Burza w szklance wody przez konwekcję wody

Różne doświadczenia członków forums dotyczące w szczególności małych urządzeń gospodarstwa domowego i zarządzania energią.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Burza w szklance wody przez konwekcję wody




przez Christophe » 04/02/10, 16:34

Podczas testów oleju palmowego ( https://www.econologie.com/forums/stocker-de ... t7421.html ) Udało mi się zaobserwować "na żywo" ruchy konwekcyjne wody "przenoszącej ciepło", która jest podgrzewana od dołu i chłodzona od góry.

W miarę ładowania wody (prawdopodobnie rozwój bakterii) możemy zaobserwować ładne ruchy konwekcyjne: http://www.youtube.com/watch?v=eOgXZ8-VOy8

Obraz

To jest coś, co chciałbym robić w szkole...

Zjawisko „trąby powietrznej” jest szczególnie widoczne po lewej stronie (cieplej bo w kierunku środka pieca)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 04/02/10, 17:47

dziwne, pomyślałbym, że woda będzie się podnosić w centrum i opadać na obrzeżach. A może dno słoika nie jest gorącym miejscem?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 04/02/10, 17:55

Ot, takie tajemnice fizyki. Nie ma też prawdziwej symetrii pomiędzy lewą i prawą stroną, chociaż teoretycznie powinna istnieć (podwójny wir)

Myślę, że źródło gorącego (piec) jest gorętsze po lewej stronie niż po prawej, a woda w dalszym ciągu jest podgrzewana przez promieniowanie, gdy unosi się po lewej ścianie.

Kolby nie umieszcza się na środku, ale po prawej stronie pieca, środek kolby znajduje się w odległości 15-20 cm od krawędzi (z tyłu i z boku).

Mnie osobiście zaimponowała szybkość poruszania się, nie sądziłem, że aż tak duża...

W przeciwnym razie kk1 miałby pojęcie, czym jest „srebrny brokat”, który pojawił się w wodzie? : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 04/02/10, 18:18

wapień?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 04/02/10, 18:21

Hmm, nie wydaje mi się, żeby za bardzo się "świecił" (trudno to zobaczyć na filmie) i żadnego "na początku" nie było.

Myślę o rozwoju bakterii, ale która? Tajemnica...
0 x

Powrót do "econological Laboratorium: różne doświadczenia dla econologic"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 49