azjatyckiego szerszenia w naszych ogrodach




przez Christophe » 20/02/12, 16:20

Dystrybucja do zwalczenia azjatyckiej HORNET

Czy to możliwe, aby komunikować tę wiadomość do wszystkich członków i ścieżek leśnych ścieżkach lub innych sieci wiedzy. Zrobiłem rozeznanie w internecie o azjatyckiej szerszenia. Jesteśmy w najbardziej dotkniętym regionie Francji i pogarsza się z roku na rok. Badając cykl życia tego szerszenia, zdajemy sobie sprawę, że możemy działać indywidualnie przeciwko tej pladze. Rzeczywiście, gniazd zbudowany w roku są opróżnione z ich mieszkańców w zimie, ponieważ wszyscy pracownicy i mężczyźni nie spędzają zimę i śmierć. Tylko królowe i młode królowe są zamaskowane w pustych drzew, pod stosy liści w ścianach otwory, itp ... na wyczerpaniu w lutym i rozpocząć karmienie. Jest w tym momencie, że możemy działać z sideł w naszych ogrodach lub naszych balkonach złapać tych przyszłych założycieli gniazd: 1 2 do 000 królowej = osoby 3 000 Do produkcji tych pułapek, po prostu odzyskać butelek woda mineralna, tworzywa sztucznego, cięcie górną trzecią tyłu w dolnej części, a następnie wlać wewnątrz 10 cm mieszaniny ciemnego piwa, wina białego (odpierać pszczół) i syrop czarna porzeczka. Po prostu zostawić tych pułapek w miejscu od połowy lutego do końca kwietnia, po tej dacie przyszłych królowych zaczną się rozmnażać. Załączam karty 2 zilustrować mój punkt widzenia. Dziękujemy za czytanie i pułapki !!!! szczerze


Załączniki:

Cykl Horneta Azji

Zrób Hornets pułapek
0 x
micdhi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 109
Rejestracja: 16/12/06, 09:58
Lokalizacja: Tarn Mazamet




przez micdhi » 20/02/12, 21:50

dobry wieczór
pułapka założenie nie jest skutecznym rozwiązaniem, można usunąć słowo w tytule zwalczenia, ponieważ nie nastąpi.
kiedy nowy założycielskich z ich diapauzy wszyscy chcą rozpocząć gniazdo, ale jest łatwiejsza do podjęcia niż ten, który jest trochę przed budową gnieździe, a nie walczyć na śmierć, po prostu zobaczyć ziemię, o minimalnej martwej założyciela
jeśli pułapka zabijesz jednego, który ma gniazdo, to jest automatycznie wypełniane przez wymianę, i jest dziesięć razy więcej niż gniazdo założycielskiego.
wszyscy czołowi eksperci powiedzą ci to samo.

założyciel (podobnie jak szerszenie) nie zjada pszczół, interesuje ich regeneracja, muskularnej „motorycznej” części skrzydła, najbardziej odżywczej części tułowia, pełnej białka, ale do pierwszych larw około dwudziestu.
Szypułkę Gaster wśród Hymenoptera nie zezwala na przejazd dużych kawałków. Jedzenie jest zasadniczo ciekły, założycielem tylko jako zadanie, zbudować gniazdo, więc będąc w pobliżu wody ....
Więc dla swojego pierwszego larw, karmiła z białkami tak ona wygląda zwłaszcza białek, bardziej obfite wydzielanie larwy pluć w węglowodany, które pomaga karmić dni kolonia złej pogody, królowej, a później przyszłości i męski rodzic.

Im więcej larw w kolonii oraz wymóg białko będzie. ale po wydaniu pierwszej królowej urodzeń nie opuszcza gniazdo, ona podnosi jej córki.
żadne pułapki selektywne The European Vespa crabro jest uwięziony za, a częściej niż Vespa velutina, Niemcy Vespa crabro jest chroniony .....
Krótko mówiąc, chyba swoje pasieki i bardzo zaatakowany moszczu pułapkę, ale pracuje velutina rygor będzie ona wolą pszczołę w pułapkę i Crabro odwrotnie.
spojrzeć na ten artykuł:
http://www.ladepeche.fr/article/2012/01 ... onnel.html
Cordialement
0 x
„życie ma więcej wyobraźni niż nasze sny” Christophe COLOMB
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 21/02/12, 07:33

micdhi napisał:dobry wieczór
pułapka założenie nie jest skutecznym rozwiązaniem, można usunąć słowo w tytule zwalczenia
http://www.ladepeche.fr/article/2012/01 ... onnel.html

Dziękuję za artykuł odniesienia. Jeśli dobrze rozumiem, rozwiązaniem jest po prostu pozwolić naturalnych drapieżników (jak sroki), gdy są one wykorzystywane do tych nowych zdobyczy.
0 x
micdhi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 109
Rejestracja: 16/12/06, 09:58
Lokalizacja: Tarn Mazamet




przez micdhi » 21/02/12, 13:45

Cuicui napisał:Jeśli dobrze rozumiem, rozwiązaniem jest po prostu pozwolić naturalnych drapieżników (jak sroki), gdy są one wykorzystywane do tych nowych zdobyczy.


