Pytania o łąkę kwiatową.

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Avatar de l'utilisateur
1360
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 26/07/13, 07:30
Lokalizacja: Szwajcaria
x 36

Pytania o łąkę kwiatową.




przez 1360 » 13/03/19, 20:39

Witam wszystkich,

Chcę zamienić część mojego sadu w łąkę kwietną. Wspomniana łąka kwietna będzie miała powierzchnię około 300 m2, jest też oczko wodne na dwóch poziomach, które zrekultywuję.

Zapytałem więc szwajcarską markę „rolniczą” i wybrałem mieszankę, której skład jest następujący:

Zrzut ekranu_20190313-195158_Drive.jpg


Moje pierwsze pytanie brzmi: co sądzisz o tym miksie? Dodalibyście coś do tego, na przykład maki?

Zaznaczam, że moim celem jest (ponowne) sprowadzenie owadów, ważek i innych...

Strona producenta podaje bardzo dużo informacji https://www.ufasamen.ch/fr/ansaat/ansaa ... ginal-ch-g wliczając masę nasion na m2, ale jak regularnie siać? W locie ? Z siewnikiem (ale jakim)?

Do Państwa dyspozycji w celu uzyskania wszelkich innych informacji iz góry dziękuję za odpowiedzi.

Didier.
0 x
Próbując zbyt trudne, aby dostać się do formy, to kończy się patrząc jak ciasto.
Avatar de l'utilisateur
1360
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 26/07/13, 07:30
Lokalizacja: Szwajcaria
x 36

Odp: Pytania o łąkę kwiatową.




przez 1360 » 13/03/19, 20:58

Zaczynają się „kłopoty”: właśnie znalazłem inny miks, tego samego producenta.

Zrzut ekranu_20190313-205409_Drive.jpg


Lepszy czy gorszy od poprzedniego??
0 x
Próbując zbyt trudne, aby dostać się do formy, to kończy się patrząc jak ciasto.
Avatar de l'utilisateur
1360
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 26/07/13, 07:30
Lokalizacja: Szwajcaria
x 36

Odp: Pytania o łąkę kwiatową.




przez 1360 » 29/03/19, 04:22

Staram się trochę UP ;)
0 x
Próbując zbyt trudne, aby dostać się do formy, to kończy się patrząc jak ciasto.
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Odp: Pytania o łąkę kwiatową.




przez phil53 » 29/03/19, 07:54

Bez wątpienia niewielkie lub żadne doświadczenie członków w tej dziedzinie.
Zamiast używać banałów lub bzdur, wolimy milczeć.
Sprawisz, że będziemy korzystać z twoich.
Osobiście, jako dobry leniwiec, zadowoliłbym się zrobieniem 1m2 plamek, pozwalając naturze rozsiać rośliny, które najlepiej się przystosują.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Pytania o łąkę kwiatową.




przez Did67 » 29/03/19, 10:14

Na szybko kilka rzeczy:

1) Rzeczywiście konieczna byłaby znajomość wymagań wszystkich tych roślin!!!!

2) Zasiana naturalna łąka i tak się "zdegeneruje" - chyba że będziesz ją często podsiewał...

Wśród wszystkich roślin, które zasiejesz, niektóre nie będą miały się dobrze i cofną się lub znikną.

Zostaną dodane inne rośliny, „chwasty”, pochodzące z powietrza, zwierzęta itp.… których nie zasiejesz!

Będzie więc ewoluować, aby stworzyć równowagę dostosowaną do Twojego kąta: gleba, klimat, ekspozycja. I dostosowane do Twojego sposobu zarządzania.

3) A priori te mieszanki są bardzo bogate (wiele gatunków) i masz "drożdże" na przepiękną łąkę naturalny kwiaty.

4) W tym temacie nie martwcie się zbytnio: moja "naturalna łąka" zaczęła się od trawnika, który rok po roku "dryfuję" w kierunku łąki kwietnej, prostą techniką: bardzo późnym koszeniem (koniec sierpnia/początek września). Większość „kwiatów” wtedy zakwitła, ale przede wszystkim wydała nasiona. Baldachim jest zbyt sztywny i zbyt gruby, aby kosiarka go połknęła, używam rotofila z metalowym dyskiem „specjalnej wysokiej trawy”. Wstrząśnięte tym nasiona większości „kwiatów” opadają na ziemię. Więc będą rosły. Siano następnie trafia na grządkę warzywną.

