Pozytywny budynek energetyczny w Nantes

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes

Pozytywny budynek energetyczny w Nantes




przez NLC » 08/01/10, 23:27

Dziś miałem spotkanie z firmą www.urbanelec.com (która zajmuje się dystrybucją pojazdów elektrycznych), która mieści się w zadziwiającym budynku o pozytywnej energii.

Odwiedziłem więc ten budynek, naprawdę robi wrażenie :zaszokować:

- Na dachu panel solarny z bardzo dużymi zbiornikami buforowymi do CWU + podgrzew panelami promiennikowymi.
- Na dachu panel fotowoltaiczny do produkcji energii elektrycznej
- Na dachu 3 3m turbiny wiatrowe
- Obok budynku 3 turbiny wiatrowe o mocy 12kWp
- W pomieszczeniu technicznym ogromne ogniwo paliwowe o mocy 12kW wraz z elektrolizerem i zbiornikiem przystosowanym do produkcji wodoru z nadwyżki energii elektrycznej (aby móc go magazynować...)
- Gigantyczna studnia kanadyjska, która zimą podgrzewa napływające powietrze, a latem chłodzi
- Podwójna powłoka na elewacji południowej: ściany z podwójnymi szybami na zewnątrz, pusta przestrzeń 1 m, a następnie ściany z potrójnymi szybami. Zimą w tej części znajduje się szklarnia, a gorące powietrze jest ponownie wprowadzane do podłóg wyższych pięter poprzez „tunele” w podłodze, które biegną aż do północnej elewacji.
- Podwójne pokrycie na północnej elewacji, potrójne przeszklenie na zewnątrz, 1 m przerwy, a następnie podwójne przeszklenie od wewnątrz. Jest przeciwieństwem elewacji południowej, od południa znajduje się wewnątrz potrójne przeszklenie, które izoluje bardzo gorące powietrze latem.

Po zakończeniu pracy ich celem jest przecięcie pępowiny za pomocą EDF...

Raport Nantes 7 na temat tego budynku: http://www.nantes7.fr/emission/7-co-3509/


I tyle, gdyby nie anegdota, pan Moutel, którego widzimy w raporcie, jest właścicielem budynku i jeździ...Roadster Tesli ::
Dzisiaj go tam nie było, ale mam zamiar wrócić, żeby wybrać się na wycieczkę 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 09/01/10, 10:14

Uważam te projekty za bardzo motywujące, moją jedyną wadą jest przecięcie przewodu... Połączenie z EDF pozwala, nawet jeśli oznacza jedynie sprzedaż nadwyżek, na złagodzenie różnic w obciążeniach charakterystycznych dla systemów ENR na całym terytorium.

Ci, którzy martwią się wykonalnością takiego systemu, powinni wiedzieć, że jest on już wdrażany i że funkcjonowanie poza godzinami szczytu było prawie tak samo restrykcyjne...

Zasadniczą różnicą jest dziś instalacja cyfrowego sterownika na każdym liczniku, zdolnego wykryć przeciążenie lub niedociążenie sieci i odpowiednio zareagować poprzez zmianę mocy dostępnej dla urządzeń.długotrwała praca (nagrzewnica wodna, podgrzewana podłoga, maszyna narzędzia, lodówka itp.)

No cóż, w każdym razie dobra robota, ponieważ budynki dostarczające pozytywnej energii wciąż czekają... Istnieje tylko kilka odosobnionych przykładów, z których niektóre są tak stare, że zastanawiamy się, co zrobiliśmy od tego czasu (szkolenie centralne Herne Sodingena w 1999 r. prowadzone przez Jourdę i Perraudin!).
Ostatnio edytowane przez minguinhirigue 09 / 01 / 10, 12: 49, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 09/01/10, 12:32

Super ciekawy technologicznie projekt, dziękuję nlc i czapki z głów za zrobienie tego w czasach „kryzysu”, ale minusem…

minguinhirigue napisał:Uważam, że te projekty są ciekawe, moim jedynym minusem jest przecięcie kabla....


...Całkowicie się z tym zgadzam: naprawdę nie widzę sensu budowania budynków o dodatniej energii bez ponownego zatłaczania do sieci... zwłaszcza w przypadku fotowoltaiki lub energii wiatrowej, która jest bardzo zmienna i w dużej mierze dotowana...

