Tamponowa woda deszczowa ze zbiornikiem antenowym

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
mathieus62
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 24/03/18, 15:53

Tamponowa woda deszczowa ze zbiornikiem antenowym




przez mathieus62 » 24/03/18, 16:31

Bonjour à tous,

Pozwalam sobie zamieszczać tutaj moje pytania, ponieważ nie znalazłem na ten temat ostatniego tematu forum dyskutując ostatnio o moich pytaniach.

Niedawno kupiłem dom, który ma spełniać normy sanitarne, ale tak naprawdę nie jest tak naprawdę ... Oddzielam zużytą wodę / deszczówkę, ale nie jestem w normach organizacja odpowiedzialna za kontrolę sanitarną w moim sąsiedztwie, która narzuca następujące standardy:
- Buforowanie wody deszczowej do 3000l minimum na moim 90m² dachu
- Do momentu zebrania 3000l wody należy wlać z powrotem do publicznej sieci EP z szybkością przepływu maksymalnie 2 litrów na sekundę
- Następnie możemy wlać wodę deszczową z powrotem do sieci w czasie rzeczywistym

Oczywiście nie mam wystarczająco dużo miejsca na zakopany czołg: 4 metry przed domem, 4 metry z tyłu i nie chcę kopać za dużo
blisko fundamentów, aby uniknąć ryzyka.
Nie jestem bardzo majsterkowiczem, ale wziąłem się do gry, aby znaleźć wyjście z mojego problemu. Ostatecznie zaproponowałem tej organizacji system z dwoma „estetycznymi” zbiornikami napowietrznymi (np. Rzymska kolumna 2000 litrów z Garantii), z możliwością posiadania dwóch rynien, po jednej pod każdą połową dachu. Powiedziano mi, że to możliwe.

Będąc wrażliwym na tematy ekologiczne i ekonomiczne, widzę w tym miejscu celowość odzyskiwania wody deszczowej przy niższych kosztach przy jednoczesnym dostosowaniu jej do standardu na tym poziomie:
- Biorę dwa zbiorniki o pojemności 2000 litrów. Każdy podłączony do rynny
- Zatrzymuję pierwsze 500 litrów na użytek własny (na razie myjnia samochodowa i podlewanie ogrodu)
- Wykonuję połączenie rynnowe na 1/4 wysokości zbiornika, ze sztywną rurą PCV poprawnie skalibrowaną tak, aby przepływ każdego zbiornika wynosił 1 litr na sekundę (2 litry na sekundę skumulowane na dwóch zbiornikach)
- Łączę kolektor u góry zbiornika z funkcją przelewu, który wylewa całą wodę deszczową z powrotem do zbiornika, aż do jej napełnienia (pomimo przepływu 1 litra na sekundę na wylocie na wysokości 1/4) , a następnie pozwól wodzie przedostać się bezpośrednio do rynny

Mam różne pytania dotyczące technicznego wdrożenia tego systemu i mam nadzieję znaleźć odpowiedzi tutaj.

- Jakie są warunki wstępne na poziomie gruntu pod zbiornikiem, z wyjątkiem płaskiego podłoża? Potrzebujesz betonowej podstawy?
- Czy polecacie Państwo „estetyczne” zbiorniki napowietrzne o minimalnej pojemności 2000l? Albo opinie o czołgach „Garantia Roman Column” o takiej pojemności?
- Czy istnieją kolektory rynnowe, które zbierają całą wodę przepływającą przez rynnę, aby umieścić ją w zbiorniku, z zarządzaniem przelewem i z kranem (do przecięcia w przypadku mrozu)? Wydaje mi się, że widziałem tego typu kolektory rynnowe, ale tak naprawdę korzystam z rad!
- Czy ktoś z Was wykonał już specjalne sztywne połączenia z PVC, czy to do „wycieku” na rynnie, czy też do łączenia dwóch zbiorników razem? Jeśli tak, jak udało ci się to wszystko odgrodzić? Gumowa uszczelka, konkretny produkt, ...?
- Myślę, że okresy mrozu na moim oddziale mogą być niebezpieczne dla napowietrznego zbiornika PVC. Szukałem więc w sieci, ale nie znalazłem wielu rozwiązań. W większości przypadków jest to albo wkładanie do zbiornika pustych butelek i / lub styropianu, albo opróżnianie zbiornika i wyłączanie kolektora w okresach zamarzania, co może nie zadowolić odpowiedzialnego organizmu. kontroli. Czy istnieją naturalne i nietoksyczne produkty, które można dodać do zbiornika w celu przeciwdziałania skutkom zamarzania? Strona „naturalna i nietoksyczna” jest dla mnie przede wszystkim imperatywem ekologicznym, zwłaszcza jeśli następnie część tego produktu spłynie do sieci, gdy zbiornik się zapełni.


