Nowy kamienny dom w czystym stylu prowansalskim

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
Frederic_L
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 30/06/07, 00:20
Lokalizacja: Aix en Provence

Nowy kamienny dom w czystym stylu prowansalskim




przez Frederic_L » 17/03/08, 19:59

Witam,

Pozwól mi utworzyć nową wiadomość. Widziałem wiadomości o budowaniu z drewna, adobe, słomy… ale nie z kamienia.

Teraz mam przykład potwierdzający, co można zrobić w tej dziedzinie w odniesieniu do regionu prowansalskiego: Budynek prowansalski .

Na stronie osiągnięcia, możemy zobaczyć, co zostało osiągnięte (:cheesy:), z, jak określam, kamieniem zebranym/wydobytym na miejscu w czystym stylu prowansalskim.

Zamieszczam tutaj kilka zdjęć:

Obraz

Obraz

Obraz
0 x
Nie możemy poprawić to, czego nie można zmierzyć - Lord Kelvin
povrich
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 02/03/08, 12:45
Lokalizacja: Toulon

kamienny dom




przez povrich » 17/03/08, 21:14

Witam i życzę powodzenia,
Jest bardzo pięknie, a co to za robota, zwłaszcza ze sklepieniem, ale z izolacją, bo tej zimy było zimniej (20 km na północ od Tulonu) niż na północ od Lyonu, mojej dawnej rezydencji. Pogoda w Internecie.
A latem musi być dość gorąco
Na oko grubość ścian wynosi 30 cm, co jest notorycznie niewystarczające do izolacji. A czy dach jest ocieplony?
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 17/03/08, 21:40

w rzeczywistości stare kamienne domy mają ściany o grubości 1 m: dobre latem (zachowują chłód), znacznie słabsze zimą... potwornych kominów zamków z przeszłości nie było po to, żeby je ozdabiać...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Frederic_L
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 30/06/07, 00:20
Lokalizacja: Aix en Provence




przez Frederic_L » 17/03/08, 21:55

Witam i życzę powodzenia,
Jest bardzo pięknie, a co to za robota, zwłaszcza ze sklepieniem, ale z izolacją, bo tej zimy było zimniej (20 km na północ od Tulonu) niż na północ od Lyonu, mojej dawnej rezydencji. Pogoda w Internecie.
A latem musi być dość gorąco
Na oko grubość ścian wynosi 30 cm, co jest notorycznie niewystarczające do izolacji. A czy dach jest ocieplony?


Jeśli chodzi o izolację, to ogólnie rzecz biorąc wydaje mi się, że tylko 30% ciepła ucieka przez ściany, reszta przez okna i dach. Ale nie jestem pewien na 100%, dlatego zwracam się do ekspertów, aby to potwierdzili : Wink: .

Grubość ścian jest różna: Na drugim zdjęciu, sklepienia, grubość po lewej stronie wynosi 1 metr (kamieni związanych z powłoką wapienną), aby wytrzymać napór sklepienia. Z resztą grubość to około 60 cm (musiałbym jeszcze raz zapytać tatę, który doskonale zna wymiary), wiedząc, że ściany mają „owoc”, czyli są grubsze u podstawy niż na z góry, patrząc od zewnątrz, sprawia wrażenie, jakby ściany „przechylały się” do wewnątrz.

Wreszcie jeśli chodzi o izolację, to oczywiście pozostaje to nowoczesna konstrukcja, więc w programie są podwójne szyby i docieplenie dachu, wydaje mi się, że jest kilka centymetrów wełny szklanej lub skalnej (to samo, musiałbym zapytać ojca ) do izolacji dachu.

Zaletą kamienia jako materiału jest właśnie jego opóźnienie termiczne, zasadniczo w ciągu dnia ściany pochłaniają ciepło od słońca i oddają je w nocy. Zatem oczywiście zimą, gdy słońce nie dostarcza dużej ilości ciepła, trzeba ogrzewać. Latem natomiast działa jak naturalna klimatyzacja, możecie mi wierzyć, że nawet podczas słynnej fali upałów było nam chłodno pod wielkim sklepieniem, podczas gdy na tarasie panował bałagan!
0 x
Nie możemy poprawić to, czego nie można zmierzyć - Lord Kelvin
Louhac
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 05/09/07, 10:39




przez Louhac » 18/03/08, 07:33

Jest bardzo piękny, to pewne. Z drugiej strony problem jest zawsze ten sam z kamieniem: jeśli nie zrobisz tego sam, witaj koszt budowy wraz z wymaganą pracą...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 109