Stopniowo adaptowane rośliny naturalnie dominują. Trawy są trochę zdominowane. Rozwijają się „kwiaty” (chaber, krwawnik pospolity itp.).

Owady są trwałe. Każdy znajduje to, czego szuka.

Na przykład krwawnik pospolity ma kwiatostan (grupę drobnych kwiatów), którego małe kwiaty są błogosławieństwem dla bardzo małych zbieraczy (2 mm), takich jak niektóre osy pasożytnicze, te same, które składają jaja mszyc, larwy wejdą do tych jaj i pożrą je od środka! Ale wzburzeni ogrodnicy, zawsze w "Muszę to jeszcze zrobić..." nie mają czasu się z nimi zobaczyć!!! Do tego trzeba zainstalować leżak i mieć trochę czasu!

5) Przy okazji: w obliczu zniknięcia lub regresu wielu przeglądarek, oto co należy zrobić pierwszy !!! Zamieńmy nasze „trawniki” dotkliwej biedy, zwłaszcza jeśli będziemy je regularnie kosić (to wtedy biologiczna pustynia!), w „kwieciste łąki”. Wszyscy spieszą się z instalacją hoteli dla owadów, uli itp. Czy walczymy z głodem w Bangladeszu, instalując tam HLM????
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Pytania o łąkę kwiatową.




przez Did67 » 29/03/19, 10:18

Szybki przegląd: drugi wydaje się obejmować niektóre gatunki z bardziej wilgotnych obszarów (Laiche...). Może to jest do tego stworzone??

Obaj są bardzo bogaci i wydają się pasować.

Możesz może podać swoje cechy: glebę, wysokość, klimat i może będą w stanie Ci doradzić ????
0 x
Taam
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 187
Rejestracja: 26/09/16, 21:57
x 10

Odp: Pytania o łąkę kwiatową.




przez Taam » 29/03/20, 11:28

Witam,
nowy temat...
W zeszłym sezonie mój trawnik był bardzo mało koszony i oczywiście nigdy nie podlewany; efekt: mniej ładny, ale w dużo lepszym stanie.

Naprawdę chcę spróbować łąki kwiatowej, dziękuję za radę.
0 x
Taam
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 187
Rejestracja: 26/09/16, 21:57
x 10

Odp: Pytania o łąkę kwiatową.




przez Taam » 26/04/20, 10:17

Cóż, rzuciłem nasiona kwiatów na „łąkę”, proszę, aby padało.
: Mrgreen:
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Pytania o łąkę kwiatową.




przez Did67 » 27/04/20, 22:51

Najlepiej wyrzucić po późnym koszeniu.

„Naturalnie kwitnąca łąka” jest wynikiem naturalnego dążenia do roślin kwitnących, którym dajesz czas na kwitnienie i wytwarzanie dojrzałych nasion. Tak późne koszenie.

Im częściej kosisz przed kwitnieniem, tym bardziej „rośliny kwitnące” są dekapitowane przed kwitnieniem. Regresują. I tym bardziej „trawy” to wykorzystują, by zająć wszystko, bo „pielęgnują” – jeden główny pień daje kilka łodyżek drugorzędnych. Jest to adaptacja do przeglądania. Tylko kilka bardzo wczesnych kwiatów przeżywa, ponieważ wyprzedzają trawy: bulwiaste (żonkile), a przede wszystkim mlecze, kilka stokrotek.

Tak późne koszenie, że zasiewa. Wstrząs podczas koszenia powoduje, że nasiona opadają na miejsce.

Jeśli chcesz wzbogacić się poprzez dosiew nasionami kwiatów łąkowych zebranych gdzie indziej, to teraz jest odpowiedni moment...

Zimę spędzą na zewnątrz i rozwiną się w następnym roku. Jak zawsze!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Pytania o łąkę kwiatową.




przez Did67 » 27/04/20, 22:52

taam napisał:Cóż, rzuciłem nasiona kwiatów na „łąkę”, proszę, aby padało.
: Mrgreen:


Są szanse, że są już zdominowane przez trawy, które aktywnie rosną. I brakuje im światła!
0 x

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 118