Dziękuję bardzo za przeczytanie tej długiej wiadomości, a także z góry dziękuję za odpowiedzi!
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Tamponowa woda deszczowa ze zbiornikiem górnym




przez Ahmed » 24/03/18, 17:47

Technicznie rzecz biorąc, twoja instalacja nie stanowi żadnego szczególnego problemu, a wybór urządzenia ze skalibrowanym przepływem i przelewem w górnej części jest rozsądny.
Jeśli chodzi o przygotowanie gleby, na której spoczywa zbiornik, wszystko zależy od składu tego zbiornika; zacznijmy od zasady, że jest to model z tworzywa sztucznego: w tym przypadku niewielka grubość drobnego piasku zapewni mu dobrą bazę (uważaj, aby usunąć kamienie znajdujące się w pobliżu powierzchni).
Estetykę można poprawić przy niskim koszcie dzięki pokryciu wąskich desek i niekoniecznie przylegających (ułożonych pionowo); możliwe jest również użycie różnych roślin pnących do ukrycia zbiorników.
Żel nie jest tak niepokojący, że prostokątne zbiorniki mogą łatwo odkształcać się i elastycznie wchłaniać wzrost objętości; w rzeczywistości można dodawać zanurzone elementy ściśliwe; Uwaga: duże ilości będą miały trudności z całkowitym zamarznięciem w klimacie oceanicznym.
Jeśli chodzi o połączenia, nie znajdziesz niczego gotowego, ponieważ musisz dostosować się do konkretnego przypadku; jest to łatwe w przypadku rur i kształtek z PVC; wszystko łatwo przylega, ale nie jest konieczne przyklejenie wszystkiego, aby umożliwić łatwiejsze czyszczenie: po prostu zagnieżdżone, połączenia są wystarczająco szczelne, biorąc pod uwagę, że jest to ewakuacja (dlatego bardzo niskie ciśnienie ), a ewentualny wyciek czystej wody nie jest katastrofalny poza domem.
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Tamponowa woda deszczowa ze zbiornikiem górnym




przez sicetaitsimple » 24/03/18, 18:13

mathieus62 napisał:Mam separację ścieków / wody deszczowej, ale nie spełniam standardów organizacji odpowiedzialnej za kontrolę sanitarną w moim sąsiedztwie, która nakłada następujące standardy:
- Buforowanie wody deszczowej do 3000l minimum na moim 90m² dachu
- Do momentu zebrania 3000l wody należy wlać z powrotem do publicznej sieci EP z szybkością przepływu maksymalnie 2 litrów na sekundę
- Następnie możemy wlać wodę deszczową z powrotem do sieci w czasie rzeczywistym



Dobry wieczór,

Nie mam wiele do dodania do odpowiedzi Ahmeda, ale naprawdę jestem zaskoczony (co najmniej) tymi przepisami!

Ponieważ 2l / s upustu dozwolonego od początku epizodu deszczowego wynosi 7,2 m3 / h, to znaczy dla dachu o powierzchni 90 m2 z opadami 80 mm / h!

Absolutnie wyjątkowa rzecz, która oznacza, że ​​w każdym razie 3m3 „rezerwy” zapełniłyby się niemal natychmiast.

