Wyciąg syfon pompa wody pompa darmo

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Wyciąg syfon pompa wody pompa darmo




przez Christophe » 09/02/09, 17:10

Do przechowywania obok siłownika hydraulicznego i „pompy pulsacyjnej” w ekologicznych pompach wykorzystujących energię wody do pompowania i nieznanych ogółowi społeczeństwa:

Obraz

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 09/02/09, 18:43

oto dowód, że papier można napisać

ta rzecz nigdy nie będzie długo działać bez rozbrojenia

jest to dokładnie ta sama zasada, co baran, z tym wyjątkiem, że w baranie wszystko jest pod ciśnieniem, podczas gdy rzecz jest w depresji i zawsze w wodzie będzie rozpuszczone powietrze, które uwolni się i rozproszy

wyjaśnienie gatunku: pozwala uniknąć długiego węża taranującego jest nieistotne: nic nie stoi na przeszkodzie zwijaniu tego węża, jeśli brakuje miejsca: ale ogólnie długość węża taranującego pozwala szukać większej kropli ...

ta wieża wydaje mi się najgorszym złym rozwiązaniem
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

syfon pompujący




przez oli 80 » 10/02/09, 16:37

cześć, zauważam, że ludzie znajdują więcej negatywnych punktów niż pozytywnych na tego rodzaju urządzeniach, utratę wody na poziomie zaworu impulsowego na siłowniku hydraulicznym, utratę mocy syfonu podnoszącego, wolę szukać pozytywny aspekt tych maszyn, brak zużycia energii, systemy te prawie się nie zużywają, ponieważ w regionach nie można stosować trybików ani bardzo skomplikowanej mechaniki, siłownika hydraulicznego, syfonu podnoszącego i pompy pulsacyjnej bez prądu, krajów rozwijających się itp. ponadto nie wymagają prawie żadnej konserwacji, z drugiej strony pompa elektryczna lub termiczna wymaga ich regularnej konserwacji, więc wybierasz
Ostatnio edytowane przez oli 80 01 / 03 / 09, 18: 42, 1 edytowany raz.
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

Re: syfon pompujący




przez oli 80 » 01/03/09, 17:45

oli 80 napisał:cześć, zauważam, że ludzie znajdują więcej negatywnych punktów niż pozytywnych na tego rodzaju urządzeniach, utratę wody na poziomie zaworu impulsowego na siłowniku hydraulicznym, utratę mocy syfonu podnoszącego, wolę szukać pozytywny aspekt tych maszyn, brak płatnego zużycia energii, systemy te prawie się nie zużywają, ponieważ żadnych trybów ani mechaniki, siłownika hydraulicznego, syfonu podnoszącego i pompy pulsatora, nie można stosować w regionach bez prądu , kraje rozwijające się itp. ponadto nie wymagają prawie żadnej konserwacji, z drugiej strony pompa elektryczna lub termiczna wymaga ich regularnej konserwacji, więc wybierasz


cześć, tutaj jest link ze zdjęciami syfonu, ponadto w tej wiosce stowarzyszenie chciałoby przywrócić syfon podnoszący do sprawności, byłoby wykonalne, gdyby byli ludzie, którzy byliby nim zainteresowani, http://www.patrick-remusat.fr/siphon_elevateur_lemichel

widzisz, jak to urządzenie wygląda w prawdziwym życiu, a nie tylko na zdjęciach lub szkicach, ten link jest już używany w innym temacie syfonu
https://www.econologie.info/share/partag ... hGNLFo.pdf
jak zrozumiałem, że możemy rysować za pomocą tego urządzenia, pod warunkiem, że koniec rury odrzucającej jest niższy niż punkt rysowania, ta instalacja jest wykonalna ze źródłem pod ziemią, woda jest zasysana grawitacyjnie z syfonu a część wody jest ponownie odprowadzana do tego podziemnego źródła, mechanicy są na powierzchni
Ostatnio edytowane przez oli 80 27 / 03 / 10, 11: 22, 1 edytowany raz.
0 x
Mido66
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 56
Rejestracja: 07/05/09, 11:51




przez Mido66 » 19/05/09, 14:59

0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 04/06/10, 15:05

Warto odwiedzić St Pons la Calm, przechodząc obok Awinionu.

