Eko-jazdy w praktyce: Porady, które działają!

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Eko-jazdy w praktyce: Porady, które działają!




przez Christophe » 13/12/10, 14:35

Artykuł na temat ekodrivingu opublikowany w HS Science and Future of 2008.

Przechodzimy od 5.6 L / 100 do 4.2 L / 100, stosując ekodrive ... znacznie lepiej niż jakikolwiek magnes lub inny magnetyzer : Chichot: : Chichot:

25% oszczędności, co nadal oznacza 1 pełne na 4 „bezpłatne” ...

Inne wskazówki odekologiczna jazda po drodze: oszczędność paliwa

Obraz
Obraz

ps: Nadal mam nadzieję, że nachylenie jest stałe ... : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 13/12/10, 14:50

Małe przypomnienie znormalizowanego cyklu konsumpcyjnego Europa i ewolucja konsumpcji

Obraz

Źródło: to samo wydanie S&A - 154 H - maj / czerwiec 2008 r

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189




przez Remundo » 13/12/10, 16:21

Hmm, są mało wątpliwe rzeczy ...

W szczególności raport dotyczący „najdłuższej i niskiej prędkości” stawia silnik w złym, specyficznym zużyciu.

W przypadku pojazdów gaźnikowych (starych i coraz rzadszych) nie należy hamować silnikiem, powoduje on zasysanie benzyny w kierunku rury wydechowej. W przypadku pojazdów z wtryskiem elektronicznym jest wręcz przeciwnie korzystne, ponieważ w tym przypadku w przypadku wtrysku następuje odcięcie.

Ale to tylko korekta na marginesie.

Jeśli jest coś fundamentalnego, należy o tym pamiętać energia dostarczana na ścieżce jest proporcjonalna do kwadratu narzuconej prędkości... moc, jak dla tego, sześcian prędkości.

W ten sposób pomiędzy 50 a 100 km / h, jeden z dwóch przejdzie 4 razy mniej przy tej samej ilości paliwa i będzie potrzebował 8 więcej mocy przez całą drogę...

Pozwolę ci zgadnąć, który? :P
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 13/12/10, 18:08

Święte Remundo!

Nie wiem, czy przyjąć twoją wiadomość w tonie ironii czy nie ... ale wydaje mi się, że sam sobie zaprzeczasz :)

Z jednej strony:

a)
W szczególności raport dotyczący „najdłuższej i niskiej prędkości” umieszcza silnik na określonym złym zużyciu paliwa.


Dość, wyjście zależy od silnika (więc RPM) (chociaż z ostatnim olejem napędowym jest coraz mniej wrażliwe) ...

... iz drugiej strony:

b)
to pamiętać energia dostarczana na ścieżce jest proporcjonalna do kwadratu narzuconej prędkości


Z fizycznego punktu widzenia tak, ale z punktu widzenia niezmotoryzowanego, ponieważ konkretne zużycie jest po prostu lepsze przy wyższej prędkości (= przy wyższej mocy silnika) ... patrz punkt a)

Prawdopodobnie toczenie 20h 5km / h pochłania więcej niż toczenie 2h 50km / h ... : Chichot:

ps:

W ten sposób między 50 a 100 km / h, jeden z dwóch przejdzie 4 razy mniej przy tej samej ilości paliwa i będzie potrzebował 8 więcej mocy przez całą drogę ...


Fizycznie tak, ale w praktyce ten zwrot to zwodnicze włosy 1, w pojeździe z silnikiem spalinowym nie zużywamy 4 razy więcej 100 niż 50 km / h ... cf a)

W praktyce jest idealna prędkość „jednostkowego zużycia pojazdu”, obecnie biorąc pod uwagę średnie moce, wynosi ona prawdopodobnie od 50 do 100 ... a dokładniej od 70 do 90 km / h ...

Im mocniejszy i aerodynamiczny pojazd, tym mniejsza prędkość minimalnego zużycia ... W Ferrari prawdopodobnie przekracza 100 km / h ...

Ta uwaga nie obowiązuje już w pojeździe elektrycznym.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 13/12/10, 21:58

zdarzyło mi się to już dawno temu z moimi citroen gs, czyniąc podróż besancon angouleme w nocy, długi weekend, żeby nie znaleźć otwartej stacji benzynowej do tankowania ... aby zakończyć wycieczkę normalnym pocieszeniem ... Nie chciałem spędzać nocy zimowych czekać, aż się otworzy ... więc kontynuowałem swoją drogę w wielkiej ekonomii, silnik obniżony w dół .. Bardzo niska prędkość w zamontowanym i nie bardziej płaska ... Przyjechałem w angouleme bez suchej awarii, rozpylając wszystkie rekordy niskiego zużycia

inna uwaga, śmieję się widząc spadek konsumpcji samochodów ... moje gs bez żadnych zmian mechanicznych również zmniejszyły konsumację ... są lata 20, kiedy dużo wygrałem i nie bałem się policjanta, zużywał 12l / 100 ... teraz zużywa raczej 6l / 100 ... oczywiście prędkość nie jest taka sama ...
0 x
sspid14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 141
Rejestracja: 28/12/08, 22:11




przez sspid14 » 14/12/10, 01:23

Mam nadzieję, że kurs nie został osiągnięty na dodatnim wzniesieniu, a drugi na ujemnym wzniesieniu, ani na silnym wietrze z tyłu i drugiej twarzy ... inaczej nie uda się dane.

