Przykład „niezależnego domu”

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Kairos
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 05/12/05, 21:59

Przykład „niezależnego domu”




przez Kairos » 11/06/06, 17:31

Witam,

Czy znasz zautomatyzowany dom oferowany przez stowarzyszenie Heol z Moisdon-la-Rivière w Loire-Atlantique?

Oto strona internetowa: www.heol.org/

Qu'en pensez-vous?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 11/06/06, 19:19

Ci ludzie nienawidzili mnie (nie mówiąc o obrazie) podczas konferencji pantone, którą zorganizowali w całkowicie merkantylnym błędzie.

Jednak zaproponowałem partnerstwo Barronetowi (szefowi Heola), który odpowiedział mi: „Jesteśmy firmą… (innymi słowy: zarabiamy) wymiana z Twoją witryną (ekonologia, która miała zaledwie 1 rok) wcale mnie nie interesuje”

Od tego czasu myślę, że od tych ludzi nie można się wiele spodziewać ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 11/06/06, 19:44

Znalazłem to na ich stronie: http://delmotte.brice.free.fr/heol/asso ... ticles.php

Zostałem poproszony o interwencję w tej książce „Razem ratujemy planetę”, ale ostatecznie odmówiłem, czytając fragment Baronneta, którego niektóre fragmenty były na granicy faszyzmu ...

Je przytoczyć:

„Technika polega jedynie na jej wykonaniu. To doprowadziło nas do zdystansowania się od tak zwanych„ dowodów naukowych ”i samych„ naukowców ”, a przynajmniej tych, którzy są niepełnosprawni przez uczucia, emocje, oceny jakościowe oraz globalna i intuicyjna wizja ”.


lub:

„Żyć sprawiedliwie to żyć zgodnie z wartościami, które są moje. Moje życie dotyczy mnie, ponieważ nikt inny oprócz mnie nie żyje moim ciałem i sumieniem. Jestem„ indywidualnością ”, a zatem niepodzielną. Moje życie jest wyjątkowym fragmentem podejmowanym przez osobiste decyzje, jestem niezależny, odpowiadam za moje życiowe wybory i odmawiam przywłaszczenia mojego stylu życia każdemu, kto chciałby zająć się tym, co mnie dotyczy, i dokonywać własnych wyborów. miejsce ”.

Szkoda, bo niektóre z jego pomysłów są całkiem dobre, ale całkowicie wymazane takimi słowami ...

Ale przekonaj się sam:
http://delmotte.brice.free.fr/heol/asso ... lanete.pdf

ps: zabawne wprowadzenie jmen pamiętał więcej ... szkoda, że ​​nie można cytować ekonologii, ponieważ jest już zajęta :D
0 x
Logan
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 62
Rejestracja: 25/03/03, 11:45




przez Logan » 11/06/06, 20:10

Z jednej strony krytykuje rynek i system technologiczny, z drugiej wykorzystuje go dla własnego zysku i bez emocji.
To zawsze denerwowało mnie u pewnej liczby „zielonych” moralistów, którzy ostatecznie są znacznie bardziej sekciarscy niż tak zwani Francuzi.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 11/06/06, 20:29

Właśnie trafnie streściłeś moją myśl ... 8)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/06/06, 13:17

Na tej stronie możemy przeczytać: http://www.ecodomaine.org/ecodomaine/stages2006.php

Koszt szkolenia przez 5 dni: 250 euro
Uczestnicy: Liczba miejsc ograniczona do 12 stażystów.

Albo ... 3000 € w tygodniu obrotu ... aby niewątpliwie zainspirować się informacją tutaj przez sieć (której oczywiście ekonologia) ...:zaszokować:

Kto krytykował kapitalizm kilka linii powyżej?

Ach, ci zieleni ludzie zawsze będą mnie śmiać: rób to, co mówię, ale nie to, co robię ... trochę jak malejący nauczyciele uniwersytetów ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 12/06/06, 15:09

Econology napisał:Koszt szkolenia przez 5 dni: 250 euro

cześć Christophe

Jeśli facet zapewnia technikę poprawnie, z pełnym wyżywieniem, nie uważam jej za nadmierną (porównaj z panem Pantone :P ) to tylko 50 € dziennie.

Wiesz, że połączenie potrzebujące pieniędzy i doświadczenia dowodzi, że jeśli szukamy dotacji, szybko mamy związane nogi i ręce (na spotkaniu: total, EDF i rada generalna byli gotowi nam pomóc ).
Odmówiliśmy, ponieważ nie chcieliśmy reklamować się i zachować naszej wolności słowa i tym podobne !!!
Jesteśmy więc biedni, a 2 lub 3 trzy projekty są w gotowości z powodu braku pieniędzy.
@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Logan
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 62
Rejestracja: 25/03/03, 11:45




przez Logan » 12/06/06, 17:34

Problem polega na tym, aby nie moralizować ani nie finansować stowarzyszenia.
Problemem jest z jednej strony podwójny język (eko-kapitalista), az drugiej grabież dzieł społeczności, które są im przekazywane bezpłatnie.
Ten dżentelmen wykorzystuje prace innych (nie wspominając o tym) do finansowania swojego stowarzyszenia, jest problem.
W hipokrytycznym i spekulacyjnym gatunku nie robimy nic lepszego.
I niestety nie jest to jedyny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 12/06/06, 18:09

Zac napisał:
Econology napisał:Koszt szkolenia przez 5 dni: 250 euro

cześć Christophe

Jeśli facet prawidłowo wykona technikę, z pełnym wyżywieniem[...]
:zaszokować: Byłbym bardzo zaskoczony, gdyby w cenę wliczono pełne wyżywienie!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/06/06, 18:12

Drwal napisał: :zaszokować: Byłbym bardzo zaskoczony, gdyby w cenę wliczono pełne wyżywienie!


Cóż, ja też, ale jest oznaczony ( http://www.ecodomaine.org/ecodomaine/stages2006.php ) pełne wyżywienie. Cytuję:

Zakwaterowanie: Pełne wyżywienie w Ecodomaine: 5 dni: 250 euro.

Chyba, że ​​jest to 250 za szkolenie PLUS 250 za zakwaterowanie ... Tak naprawdę mocno to myślę (trochę przebrany dobrowolnie)

Masz ujście zamku, w którym się znajdują:

Obraz

Obraz

Przy 6000 € na tydzień ... jest to możliwe :D
Ostatnio edytowane przez Christophe 12 / 06 / 06, 18: 31, 1 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 109