niskie zużycie lampy zapłonową niezawodność wyginięcie

Różne doświadczenia członków forums dotyczące w szczególności małych urządzeń gospodarstwa domowego i zarządzania energią.
Brillat
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 28/12/06, 16:17

niskie zużycie lampy zapłonową niezawodność wyginięcie




przez Brillat » 03/01/07, 14:41

cześć
czy kiedykolwiek używałeś lamp o niskim zużyciu energii, które są zalecane (przez dostawcę) do stosowania z timerem (np. na klatce schodowej w budynku) gwarantowana niezawodność tych lamp wynosi około 15000 XNUMX godzin tak, ale jaka jest rzeczywistość? z twojego doświadczenia?
Brillat
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79317
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040




przez Christophe » 05/03/07, 12:28

Nie mam precyzyjnej odpowiedzi, ponieważ planowany test cyklu załącz/wyłącz jeszcze nie został wykonany... Kupiłem nawet do tego przekaźnik czasowy i zrobię to jak najszybciej.

Oto kilka ogólników:

Żarówki Ingenium mają „gwarancję” (a raczej dane na) 600 000 cykli włączenia/wyłączenia, ale mają czas nagrzewania jak wszystkie świetlówki kompaktowe. Wszystko zależy od długości timera... Czy to 30 sekund, czy 5 minut?

Na bardzo krótki czas lepiej jest w tym przypadku zastosować żarówki LED, gdyż ich jasność jest natychmiastowa i są one „całkowicie” niewrażliwe na cykle włączenia/wyłączenia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/03/07, 13:10

Faktem jest, że zapłony zużywają żarniki elektrod w lampach ekologicznych, ale pewne jest, że wytrzymają one znacznie dłużej niż żarówki poddane temu samemu trybowi. (w ten sposób oszczędzając na pracy zastępczej)

Przyniosę 2 niuanse:

- lampy wiodących marek (Philips, Sylvania, Osram)
- opóźnienie czasowe nie za krótkie (minimum 4 lub 5 minut), w przeciwnym razie trzeba je włączać 2 lub 3 razy częściej
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79317
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040




przez Christophe » 05/03/07, 18:31

Hmm, Sylvania to duża marka?

O ile wiem, żadna z tych marek nie oferuje żarówek o żywotności 15 000 godzin.

Technologia Ingenium firmy Megaman umożliwia wstępne podgrzanie żarnika do drugiego stopnia gotowości, co optymalizuje żywotność i cykle włączania/wyłączania.

Tak naprawdę jest to patent opracowany wspólnie z firmą Phillips… która niewątpliwie wkrótce również z niego skorzysta (o ile nie ma to już miejsca pod inną nazwą)
0 x
Brillat
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 28/12/06, 16:17

lampy o niskim zużyciu energii




przez Brillat » 07/03/07, 14:36

dziękuję za wiadomości...
Nigdy nie słyszałem o lampach MEGAman, gdzie można je kupić?
z drugiej strony uruchomiłem test na 10 lampach MAZDA (pod marką Philips), które mają gwarancję 15000 XNUMX godzin pracy z timerem.
więc do zobaczenia wkrótce, niestety, za jakiś czas, aby uzyskać pierwsze wyniki.... testy z lampą „osram” dulux el Facilities były katastrofalne…
zaciszny..
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 07/03/07, 16:20

Nigdy nie słyszałem o lampach MEGAman, gdzie można je kupić?


: Chichot: W sklepie ekologicznym.
C'est par ici: Żarówki LED gospodarczych i
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79317
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040

Re: Żarówki energooszczędne




przez Christophe » 07/03/07, 16:30

brilat napisała:z drugiej strony uruchomiłem test na 10 lampach MAZDA (pod marką Philips), które mają gwarancję 15000 XNUMX godzin pracy z timerem.
więc do zobaczenia wkrótce, niestety, za jakiś czas, aby uzyskać pierwsze wyniki.... testy z lampą „osram” dulux el Facilities były katastrofalne…
zaciszny..


Oh? Świetnie, czy możesz nam powiedzieć więcej o protokole i wynikach badania Osram?

Rozmawialiśmy już o zrobieniu takich testów, ale na razie nikt ich nie uruchomił na większą skalę ze względu na brak czasu i sprzętu (osobiście kupiłem nawet przekaźnik czasowy Legrand, ale nadal nie uruchomiono ich z powodu braku czasu):

https://www.econologie.com/forums/test-de-cy ... t2672.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 02/07/08, 23:31

Właśnie podłączyłem dwie energooszczędne żarówki o mocy 11 W (odpowiednik 60 W) światła dziennego (6500°K), które właśnie otrzymałem ze sklepu ekologicznego

Pierwsze reakcje w domu

Ja: Och, wydaje się, że świeci mniej niż żarówka o mocy 60 W
Mój syn: Wow! świecą jaśniej

Rysować : Chichot:

Z drugiej strony jest zdecydowanie „światło dzienne”, nie miałabym już problemów z dopasowaniem koszul :D , u mnie to samo światło wychodzi z okien, rzuca się w oczy, sprawia wrażenie "przedłużenia" okna
Zaleta +1 niskie zużycie światła dziennego

Po włączeniu należy odczekać 1 sekundę na przybycie światła i 1 minutę na osiągnięcie maksymalnej jasności
Zaleta żarzenia +1

Konsumpcja
Zaleta +1 niskie zużycie

długowieczność
Nie wiem, żarówki w moim pokoju mają ponad 5 lat i nadal są aktualne
Rysować

WYNIKI: 2 do 1 za niskie zużycie (to na pewno za mało dla Toffa). : Chichot: )
3 do 1 w przypadku niskiego zużycia światła dziennego ze względu na aprobatę
Ostatnio edytowane przez Capt_Maloche 03 / 07 / 08, 09: 58, 1 edytowany raz.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79317
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040




przez Christophe » 03/07/08, 00:07

Capt_Maloche napisał:WYNIKI: 2 do 1 za niskie zużycie (to na pewno za mało dla Toffa). : Chichot: )
3 do 1 w przypadku niskiego zużycia światła dziennego ze względu na aprobatę


O nie, to całkowicie mnie satysfakcjonuje... wiedząc, „skąd” pochodzisz!! : Chichot: Dla tych, którzy nie rozumieją: Maloche był zagorzałym obrońcą żarówek!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 27/08/08, 10:25

Wracając do debaty na temat Toffa, co sądzisz o tych lampach o niskim zużyciu energii, które zapalają się natychmiast z zimną jasnością 75% i są objęte gwarancją na 5 lat lub 10 000 godzin:

Kod: wybierać

http://www.only-pure.com/


Wypróbowałem 2 modele 11 W (odpowiednik 60 W) przy świetle dziennym (6400 K) i nie ma zdjęcia po stronie zapłonu, dzieje się to prawie natychmiastowo, gdy jest zimno, z intensywnością bliską maksimum, gdy jest gorąco.

mają tę samą jasność co Mégaman o tej samej mocy i są też „przyjemne”

Nie sprawdzałem rzeczywistej mocy.

Próbowałem też Lexmana, fuj, wyjątkowo powolny zapłon i znacznie mniejsze natężenie światła, zwróciłem.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "econological Laboratorium: różne doświadczenia dla econologic"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 38