Niemniej jednak, gdy widzę ludzi z mojej rodziny, którzy konsumują 6,1 6,3 l 100km i docieram do 5,5 l 100km tym samym samochodem, potwierdzam, że możliwe jest zmniejszenie zużycia paliwa! 10 w 13% oszczędność tylko przez jazdę na 100 - 110 km / h po autostradzie i przewidywanie, gdzie będzie konieczne hamowanie (skręcanie, ustępowanie, zatrzymywanie się, strzelanie, ...).
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 14/12/10, 09:21

Powiedz, Chatelot, latałeś za nisko! : Chichot:

W 1981, z GS 1300 Gasoline Break, 3 + bagaż, Charleroi Carcassonne mi highway, mi national, 6,5 liters!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189




przez Remundo » 14/12/10, 10:25

Christophe napisał:Święte Remundo!

Nie wiem, czy przyjąć twoją wiadomość w tonie ironii czy nie ... ale wydaje mi się, że sam sobie zaprzeczasz :)

Z jednej strony:

a)
W szczególności raport dotyczący „najdłuższej i niskiej prędkości” umieszcza silnik na określonym złym zużyciu paliwa.


Dość, wyjście zależy od silnika (więc RPM) (chociaż z ostatnim olejem napędowym jest coraz mniej wrażliwe) ...

... iz drugiej strony:

b)
to pamiętać energia dostarczana na ścieżce jest proporcjonalna do kwadratu narzuconej prędkości


Z fizycznego punktu widzenia tak, ale z punktu widzenia niezmotoryzowanego, ponieważ konkretne zużycie jest po prostu lepsze przy wyższej prędkości (= przy wyższej mocy silnika) ... patrz punkt a)

Prawdopodobnie toczenie 20h 5km / h pochłania więcej niż toczenie 2h 50km / h ... : Chichot:

ps:

W ten sposób między 50 a 100 km / h, jeden z dwóch przejdzie 4 razy mniej przy tej samej ilości paliwa i będzie potrzebował 8 więcej mocy przez całą drogę ...


Fizycznie tak, ale w praktyce ten zwrot to zwodnicze włosy 1, w pojeździe z silnikiem spalinowym nie zużywamy 4 razy więcej 100 niż 50 km / h ... cf a)

W praktyce jest idealna prędkość „jednostkowego zużycia pojazdu”, obecnie biorąc pod uwagę średnie moce, wynosi ona prawdopodobnie od 50 do 100 ... a dokładniej od 70 do 90 km / h ...

Im mocniejszy i aerodynamiczny pojazd, tym mniejsza prędkość minimalnego zużycia ... W Ferrari prawdopodobnie przekracza 100 km / h ...

Ta uwaga nie obowiązuje już w pojeździe elektrycznym.

Ale nie, nie zaprzeczam sobie ...

Problem jest złożony: do tego stopnia, że ​​nie możesz wyłączyć silnika przy 5 km / h, oto jest pocieranie.

Ponadto: systematyczny hamulec silnikowy nie jest najbardziej ekonomiczny. Musisz zwolnić samochód, wyłączając i pozostawiając włączony bieg.

Dlaczego? Nie zapominaj, że hamulec silnika jest rozpraszający w termice. Tak więc jedyną możliwą regeneracją jest odzyskanie swojej potencjalnej energii grawitacji poprzez puszczenie wolnego biegu w zejściu.

Ponownie, ponieważ nie możemy wyłączyć silnika (zbyt niebezpiecznego), to pracuje na biegu jałowym, ale zużywa bardzo niewiele w porównaniu z energią odzyskaną dzięki działaniu grawitacji. To, co można by uzyskać dzięki redukcji wtrysku paliwa, jest więcej niż odzyskane na energii kinetycznej wzdłuż wybrzeża ...

Wszystko to jest sztuka : Idea:

Etc ....
0 x
Obraz
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 14/12/10, 10:27

dodatkowe informacje:

przy minimalnych prędkościach obrotowych:

Obraz

i przykład schematu conso specyficznego dla silnika wysokoprężnego: conso mini są dobre dla dużych obciążeń przy niskiej prędkości:

Obraz
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189




przez Remundo » 14/12/10, 10:34

bardzo dobrze te linki i obrazy, Dirk;

pozwoli czytelnikowi zrozumieć, co mówię o specjalnych konsolach : Idea:
0 x
Obraz

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 176