wspierana przez szklarnie, nieoptymalna ekspozycja: czy ma to znaczenie?

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
gregui
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 03/09/18, 15:05

wspierana przez szklarnie, nieoptymalna ekspozycja: czy ma to znaczenie?




przez gregui » 03/09/18, 15:30

bonjour,

mając niewielkie doświadczenie w klasycznym ogrodnictwie, a jeszcze mniej w ogrodnictwie szklarniowym, przesyłam wam mój projekt:
stworzyć nieogrzewaną szklarnię (solidną, drewnianą ramę + szkło), aby stworzyć zadaszoną służebność między moją kuchnią, kotłownią i warsztatem.
idealnie planuję uprawiać ogród w tej przestrzeni, ale wystawienie na bezpośrednie działanie promieni słonecznych nie będzie optymalne: główna fasada wystawiona na południowy zachód (więc słońce dociera tam dopiero około południa), nieprzezroczyste ściany na wschodzie i zachód, maska ​​przeciwsłoneczna na zachód (skrócenie czasu ekspozycji elewacji południowej pod koniec dnia)

czy w tych warunkach naprawdę istotne jest zapewnienie przestrzeni dla kultury lub ograniczenie objętości i stworzenie tylko szklanego przejścia używanego wyłącznie do obiegu?
jaki byłby minimalny czas trwania bezpośredniego światła słonecznego latem i zimą, aby uzyskać zadowalające zbiory?
Planuję mieć pomidor / ogórek / pieprz ... w gorącym sezonie i sałatkę / szpinak / seler ... zimą

@+
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 76