Autonomia dla wszystkich

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Kalou
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 03/12/06, 06:13
Lokalizacja: Poitiers

Autonomia dla wszystkich




przez Kalou » 03/12/06, 06:46

Paschał, 27 lat. Obecnie jestem w Chinach i moje marzenia są w tym samym gatunku, stworzyłem stronę internetową (projekt partycypacyjny;), aby zacząć zbierać informacje poprzez podejście zbiorowe. Moja strona, stworzona w ramach SPIP, poszukuje redaktorów, osób zainteresowanych łączeniem know-how (i nie tylko)...

Być może spotkają się tam także przyszli twórcy ekowioski ...
umożliwi to sieć, ponieważ zadanie jest ogromne.
W styczniu jadę do Tajlandii, aby pomóc stworzyć podobną stronę (zielony budynek, permakultura, wątek ...)

http://eco-hameau.infos.st

Więc spójrz i skontaktuj się ze mną, jeśli jesteś zainteresowany ...

zrównoważony
Pascal
0 x
Bądźmy odpowiedzialni, stańmy się autonomiczni ...
Avatar de l'utilisateur
odrobina
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 269
Rejestracja: 16/08/06, 13:45
Lokalizacja: planeta ziemia




przez odrobina » 03/12/06, 12:58

To doskonała strona!
Nie wiedziałem, że ekowioski istnieją i to już od dłuższego czasu.

cytat z serwisu:
Ekowioski istnieją i działają od kilku lat we wszystkich regionach świata, jednak najbardziej zaawansowane i najważniejsze osiągnięcia znajdują się głównie w krajach anglosaskich.
Globalna Sieć Eko-wiosek została utworzona w następstwie zobowiązania podjętego przez główne światowe głowy państw na szczycie w Rio w 1992 r. na rzecz zrównoważonego i pełnego szacunku rozwoju.

Pracowałem nad podobnym projektem jakiś czas temu, gdybym wiedział!! :zaszokować:
0 x
Kalou
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 03/12/06, 06:13
Lokalizacja: Poitiers

zawsze możliwe




przez Kalou » 07/12/06, 07:25

PORZUCONY PROJEKT?

Dziękuję za komplement, dużo pracowałem nad tą stroną, której brakuje jedynie różnorodności od strony pisania i kilku modyfikacji technicznych.

Ta strona jest dla mnie pierwszym zobowiązaniem w moim podejściu, wkrótce wyjeżdżam do Tajlandii, aby wziąć udział w długim projekcie, po czym zamierzam wrócić do Francji i zainwestować jeszcze bardziej konkretnie. Francja nie ułatwia sprawy z kosztami życia, a zwłaszcza ziemią, oznacza to 20 lat pracy na spłatę kredytu. Nic dziwnego, że nie jest to zbyt popularne i stąd zainteresowanie robieniem tego w kilka osób...

Jeśli chodzi o Freenet, jestem bardzo zainteresowany, zastanawiałem się, czy mają dostępne serwery do hostowania alternatywnych witryn. Wiem, że istnieje i desperacko szukam pełnej autonomii mojej strony...
zrównoważony

http://eco-hameau.infos.st
0 x
Bądźmy odpowiedzialni, stańmy się autonomiczni ...
Avatar de l'utilisateur
odrobina
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 269
Rejestracja: 16/08/06, 13:45
Lokalizacja: planeta ziemia

Odp: Wciąż możliwe




przez odrobina » 07/12/06, 08:06

kalou napisała:PORZUCONY PROJEKT?
...
Jeśli chodzi o Freenet, jestem bardzo zainteresowany, zastanawiałem się, czy mają dostępne serwery do hostowania alternatywnych witryn. Wiem, że istnieje i desperacko szukam pełnej autonomii mojej strony...
zrównoważony

http://eco-hameau.infos.st


Nie do końca porzucony, od czasu do czasu coś dodaję lub usuwam... :?

Freenet działa bez serwerów : Mrgreen:
Całkowicie autonomiczne witryny są hostowane w małych częściach na każdym komputerze obecnym w tej sieci.
jeśli jesteś zainteresowany, pobierz oprogramowanie, zainstaluj je, aw razie problemów skontaktuj się ze mną na priv.
0 x

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 84