magiczny produkt do czyszczenia zewnętrznej !!!

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
pieroxy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 55
Rejestracja: 14/04/07, 14:43

magiczny produkt do czyszczenia zewnętrznej !!!




przez pieroxy » 09/10/10, 13:17

Przyszła do mnie osoba z produktem „Magic” do czyszczenia ścian mojego domu, odsłoniętych kamieni na ścianach, tarasu itp. Oczywiście wyczułem bezpośrednie oszustwo.

Więc powiedziałem mu, żeby zrobił mały test w niektórych zakamarkach domu, żeby się dowiedzieć. Zobacz zdjęcia poniżej, możesz zobaczyć, gdzie zniknął produkt. Co zauważyłem:
* Produkt działa niemal natychmiast. Do testu spłukaliśmy po 5-10 minutach.
* Śmierdzi chlorem
* Wszystkie zwierzęta uciekają (pająki, dżdżownice itp.)

Facet gwarantuje mi produkt w 95% biodegradowalny i nietoksyczny...

Moje pytanie: czy to czysty chlor, czy co? Jeśli tak, to jaki jest minus zraszania nim tarasów, o ile przybiera on wygląd „niklu”? Gdzie ściany zewnętrzne?

Obraz
Obraz
Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 09/10/10, 13:26

Cóż, nie kłamał: wygląda na to, że dobrze czyści : Mrgreen:

To musi być produkt na bazie kwasu w stylu Cillit Bang, który jest chemicznym horrorem…
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 09/10/10, 16:09

Poza smarem łokciowym nie ma magicznego produktu: trzeba użyć zapraw, kwasów lub zasad, a co za tym idzie zanieczyszczeń.

Teraz niektóre produkty neutralizują się same… zjadając twoje kamienie : Mrgreen:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
pieroxy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 55
Rejestracja: 14/04/07, 14:43




przez pieroxy » 09/10/10, 16:25

Żeby nie kłamać, nie kłamał na temat mocy czyszczącej.

Z drugiej strony na 95% biodegradowalnym i "nietoksycznym" nos bolał mnie przez 2 godziny po powąchaniu czegoś!!!!

Podsumowując (popraw mnie jeśli się mylę):

A) Te produkty istnieją
B) To nie jest ekologiczne, delikatnie mówiąc
C) Wszystko spieprzy

Byłem przekonany w 97%, teraz jest na 110%. Więc czekam aż wróci ;-)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 09/10/10, 19:44

pieroxy napisał:Miałem obolały nos przez 2 godziny po powąchaniu czegoś!!!!


Tutaj jesteś trochę do przodu: https://www.econologie.com/forums/breaking-b ... t9997.html
: Chichot: : Chichot: : Chichot: : Chichot:

pieroxy napisał:Podsumowując (popraw mnie jeśli się mylę):

A) Te produkty istnieją
B) To nie jest ekologiczne, delikatnie mówiąc
C) Wszystko spieprzy

Byłem przekonany w 97%, teraz jest na 110%. Więc czekam aż wróci ;-)


3 razy w zgodzie... Czekasz aż wróci, żeby mu powiedzieć co?
0 x
pieroxy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 55
Rejestracja: 14/04/07, 14:43




przez pieroxy » 09/10/10, 21:30

Christophe napisał:
pieroxy napisał:Miałem obolały nos przez 2 godziny po powąchaniu czegoś!!!!


Tutaj jesteś trochę do przodu: https://www.econologie.com/forums/breaking-b ... t9997.html
: Chichot: : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Cóż, nie znam tej serii. Będę szukać. Tutaj dla zabawy, kolejna seria, którą uwielbiam: Sześć stóp pod ziemią. Nic wspólnego z ekologią, ale trochę więcej z narkotykami ;-)

pieroxy napisał:Podsumowując (popraw mnie jeśli się mylę):

A) Te produkty istnieją
B) To nie jest ekologiczne, delikatnie mówiąc
C) Wszystko spieprzy

Byłem przekonany w 97%, teraz jest na 110%. Więc czekam aż wróci ;-)


Christophe napisał:3 razy w zgodzie... Czekasz aż wróci, żeby mu powiedzieć co?


Żeby go wkurzyć ;-)
Naan, żartuję. Ale nie sądzę, żeby wrócił. Po demo powiedział do mnie: "Więc jest dobrze? Robię dom?". To rodzaj rzeczy, która krzyczy oszustwo na pełnych obrotach. Gdyby jego rzeczy działały, nie musiałby tak nękać ludzi.

W końcu zaoferował mi 1500 euro na pomalowanie całego domu. Wyjaśnię mu, że beczka chloru nie kosztuje tak dużo, ale przerobienie całego tynku może go kosztować więcej.
0 x
pieroxy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 55
Rejestracja: 14/04/07, 14:43




przez pieroxy » 09/10/10, 21:33

Właściwie to zabawne, ale kiedy ludzie widzą, jak majstruję i przychodzą sprzedać mi swoje rzeczy, wiem, że nie mam nic do zyskania, ale muszę pociągnąć za linę, aby upewnić się, jak próbują mnie oszukać. Nie wiem dlaczego, bawi mnie to, jak biorą mnie za gołębia i tłumaczą mi, że chlor nie jest toksyczny, nadaje się do recyklingu i że zmieni moje życie... Wyobraź sobie.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 10/10/10, 00:13

Nie ma potrzeby, aby nauczyciel chemii Breaking Bad ze swoim wodorkiem fosforu usuwał tynk i kamienie z pleśni.

Bierzesz od wybielacz w kartonie koncentrat lekko rozcieńczony zabija i odbarwia, przywracając kolor kamienia. Bardzo praktyczna do czyszczenia zniszczonego nagrobka, płyt lub kamieni!!
W dodatku ekologiczna, ponieważ po niej pozostaje tylko sól morska i brak degradacji na wapieniu. !!

Często dodają detergenty, które są mniej ekologiczne niż wybielacze (lub elektrolizowana woda morska w prądzie zmiennym)!!

Kwasy nie są lepsze w atakowaniu kamieni.

Dobra sztuczka, aby sprzedać bardzo drogi wybielacz !!
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 10/10/10, 00:15

Dodatkowo nie zrobisz dziur w suficie jak mocnym kwasem w wannie który się rozpuszcza!!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 10/10/10, 09:51

dedeleco napisał:Dodatkowo nie zrobisz dziur w suficie jak mocnym kwasem w wannie który się rozpuszcza!!!


Ach, czy ja widzę pierwszego fana Waltera White'a na horyzoncie? : Chichot: : Chichot:

Twoje wrażenia: https://www.econologie.com/forums/breaking-b ... t9997.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 165