Ta pompa wydaje się wydajna, sprawność 75%, dobrze regulowana, tak dobra jak łańcuch od wody do elektryczności do pompy !! ,

Taran na górze syfonu blokuje wodę, która szybko się krąży, powodując wzrost ciśnienia przez bezwładność, aby umożliwić jej opuszczenie przez zawór zwrotny (a tym samym brak wlotu powietrza przez próżnię) i rezonator regulatora z membraną po unika nadmiernego przygnębienia i wstrząsu (kawitacji) i zapewnia szybkie ponowne otwarcie zaworu tłokowego. Zawór można regulować za pomocą zewnętrznej przeciwwagi.
Ta pompa na filmach St Pons, dobrze zardzewiała, mogłaby znowu działać, jeśli rdza nie jest nadmierna, przez rdzewienie i ponawianie uszkodzonych lub brakujących części, co jest trudne.
Przepływ 60 m3 dziennie był ważny !!
Teraz energia kosztuje nic oprócz pracy i dlatego wszystko się zmieniło, najmniejsza konserwacja jest znacznie droższa niż energia pompy elektrycznej!
W rezultacie nie używamy już tego rodzaju ekologicznych pomp.
Praca nad rehabilitacją jest ważna, więc mniejsza wersja działałaby przy niskiej prędkości ??

Obraz
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

syfon lemichel




przez oli 80 » 04/06/10, 17:38

cześć, w rzeczywistości ten system również powinien zostać zrehabilitowany, ponieważ jak wskazano, że konserwacja tego urządzenia jest prawie minimalna trochę jak taran, nie wiem, czy może on dostarczyć wodę pod ciśnieniem, myślę że tak, istnieje pdf do przeczytania powyżej w temacie, to jcv udało się go uzyskać w pobliżu stowarzyszenia św.

Nie wiem, czy są jakieś inne niż w St Pons, w przeciwnym razie byłyby to jedyne dwa modele we Francji, a nawet na świecie.

Myślę, że w pawilonie włazu zainteresowaliby się tym urządzeniem, tym bardziej, gdyby istniały nawet stare plany, moglibyśmy zaprojektować syfon podnoszący, tym bardziej na świecie jest coraz więcej producentów siłowników, na których możemy podnosić strona rządząca jest mała, więc musi znajdować się w linach
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

Re: Podnieś pompę syfonową, swobodne pompowanie wody




przez oli 80 » 15/12/16, 21:46

Dobry wieczór, odkrywanie starego tematu
tutaj jest patent na ulepszoną wersję syfonu podnoszącego Lemichel https://www.google.com/patents/US645528

oraz wersja przetestowana na wideo https://www.youtube.com/watch?v=ufPYjQwkF8I

oto dowód, że to urządzenie nie zostało całkowicie zapomniane
0 x
Avatar de l'utilisateur
didier33420
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 18/05/13, 10:43
Lokalizacja: Grézillac 33420
x 3

Re: Podnieś pompę syfonową, swobodne pompowanie wody




przez didier33420 » 16/12/16, 11:52

Witam Jestem amatorskim producentem urządzenia przedstawionego przez Oli 80. Zrobiłem kilka testów na syfonie podnoszącym, a także na siłownikach syfonowych. Zainspirowałem się do stworzenia tych maszyn z syfonu, Lemichel, tryka Gelly, tryka Bruyère / Arsac. Nie wszystkie z tych maszyn odniosły duży sukces. Pozostał tylko baran. Niedawno angielski producent właśnie sprzedał syfon podnoszący. Po prostu nieznacznie zmodyfikował swojego barana, który produkuje od kilku lat. Zmartwychwstanie syfonu podnoszącego? Dlaczego nie !!!
Maszyny te są bardzo ciekawe, pełne lekcji dla miłośników dawnych wynalazków W latach 1850-1900 zgłoszono wiele patentów. Poważne i "szalone" !!! Poświęcając czas na wyszukiwanie, możemy znaleźć ślady tych patentów w Internecie. Często są one w języku angielskim ... Aby znaleźć te dokumenty, musisz wykazać się wyobraźnią podczas wyszukiwania z nazwami producentów, takich jak: Durozoi, Decoeur, Lemichel, Gelly, Bruyère / Arsac itp.
Z poważaniem
Didier
0 x
Joe Flachy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 21/11/04, 15:41
x 2

Re: Podnieś pompę syfonową, swobodne pompowanie wody




przez Joe Flachy » 04/07/22, 13:15

Witam, wygrzebuję ten temat z pomysłem:
czy byłoby możliwe zastosowanie termosyfonu do pracy syfonu windy, a tym samym pompowania wody dzięki różnicy temperatur?
Oto schemat, o którym myślę
Capture d’écran_2022-07-04_13-14-04.png
Zrzut ekranu_2022-07-04_13-14-04.png (26.52 KiB) Obejrzano 5403 razy
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 201