cześć
tak
"Następnie drapieżnictwo organizuje się i obserwujemy, że drapieżniki atakują młode gniazda na wiosnę".
nie zapominaj, że wojna między rodzica szukającego gotowego gniazda (rozmiar pomarańczy) to walka na śmierć i życie, a w każdym razie pozostaje faktem.
i gniazdo zniszczone (później) z insektycydów powinny być usunięte i spalone jest rzeczą oczywistą.
na mojej stronie Żałuję, że zniszczy Owadobójcze późno rano gniazdo (godzina dziesiąta), a wiele z nich jest już na zewnątrz i nie mogą one być niebezpieczne, gdy wrócą.
Azjatycki szerszeń nie widzi w nocy (w przeciwieństwie do europejskiej Szerszeń Szerszeń europejski, który jest aktywny w nocy). Za zniszczenie musimy działać wcześnie rano, zanim temperatura rozgrzewa pracowników lub gdy zapadła noc .......
Ze swojej strony także po obserwacji stwierdziliśmy, że ten szerszeń nie jest w locie w dół, i to lepiej w locie w górę, co oznaczałoby, że istniejące pułapki nie są zgodne z jego umiejętności, powinien mieć niską pozycję, a nie w górę (i zwężona jak obecny, ale odwrócony).
Cordialement

Opublikowane przez byłego oceanicznej 21 / 02 / 2012 - 19: 24: BBCode cytatem Fixed
0 x
„życie ma więcej wyobraźni niż nasze sny” Christophe COLOMB
Hornet Toulouse
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 15/04/14, 15:03
Lokalizacja: Tuluza

Re: Walka z azjatyckiego szerszenia w naszych ogrodach




przez Hornet Toulouse » 15/04/14, 15:11

Christophe napisał:na wyczerpaniu w lutym i rozpocząć karmienie. Jest w tym momencie, że możemy działać z sideł w naszych ogrodach lub naszych balkonach złapać tych przyszłych założycieli gniazd: królowa 1 2 = 000 3 000 jednostkom


Problemem jest to, że byłoby to wszyscy działają razem też. Ludzie mają krótką pamięć.

W lutym zostały już zapomniane problemów ostatniego lata.
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 16/05/14, 10:45

Wielka skaza dziś rano. W drzewie jest gniazdo szerszeni, na drzewie. Jest zainstalowany wewnątrz dużego oddziału, 4 / 5 metrów! :zaszokować:

Kładę kamera na słupie i zrobiłem zdjęcie (z zegarem)

Obraz

Chociaż są żółte, to są bardzo lokalnymi szerszeniami, "Made in France", co :D .

Są one kopanie wewnątrz branży. Myślę, że w końcu odbiera oddziału na kubek wraz z zawartością gnieździe! :zaszokować: : Lol:

Otwarcie gnieździe jest 2cm dziura.
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 16/05/14, 10:47

Obraz

Zastanawiam się, jaka jest wielkość gniazda. Oddział może być w dużej mierze wydobyty i może pęknąć w każdej chwili. P .....! :zaszokować:
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 16/05/14, 17:18

Sam spróbuję zniszczyć gniazdo insektycydem „Specjalne osy i szerszenie”:

Obraz

Miałem ten problem i zadzwoniłem do straży pożarnej. Przybyli w ciągu dnia, kiedy wszystkie błędy były na zewnątrz i, niespodzianka, że ​​zamachnął spustowy oleju kanister na gniazdo. To nie jest żart, niestety! :zaszokować: To był opanowany przez setki hiper agresywnych os na kilka godzin. : Evil:

Będę owadobójczy nasyconą tkaninę przymocowany do końca drążka, tutaj mason reguła 2,5 m, sama przymocowana do regulowanej skali:

Obraz

Będę czekać na noc, aby działać, gdy wszystkie szerszenie wewnątrz gniazda.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 16/05/14, 17:39

I otoczony przez noc (luźno) drzewa gazą i czekać na wyjściu?

Istnieje kilka dni, facet rzucił mnie trema: 4 Piqueres wystarczy wysłać do Piotra
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 16/05/14, 17:57

Słoń napisał:I otoczony przez noc (luźno) drzewa gazą i czekać na wyjściu?

Istnieje kilka dni, facet rzucił mnie trema: 4 Piqueres wystarczy wysłać do Piotra

Otaczających drzewo, OK, ale robi 15 metrów wysokości! : Lol:

Najlepszym rozwiązaniem jest zaślepienie „dziury w locie” (tak mawiamy wśród pszczelarzy) na noc wacikiem nasączonym środkiem owadobójczym. To jest radykalne.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127