Dom pozytywnej energii w Wandei - biura

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Dom pozytywnej energii w Wandei - biura




przez bham » 10/08/08, 07:11

Cześć wszystkim
Odkryłem ten dom pasywny o pozytywnej energii w budowie w Vendée na wybrzeżu. Konstrukcja szkieletowa drewniana, wata celulozowa, izolacja z wełny owczej (czarna) i wełny konopnej; grubość 25 cm na ścianach, 35/40 cm na dachu, stolarka drewniano-aluminiowa w potrójnych szybach, podwójny przepływ VMC, bez ogrzewania.
Termiczne panele słoneczne zauważysz pośrodku paneli fotowoltaicznych.
Budynek ten będzie pełnił funkcję biurową. Wizyty możliwe od września/października po wcześniejszym umówieniu.
Zobacz więcej na http://www.alliancesoleil.com/

Obraz

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 10/08/08, 11:16

Wygląda świetnie, ale intryguje mnie, jak mało dach rozciąga się, aby zapewnić chłód w lecie!

właściwie to krótkie pytanie dotyczące dachów. Czy dachy kopułowe skutecznie chronią przed ciepłem?
0 x
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 10/08/08, 11:54

Witam,

Orientuje się ktoś może jaka jest cena za gotowy m²?

@+
0 x
Frederic
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 11/08/08, 08:46

Hasardine napisał:Wygląda świetnie, ale intryguje mnie, jak mało dach rozciąga się, aby zapewnić chłód w lecie!

właściwie to krótkie pytanie dotyczące dachów. Czy dachy kopułowe skutecznie chronią przed ciepłem?


Jeśli chodzi o zwis dachu, należy zauważyć, że na większości przeszkleń nadal znajduje się cień, podczas gdy słońce zaczęło już „zachodzić” przez około 1 miesiąc, a szyby niskoemisyjne są potrójne, więc w więcej zasadę filtrowania lub odbicia niż w przypadku podwójnych szyb.
Nie wiem, czy dachy kopułowe są bardziej skuteczne w odprowadzaniu ciepła, ten dach pokryty jest blachą lakierowaną, co zapewnia wysoką transmisję ciepła, ale małą bezwładność w porównaniu z dachówką lub łupkiem.

fthanron napisał:Orientuje się ktoś może jaka jest cena za gotowy m²?

Nie, musisz skontaktować się z kierownikiem projektu, zobacz stronę Alliance Soleil.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 11/08/08, 09:21

Będę pełna radości, ale pozytywną energię łatwo powiedzieć...ale nie będzie ona pozytywna przez lata.

Jaki jest czas trwania ROEI pod względem ogólnego bilansu ekologicznego, w tym szarej energii w budownictwie (zwrot z inwestycji ekologicznej Właśnie to wymyśliłem: Zwrot z inwestycji ekologicznych)?

Co więcej, dziwię się, że jest to przeznaczone dla biur, których obłożenie jest wciąż niższe niż w przypadku domu (no cóż... logicznie).

Przypuszczam, że na wypadek przegrzania w lecie zapewnili klimatyzację... jak we wszystkich nowych biurach, prawda?

Strona internetowa Alliancesoleil nie jest zbyt jasna w tych kwestiach...
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 11/08/08, 09:43

Tak, możemy to kwestionować w odniesieniu do produkcji energii w oparciu o fotowoltaikę.
Ale gratuluję podejścia i wysiłku włożonego w innowacje. Czy normą w roku 2020 nie powinna być budowa domów o pozytywnej energii, czyli za 12 lat....!!
Czy będzie coś innego niż fotowoltaika, która pozwoli spełnić to zobowiązanie?

