Referencje budownictwa ekologicznego w stylu Weberhaus

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Opalenizna
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/04/06, 20:09
Lokalizacja: Est

Referencje budownictwa ekologicznego w stylu Weberhaus




przez Opalenizna » 26/04/06, 20:46

Poszukujemy referencji od osób, które budowały domy ekologiczne u niemieckich firm budowlanych na terenie Francji.
Mieszkamy we wschodniej Francji i wkrótce rozpoczniemy realizację tego projektu.
Ich ceny są bardzo przystępne, domy wyposażone są w panele fotowoltaiczne, rekuperacyjne. woda deszczowa, energia geotermalna, duży wykusz w salonie oraz położenie pomieszczeń i domu względem słońca. Naprawdę świetnie! : Lol: (Niemcy są super w porównaniu z Francją, wciąż daleko w tyle!)
Dwie rzeczy, które sprawiają, że się wahamy:
~to wybór budowniczego, jest ich tak wiele (weberhaus, bodenseehaus, Massa haus...!) :?
~I wszystko co administracyjne, umowa w języku niemieckim, gwarancje, opóźnienia czy różne problemy....Prawo niemieckie czy francuskie? :?
Wszelkie porady i doświadczenia będą mile widziane, za które z góry dziękuję.
Opalenizna
0 x
Strzelec
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 05/08/06, 18:23




przez Strzelec » 06/08/06, 00:27

W Ain, a dokładniej w kraju Gex, są
- schwörerhaus (w standardzie niedrigergie 65 kWh/m².rok): przyjaciele
- przynajmniej jeden weberhaus (bardzo ładny) i jeden w trakcie realizacji od Erica, bardzo miłego blogera z: http://yapluka.wordpress.com/

Jakość produkcji jest na wysokim poziomie, ponieważ wszystko jest wcześniej zaprojektowane (i dobrze zaprojektowane). A procedury na budowie wydają się być przestrzegane (widziałem budowę Weberhaus). Dobrze jest widzieć.
Nie wahaj się przekroczyć granicy do Niemiec. Weberhaus ma tam swoje modele.

Dla Schwörera problem polega na tym, że nie jest on oficjalnie reprezentowany we Francji, jeśli się mylę, podczas gdy Weberhaus ma bardzo oficjalną siedzibę. Zatem z punktu widzenia gwarancji prawnych niewątpliwie preferowany powinien być Weberhaus, ponieważ CCMI zawiera obowiązkowe klauzule, których producent ma obowiązek przestrzegać.
0 x
Opalenizna
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/04/06, 20:09
Lokalizacja: Est




przez Opalenizna » 06/08/06, 11:32

Dziękuję bardzo za informację! :D
0 x

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113