W jakim jesteś rogu?
1 x
mathieus62
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 24/03/18, 15:53

Re: Tamponowa woda deszczowa ze zbiornikiem górnym




przez mathieus62 » 24/03/18, 18:50

Bonsoir à vous,

Dziękuję bardzo Ahmed za odpowiedzi, to naprawdę pomaga mi z żelem i piaskiem!
Jeśli chodzi o sztywne połączenie PVC między zbiornikiem a rynną, myślałem o gumowej uszczelce, która utrzymywałaby się w nieskończoność. Wylewanie mnie trochę denerwuje, ponieważ czołowy czołg będzie w pobliżu domu, więc jakikolwiek wpływ na ostatnie fundamenty, jeśli zbyt duża infiltracja w glebie jak i kiedy?
Tylny zbiornik nie stwarza dla mnie zbyt wielu problemów estetycznych, jest czymś więcej niż czołgiem, dla którego mam bardzo mało alternatyw, przepisy podziału są bardzo restrykcyjne ...

Dziękuję bardzo, "sicetaitsimple", ten pseudonim tak bardzo pasuje do mojej obecnej sytuacji : Chichot:
Jestem w Bethunois i z grubsza jestem w mieście, w którym rzeka stanowi problem w silnych deszczowych odcinkach. Mój podział jest niedawny, a woda deszczowa z sieci jest odprowadzana do tej rzeki, organizacja odpowiedzialna za urządzenia sanitarne zwróciła się o wdrożenie tego buforowania, aby uniknąć spowodowania zbyt szybkiego zalania rzeki.
Rzeczywiście, 2l / s na 90m² dachu, też uważam to za ogromne (i niespójne). O ile mi wiadomo, wszystkie dachy mają ten sam dopuszczalny przepływ 2l / s, jest to ilość do buforowania, która zmienia się (pamięć 3000 do 10000 litrów). W rzeczywistości musieli ustalić, że X mieszkań x 2 litry na sekundę może zostać wchłoniętych przez rzekę, a poza tym istnieje ryzyko powodzi. A stamtąd musieli sobie powiedzieć, że „z wodą lub bez wody z osady i tak będzie zalana”.
To jest moja znajomość sytuacji, jakkolwiek absurdalna może być ...

Co do kolektora, który należy założyć na rynnę, czy macie jakieś zalecenia co do zapewnienia „pełnego” zbierania wody wpływającej do rynny (o ile nie zadziała „przelew”)?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Tamponowa woda deszczowa ze zbiornikiem górnym




przez Did67 » 24/03/18, 19:05

sicetaitsimple napisał:
Ponieważ 2l / s upustu dozwolonego od początku epizodu deszczowego wynosi 7,2 m3 / h, to znaczy dla dachu o powierzchni 90 m2 z opadami 80 mm / h!

Absolutnie wyjątkowa rzecz, która oznacza, że ​​w każdym razie 3m3 „rezerwy” zapełniłyby się niemal natychmiast.

W jakim jesteś rogu?


Myślę, że problem jest inny:

- rury drenażowe musiały zostać skalibrowane, aby zapewnić pewien przepływ

- jest bardzo ciekawa rzecz, którą bardzo często pomija się (hydraulika to dziwna nauka): przy swobodnym obciążeniu (jeśli nie pompuje się!) prawie pełna rura dostarcza znacznie więcej niż pełna rura; Dzieje się więc ciekawa rzecz: płynie, płynie, poziom podnosi się, a kiedy „uderza w górę”, przepływ spada, a pod prąd system jest poddawany ciśnieniu ... Widzimy otwory wentylacyjne „kanały, które plują wodą; w piwnicach woda podnosi się itp.

- jest zatem istotne dla „bufora”, aż do całkowitego przepływu w sieci nieco niższego niż ta przepustowość, przy której nasyca i wytwarza ciśnienie ...

- w burzliwym odcinku może być 5 lub 10 minut bardzo intensywnego deszczu, który powoduje ten ...

- i to można bardzo łatwo rozwiązać za pomocą buforów - bo rzeczywiście, jak mówisz, natężenie 2 l / s, jeśli może wystąpić przez 5 lub 10 minut, potrwa bardzo, bardzo wyjątkowo 1 godzinę ! Ponieważ tam i tak będzie to „klęska żywiołowa”!
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Tamponowa woda deszczowa ze zbiornikiem górnym




przez sicetaitsimple » 24/03/18, 19:21

mathieus62 napisał:To jest moja znajomość sytuacji, jakkolwiek absurdalna może być ...


To coś mówi!

