Dziwny układ pompowy

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112

Dziwny układ pompowy




przez oli 80 » 30/01/09, 16:35

witam wszystkich oto urządzenie, którego zdjęcie znalazłem na innym forum, podaję link do forum i to zdjęcie
http://www.cyberbricoleur.com/index.php ... 1900000045

teraz zdjęcie z bliska:

Obraz

osoba (didier58 z drugiej strony forum) myślę, że to baran, ale hej, to może być inne urządzenie do pompowania, wygląda na stare, ponieważ jest zardzewiałe
Ostatnio edytowane przez oli 80 03 / 03 / 09, 15: 57, 2 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 30/01/09, 16:40

Wow, trudno powiedzieć! Dla mnie to nie baran!

Na zdjęciu: nie widać wszystkiego, wydaje się, że u podstawy 2 wkładów są sprzęgła do 2 silników?

Gdzie zostało zrobione zdjęcie?
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112

zabawny układ




przez oli 80 » 30/01/09, 18:17

witam to musiało być sfotografowane u kogoś w domu wystarczy zapytać tą osobę z drugiej strony forum diy, do którego umieściłem link, spróbuję zobaczyć, czy możemy wysłać prywatną wiadomość do tej osoby

cienka spojrzałem i bocznicy nie możemy wysyłać prywatnych wiadomości na ten inny forum to głupie, ale myślę o tym, mówiłeś kiedyś o baranie dwukomorowym na forum ram, może tak to wygląda, ale hej, nie widzę zaworu pulsacyjnego, chyba że to co widzisz na tym zdjęciu to tylko fragment większej instalacji
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 30/01/09, 19:53

Ubijak dwukomorowy, tak, to „oryginalny” patent brata Mongolfier: pompowana woda jest oddzielona od wody napędowej, dzięki czemu źródło wody pitnej może być pompowane wodą niezdatną do picia.

Ale szczerze mówiąc, nie wydaje mi się, żeby to był baran: rury są o wiele za duże i całość wydaje mi się zbyt skomplikowana…

Głosuję za czymś w rodzaju filtra lub pompy stopniowej, prawda?
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112

rodzaj syfonu




przez oli 80 » 30/01/09, 20:17

dobry wieczór, myślę o czymś w rodzaju syfonu podobnego do syfonu windy, lub o zasadzie naczyń komunikujących się między dwoma połączonymi ze sobą dzwonami, kiedy woda unosi się w pierwszym dzwonie, wywiera ciśnienie na powietrze, które z kolei wywiera ciśnienie na wodę w drugim dzwonze, trochę jak fontanna czapli, ale bardziej złożona, dlatego jest ta cienka rura na górze dwóch dzwonów, myślę, że to musi być system i tam iz powrotem między dzwonami, może znaleźliśmy inny system pompowania

tyle że nie wiemy jaką energią zasilana jest ta pompa może elewacją jak taran, tym bardziej myślałem nawet o układzie fluidyne konfiguracja dość podobna myślę że takie urządzenie zainteresuje kolekcjonerów w tej dziedzinie
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 30/01/09, 23:57

cześć
Może to być naczynie zalewowe do pompy.
dwie dolne części będą klapami, a dwie butelki zapasów wody : Idea:
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112




przez oli 80 » 31/01/09, 11:14

witam możliwe że jest to układ zalewania pompy osoba która umieściła to zdjęcie na drugim forum, pomyślałem o bijaku na starcie, w obliczu to nie jest jeden, ten system może również wykorzystywać różnicę poziomów do działania lub tak jak widzimy na zdjęciu po prawej rurę, która wchodzi do rury w ścianie z drugiego dzwonu powietrznego, może to być rodzaj syfonu pompy, trochę jak ten https://www.econologie.com/forums/pompage-pa ... t5960.html

A może to tylko część innej instalacji?
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112




przez oli 80 » 31/01/09, 11:26

Christophe napisał:Ubijak dwukomorowy, tak, to „oryginalny” patent brata Mongolfier: pompowana woda jest oddzielona od wody napędowej, dzięki czemu źródło wody pitnej może być pompowane wodą niezdatną do picia.

Ale szczerze mówiąc, nie wydaje mi się, żeby to był baran: rury są o wiele za duże i całość wydaje mi się zbyt skomplikowana…

Głosuję za czymś w rodzaju filtra lub pompy stopniowej, prawda?


witam jak rozumiem woda wchodzi do urządzenia rurką po prawej stronie (ze zdjęcia) i jest wypychana rurą która wychodzi z pierwszego kolektora powietrza (tego z reobinetem)
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112




przez oli 80 » 01/02/09, 13:21

Christophe napisał:Wow, trudno powiedzieć! Dla mnie to nie baran!

Na zdjęciu: nie widać wszystkiego, wydaje się, że u podstawy 2 wkładów są sprzęgła do 2 silników?

Gdzie zostało zrobione zdjęcie?


witam może to silniki obsługiwały ten układ albo alternatory napędzane wodą, albo jest część napędzająca napędzana wodą i część pompująca, no w skrócie ta maszyna jest zbyt dziwna
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 01/02/09, 13:22

No tak, ale brakuje nam tu informacji...

A jeśli wręcz przeciwnie, był to licznik? : Mrgreen: Jdéconne ma zatrzeć ślady!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 128