Dla biur jest oczywiste, że ten dom będzie dla nich wizytówką. Jeśli chodzi o klimatyzację, to może studnia kanadyjska.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 11/08/08, 09:51

Całkowicie się zgadzamy: obecnie wszystko powinno być projektowane z uwzględnieniem zmian klimatycznych, ale od tego trzeba zacząć pozytywnej energii, chcę, ale pod warunkiem, że rzeczywiste i ogólne wyniki będą naprawdę pozytywne. A kiedy wszystkie domy będą pozytywne, co zrobimy z energią? Tak, zawsze będziemy musieli oświetlać ulice :D

No cóż, to nie żart: kiedy mówimy o pozytywnej energii lub domu ekologicznym, jedyne, co możemy zrobić, to dokonać PRAWDZIWEJ oceny, ponieważ jak powiedziałby Janco: jeśli będziemy liczyć tylko to, co wnosimy (wyprodukowaną energię), nie licząc tego, co wychodzimy (inwestycje i energia ucieleśniona)...jest coś takiego jak światło wydanie...

To dokładnie ten sam problem, co w przypadku agropaliw... tylko z wyglądu zielony. Ale w biznesie najważniejszy jest wizerunek, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 11/08/08, 10:38

Aha, ok, rozumiem cię lepiej: właściwie mówisz, że aby dom był źródłem pozytywnej energii, musiałby wyprodukować więcej energii niż cała szara energia wyprodukowana na jego budowę i to tak szybko, jak to możliwe. To nie głupie, ale to jest za 2100 : Lol:

Christophe napisał:Całkowicie się zgadzamy: obecnie wszystko powinno być projektowane z uwzględnieniem zmian klimatycznych, ale od tego trzeba zacząć pozytywnej energii, chcę, ale pod warunkiem, że rzeczywiste i ogólne wyniki będą naprawdę pozytywne. A kiedy wszystkie domy będą pozytywne, co zrobimy z energią? Tak, zawsze będziemy musieli oświetlać ulice :D

Cóż, zrobimy elektrolizę, aby wytworzyć wodór : Lol:
0 x
FC
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 22/08/08, 11:20




przez FC » 22/08/08, 11:45

Witam wszystkich.

Chciałbym przyjechać i oświecić Państwa na temat tego budynku, ponieważ brałem udział w projektowaniu i budowie.

Zwisy dachu zostały zmniejszone (58 cm na piętrze i 70 cm na parterze), ponieważ nad wykuszami zostaną zamontowane zewnętrzne metalowe osłony przeciwsłoneczne:

http://www.griesser.ch/public/products/default.asp?LNG=fr&LND=FR&mnu=10&sub=68&ID=LAM&det=METALUNIC

Klimatyzacji oczywiście nie ma, bo zużywa za dużo, więc pożegnajmy pozytywną energię i budynek zaprojektowaliśmy tak, aby:

- Żadnych okien na zachód
- Czapka + Rolety zewnętrzne.
- Ściany wewnętrzne wypełnione bloczkami gipsowymi (zwiększona bezwładność)
- Możliwość monitorowania w nocy
...

Jeśli chodzi o energię ucieleśnioną: materiały są zdrowe (z możliwie najniższą energią ucieleśnioną), z wyjątkiem kanałów i izolacji podłogi.

Dla Twojej informacji moduł fotowoltaiczny zrekompensuje energię niezbędną do jego wytworzenia w ciągu trzech lat produkcji.

Budynek będzie monitorowany za pomocą liczników energii na każdym gniazdku elektrycznym, wodomierzy na wodach deszczowych i sieci. + temperatura i wilgotność w każdym pomieszczeniu, aby udowodnić, że komfort nie jest poświęcany!!

Nie wahaj się zadawać pytań

François Coudrieau

PS: na stronie jest niewiele informacji zachęcających ludzi do odwiedzenia
Ostatnio edytowane przez FC 19 / 12 / 08, 16: 57, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 22/08/08, 14:17

Aha, witaj na stronie poświęconej ekonologii, to z pewnością ciebie spotkałem na krótko w tym domu 30 lipca, gdzie rozmawialiśmy w szczególności o potrójnych szybach (z mojej strony Internorm - stary dom w remoncie na wschodzie).
Dziękuję za podanie szczegółów. Gdy tylko dokonam podsumowania, będę miał więcej pytań dotyczących przeszkleń i izolacji.
Więc do zobaczenia wkrótce.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 91