Żłobek mojego ogrodu: jaskółka i jeż

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Żłobek mojego ogrodu: jaskółka i jeż




przez bham » 23/06/08, 06:34

Poniżej potomstwo 6 połyka rustykalne, wszystkie dzieci są wtedy dobrze karmione. Jaskółki są dużymi drapieżnikami latających owadów; wydaje się, że rodzice mogą latać blisko 400kms / dzień, aby nakarmić swoje młode; jeśli to nie jest efektywność energetyczna!

I wreszcie, potomstwo jeży 5, które właśnie odkryłem i chciałbym zatrzymać w ogrodzie jako środki przeciw ślimakom.
Prawie o ślimakach ślimaków jeże je lub ślimaki, które zjadły granulki. Krótko mówiąc, zabijają ich powoli, a to usuwa wszelką obronę immunologiczną ich młodych.

Nie wspominając o orkach, które rozmnażają się pod hałdami drewna i które są również miłośnikami ślimaków.

Obraz

Obraz

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 23/06/08, 09:28

Waaaaaaaaaaaw Mam prawie łzę w oku!

Prawdziwa natura wciąż istnieje!

Czy możemy zarezerwować jeża? : Chichot:

ps: zmieniono nazwę i przeniesiono do „ogrodu”
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 23/06/08, 10:08

Witam,
Zbyt słodki!

W tym roku w moim małym brukselskim ogrodzie miałem dwa gniazda kosów (jedno z młodymi 3, drugie z 4), jeden z gołębi drzewnych (młody 3), aw jednym z bonsai gniazdo niebieskich cycków (4 młodzież).
Niestety nie mam już kamery, inaczej zrobię to i opublikuję tutaj!

Jeśli chodzi o jeże, uważajcie, są one dużymi zjadaczami, a jeśli macie ogród, po chwili będzie się karmić, ponieważ wszystko pochłonęło.
Wcześniej mieszkałem w Tournai i mieliśmy duży, otoczony murem ogród (+ - 120m²), który był zbyt mały dla jednej osoby, więc wypuściłem go na wolności po dwóch latach.
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 23/06/08, 10:10

Tutaj przypomina mi, że mamy także (przynajmniej) gniazdo w ogrodzie: czerwone ogony.

Czy spróbuję zrobić zdjęcie najmłodszym (jeśli jeszcze żyje?).
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 23/06/08, 10:24

Christophe napisał:Tutaj przypomina mi, że mamy także (przynajmniej) gniazdo w ogrodzie: czerwone ogony.

Spróbuję zrobić zdjęcie najmłodszych (jeśli nadal żyje?).


Ben, prawdopodobnie nadal żyją, ale być może już opuścili gniazdo. : Mrgreen:
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 23/06/08, 10:26

Christophe napisał:Waaaaaaaaaaaw Mam prawie łzę w oku!
Prawdziwa natura wciąż istnieje!

Czy możemy zarezerwować jeża? : Chichot:

Tak, prawdziwa natura wciąż istnieje, ale jak długo?
Jaskółki są rzadkie, bez wątpienia brak owadów.
I jeże także z powodu granulek, dróg, ...

Jeżom prawie zabrałem ich do schroniska w pobliżu Saverne, ponieważ nie widziałem matki w gnieździe w ciągu dnia i powiedziano mi, że to nie jest normalne i że musimy działać natychmiast: utrzymuj ich ciepło 24 / 24 dzięki butelce z ciepłą wodą, butelce mleka dla kota co 4 godzin, masażowi brzucha dla potrzeb, premii zapachowej przez co najmniej 15 dni, brakowi szczęścia.
A kiedy wyszli z gniazda, zobaczyłem, że matka tam była.
Nie popełniłem błędu.
Więc Christophe, chyba że butelka jeża cię kusi, radzę poczekać, aż odejdą od piersi i przyniosą mi :D .

inaczej:
http://www.herissons.be/10conseils.htm

http://www.herisson.nom.fr/
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 23/06/08, 10:37

Chiche?

Czy myślisz, że on wesprze transport, że pozostanie w ogrodzie i że tu przeżyje? Wciąż jest droga 3h ...

Czy przeczytam strony 2, może są sposoby na ich przyciągnięcie? To może być łatwiejsze, prawda?

Ała: http://valleech.club.fr/herisson/lesrisques.html

PRZYCZYNY ŚMIERTELNOŚCI

Jeże spotykają swoich naturalnych drapieżników: psy, koty, kuny, borsuki, tchórze, niedźwiedzie brunatne, sowy, wielkich książąt, a zwłaszcza lisów. Te drapieżniki zabijają tylko 9% jeży. Utonięcia, urazy, starość powodują 10% strat, wyczerpanie i głód powodują, że 13% osób znika:

* Pasożytnictwo dziesiątkuje liczbę zwierząt (muchy są zarazą, składają jaja na słabych zwierzętach, a robaki pożerają żywych jeży)
* wypadki drogowe eliminują 24%;
* Przy współczynniku 26% zatrucie chemiczne jest główną przyczyną śmierci jeża! przykład ślimak ślimak
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 23/06/08, 10:47

Witryny 2 są nieco sprzeczne: jedna zaleca dawanie dziecku mleka / kota / psa, a druga nigdy ...

W przeciwnym razie mamy teraz czaty 2 ... najwyraźniej nie miesza się z jeżami :(

Ach doskonała to centrum daleko od nas (20km): http://www.herissons.be/annuaire.htm

To może być najlepszy sposób na przyjęcie, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 23/06/08, 12:14

Christophe napisał:Ach doskonała to centrum daleko od nas (20km): http://www.herissons.be/annuaire.htm

Może najlepiej byłoby przyjąć, prawda?


Tak, rzeczywiście i możesz sprawić, że pozostanie z krokietem dla kotów.
Ale uważaj na strzały pazurów (koty).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 23/06/08, 12:22

Nie rozumiem, w jaki sposób kot może zaatakować dorosłego jeża pełnego kolców ... chociaż jeśli wysysa ich krokiet, jest to zrozumiałe : Chichot:

W tygodniu zadzwonimy do schroniska, aby sprawdzić, czy kot i jeż są biokompatybilne :) i jeśli możemy go przyjąć. Powiem ci
0 x

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 216