Taka bierna, nie przeszkadza mi to, ale pozytywnej energii nie rozumiem...

Poszukiwanie autonomii eksploduje kosztami instalacji... (nawet nie chcę znać ceny magazynowania przez H2/ogniwo paliwowe...).

Czy kompletna instalacja jest po prostu opłacalna ekonomicznie przez cały okres eksploatacji sprzętu w porównaniu z równoważnym budynkiem pasywnym, ale nie jest w 100% autonomiczna?

Krótko mówiąc, na służbie nadal będę uchodził za ze kritikeur... : Chichot:

Będą nadal podłączone do EDF, gdy pompa ciepła H2 zostanie „uruchomiona”…

Wszystko to powinno zadowolić Maloche’a!

Wrzuciłem filmik na stronę: https://www.econologie.com/abalone-batim ... -4192.html

ps: hej Nlc, zabierasz aparat na test Tesli? Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 09/01/10, 12:49

Hej ze kritikeur... Zwróćmy uwagę, że rozłożone budżety instalacyjne głównie się zmieniają! Nie idą już na podatki i wystawiają rachunki na EDF tylko dlatego, że ta firma buduje nam robota EPR, o którym wszyscy marzymy! : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 09/01/10, 12:54

Moué… tyle że to nie wystarczy, ponieważ rzeczywisty koszt kWh energii fotowoltaicznej jest znacznie wyższy od ceny rynkowej EDF (obliczonej na podstawie 25-letniego okresu eksploatacji paneli)…

Teraz wystarczyłoby, żeby cena paneli PV spadła*, żeby to zmieniło sytuację, ale Edfowi może się to w ogóle nie spodobać :) Dlatego „lubimy” je dofinansowywać… : Mrgreen:

Krótko mówiąc, uważam, że ten projekt jest bardzo dobry pod względem technologicznym i naukowym, ale mniejsza autonomia mogłaby uczynić go bardziej opłacalnym... dla mnie jest to świetny demonstrator, ale istnieje ryzyko, że będzie jedynym przez długi czas! Teraz badania naukowe są bezcenne... prawda? :)

* albo że ceny EDF eksplodują...ale to byłaby rewolucja...
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 09/01/10, 13:02

Celem właściciela w zakresie cięcia sznurka jest przede wszystkim pokazanie, że można być w 100% niezależnym.

Budynek pasywny nie jest wystarczająco „imponujący”, może to oznaczać tylko to, że budynek jest po prostu bardzo energooszczędny, ale nie to, że jest samowystarczalny energetycznie.

Taki jest cel, aby budynek zaspokajał własne potrzeby, magazynując nadwyżki w postaci H2, aby zrekompensować dni, w których jest mało wiatru/słońca.

Osobiście uważam, że jeszcze bardziej seksowny jest fakt, że ten budynek może być całkowicie niezależny energetycznie.

Aby przetestować Teslę, zawsze będę musiał mieć wtedy aparat przy sobie, bo nie wiem, kiedy mi każą przyjechać...
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 09/01/10, 13:03

Zapomniałem, skoro mówimy o kosztach, cena budynku wynosi 4.3 mln euro...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 09/01/10, 13:30

Cena w porównaniu do klasycznego budynku lub lepszego, podobnego HQE.

W dokumencie słyszymy +35% i 400€/m² (wydaje mi się, że bez składowania)... trzeba to przeliczyć, ale wolę być waszego zdania: to raczej demonstracja na przyszłość niż budynek dochodowy finansowo !

Głównym problemem w poszukiwaniu autonomii energetycznej są okresy (krótkie, ale jednak), w których warunki klimatyczne są „ekstremalne” (zarówno zimne, jak i gorące)…

Na przykład obecnie? Jak gorąco było, kiedy tam pojechałeś? Nie ma tam zbyt dużo słońca...nawet z dużymi tamponami...
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 09/01/10, 13:47

działa na tej samej zasadzie, co w przypadku niektórych słonecznych zbiorników CWU, posiada uzupełnienie elektryczne. Ale pomimo słabego światła słonecznego, kiedy tam byłem, było miło w korytarzu od strony południowej, pomiędzy ścianami z podwójnymi i potrójnymi szybami.
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 09/01/10, 13:52

0 x

 


Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 81