Pompa do piwa dla małych instalacji

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
gigiati
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 01/09/14, 12:36
Lokalizacja: Savièse Valais, Szwajcaria
x 1

Pompa do piwa dla małych instalacji




przez gigiati » 01/09/18, 15:16

Witam wszystkich,
Jestem w trakcie spadku i dlatego poszedłem do dmuchawy pompy zamiast pompy solarnej, którą skradziono.
Jestem pszczelarzem amatorem i mam działkę z ogrodami / drzewami owocowymi lub chciałbym zainstalować małą, niedrogą pompę.

Mam małe ciastko spływające na moją paczkę ~ 1m i chciałbym zamontować maksymalną ilość wody 4m na górze mojej paczki na 20m bez żadnych obciążeń na finiszu. (jeśli system działa h24, nie będzie to problemem)

Do tej pory nie mam informacji o debecie ani niczego. Zrobiłem pierwszy test (patrz zdjęcie w załączeniu) lub opuściłem z początkowym spadkiem 50cm i przetestowałem, że wysoki punkt ma 2m (czynnik x4).

Do tej pory nic nie działa ... Primer nie jest zrobiony i nie chcę zrezygnować z projektu, który będzie ponownie wykorzystywany przez wielu ludzi w moim rejonie, którzy czekają na mnie, aby się ze mnie śmiać, ponieważ nie wierzą do tej operacji.

Czy możesz mi pomóc lub skierować mnie do dokumentów?

Małe informacje uzupełniają, aby zminimalizować koszty związane z odzyskiwaniem rur sanitarnych 1 / 2.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, jaką możesz mi przynieść

15358071578237409318865763477137.jpg
1 x
Gianluca
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Pompa Bélier dla małych instalacji




przez chatelot16 » 01/09/18, 21:36

jeśli tam jest spadek 50cm i ma wysokość aż 4m doskonałej barana iść do góry razy 8 przepływu niższe niż te, które przechodzi w chhute z 50cm ... i jak doskonałość nie jest z tego świata, przepływ kołowrotek będzie niższa

ale w tym celu musisz zrozumieć zasadę lepszej ... nigdy nie wyjaśnij jasno ... jest to ta sama zasada, co elektroniczny zasilacz impulsowy

konieczne jest, aby woda nabierała prędkości w rurze pod ciśnieniem 50cm wody, a zawór zamykał się brutalnie, aby wykonać cios broną, co powoduje wzrost ciśnienia ... konieczne jest, aby rury, które spraw, aby strzał był dłuższy ... jeśli jest za krótki, to nie działa ... konieczne jest, aby ta rura była wystarczająco sztywna ... jeśli jest elastyczna lub elastyczna, strzał belier jest zagubiony w rurach

jeśli wykonasz pewną długość przy zwiniętej rurze, konieczne jest, aby rura ta była idealnie zamocowana ... jeśli rura zostanie po prostu zwinięta na ziemię, poruszy się i strzały zostaną utracone

czarna rura wlotu wody z polietylenu jest wystarczająco sztywna, aby wykonać dobry strzał, ale musi być dobrze zamocowana ... jeśli się poruszy, energia strzału Beliera zostanie utracona
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Re: Pompa Bélier dla małych instalacji




przez Christophe » 01/09/18, 22:48

Więc jesteś trochę w tej samej sytuacji co ja kilka lat temu zobacz: ogrodnictwo / pompa hydrauliczna RAM-design-and-produkcyjno-dom-t5268.html

Podsumowując:

a) rura wlotowa musi być możliwie jak najbardziej sztywna, nie można użyć elastycznej rury na ostatnich metrach
b) butelka z PVC nie jest wcale dobrym pomysłem: powietrze zostanie ostatecznie rozpuszczone w wodzie, zaletą jest to, że jest przezroczysta i zobaczysz ją ... musisz albo odpowietrznik (który zasysa trochę powietrza w każdym cyklu) jest membraną, która oddziela powietrze od wody (doskonały odzysk ciepła przez mały zbiornik wyrównawczy)
c) regulacja mas na końcowym zaworze musi być bardzo dobra, zwłaszcza, że ​​wysokość jest niska
d) szczelność musi być idealna w obwodzie "barana" (konopie obowiązkowe i nigdzie tego nie widzę na zdjęciu)

Spójrz na ten temat: ogrodnictwo / pompa hydrauliczna RAM-design-and-produkcyjno-dom-t5268.html

Miałem cm jesieni 50 i udało mi się wrócić do 3-4 m ... wszystko zostało wyjaśnione w temacie
0 x
gigiati
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 01/09/14, 12:36
Lokalizacja: Savièse Valais, Szwajcaria
x 1

Re: Pompa Bélier dla małych instalacji




przez gigiati » 02/09/18, 09:04

Super dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Rzeczywiście jest to tylko pierwszy test bez konopi z plastikową butelką, aby zobaczyć efekt (jak na kilka pustych przestrzeni, które widziałem).

Najwyraźniej przeguby + sztywne rurki są kluczem, aby nie „stracić” efektu bijaka.
Poświęcę trochę czasu, aby ponownie przeczytać to wszystko i dać ci zwrot, ale nie przed następnym weekendem, ponieważ myślę, że odzyskanie go i materiału wymaga czasu.

Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia wkrótce!
0 x
Gianluca

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 108