Ponieważ jeśli spojrzymy na niektóre witryny, na przykład tę:
https://www.infoclimat.fr/climatologie/ ... 07015.html

zdajemy sobie sprawę, że maksymalne opady w Twojej okolicy nie wynoszą 80 mm / godzinę, jak obliczono powyżej, ale raczej 50 mm / dzień!

Nawet jeśli te 50 mm są skoncentrowane w ciągu godziny, z dachem 90 m2, pozostaje poniżej dopuszczalnego poziomu 2l / s.

Krótko mówiąc, nic nie robisz i jesteś dobry, systematycznie szanujesz maksymalną dozwoloną wartość odrzucenia!
0 x
mathieus62
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 24/03/18, 15:53

Re: Tamponowa woda deszczowa ze zbiornikiem górnym




przez mathieus62 » 24/03/18, 19:26

Dziękuję Did67 za tę bardzo edukacyjną odpowiedź w formie lekcji zachowania hydraulicznego!

Pomaga zrozumieć ograniczenia ciała odpowiedzialnego za warunki sanitarne. Nawet jeśli, jak wskazano w moim poprzednim przesłaniu, wyraźnie obawiam się, że boję się zalanej rzeki, problem faktycznie wydaje się większy!


Skutecznie sicetaitsimple, widziałem też statystyki w gatunku, a wygładzając byłem daleko bez zakładania tamponady. Z zasady „trzeba włożyć tamponadę X tysięcy litrów” i „dostarczyć maksymalnie 2l / s na paczkę”, i tak musiałem założyć tamponadę. Miałem też wyceny dla zbiorników piwnicznych, ale przy fundamentach i przed garażem (z braku czegoś lepszego) notowania były szybko zawyżone, a ryzyko zbyt duże jak na mój gust ... Krótko mówiąc, z odpowiedzią Did67 widzę inny problem niż powódź rzeczna i od razu staje się on bardziej spójny pod względem przepisów!
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Tamponowa woda deszczowa ze zbiornikiem górnym




przez sicetaitsimple » 24/03/18, 19:33

Did67 napisał:Myślę, że problem jest inny:


Nie widziałem twojej odpowiedzi, być może masz rację, chciałem tylko powiedzieć, że te przepisy są niespójne. Jeśli współczynnik odrzucenia zostałby ustawiony na przykład na 1l / s zamiast 2, to już miałby więcej kierunek.

W każdym razie jestem gotów się założyć, że jeśli nasz przyjaciel zainstaluje jego dwa 2000l zbiorniki z przelewem skalibrowanym do 2l / s od 500l, to nigdy nie będzie pełny!
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Tamponowa woda deszczowa ze zbiornikiem górnym




przez Ahmed » 24/03/18, 20:08

Mathieu62Piszesz:
Jeśli chodzi o sztywne połączenie PVC między zbiornikiem a rynną, myślałem o gumowej uszczelce, która utrzymywałaby się w nieskończoność.

Innym rozwiązaniem poza prostą blokadą jest zastosowanie złączek śrubowych, które gwarantują zarówno uszczelnienie, jak i możliwość demontażu. Zakres okuć jest niezwykle szeroki i pozwala na wiele kombinacji. Z tego powodu musisz przestudiować swój projekt na papierze i przeprowadzić go tak prosto, jak to możliwe *.
„Wskazówka”: przestrzegać kątów wstawienia różnych elementów, wykonać puste zespoły (dla delikatnych części) i zaznaczyć flamastrem lub ołówkiem zgodność każdej pary elementów, aby skleić części we właściwej pozycji (nie można zbytnio „korygować strzału” podczas klejenia, ponieważ ustawienie jest bardzo szybkie i jak najbardziej konieczne jest dopasowanie prosto).

* Połączenia są dość drogie, a układ hydrauliczny nie dostosowuje się dobrze do obwodów tarabiscotés.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Tamponowa woda deszczowa ze zbiornikiem górnym




przez Gaston » 26/03/18, 18:43

Nie mam wiele do dodania do tego, co powiedziano powyżej, poza zwracaniem uwagi na żywotność zbiorników wystawionych na słońce.

Należy również zauważyć, że generalnie nie są one wykonane z PVC, ale z polietylenu, co nieco komplikuje wiązanie na poziomie wylotów ze zbiornika.
0 x

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 140