ogrzewanie zgazowania

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
titus02
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 18/10/05, 18:56
Lokalizacja: Aisne

ogrzewanie zgazowania




przez titus02 » 08/11/05, 18:42

Halo

Z zainteresowaniem konsultowałem wymianę pomysłów dotyczących kominów i pieca opalanego drewnem.
jeśli wszystko dobrze zrozumiałem, zwykłe spalanie drewna jest nieefektywne, ponieważ ciepło szybko „rośnie”
w kominie, a opary nadal zawierają palne elementy, które zostały utracone.

„Klasyczny” system epidemiologiczny, powiązany z systemem podobnym do gazogenów stosowanych już podczas
czy ostatnia wojna jest możliwa? zasada:

Trociny (lub wióry lub małe kłody) są „zamykane” w szczelnym cylindrze o
sposób na „odgazowanie” drewna bez jego spalania.
„Klasyczny” wybuch zapewnia wzrost temperatury układu (w dodatku jest piękny), gdy butla
w temperaturze uwalniane gazy są kierowane do palnika, umieszczonego pod butlą, aby zapewnić
system zamknięty (po wyczerpaniu drewna opałowego).

ten system ma 2 zalety:

- gazy zawarte w trocinach są eksploatowane „dokładnie”, nie gubiąc się natychmiast w kanale.
-zamykany cylinder i gorące trociny w nim zawarte zapewniają ogrzewanie przez „promieniowanie”
ciepło nie jest tracone w kanale, a dodatkowo ciepło dostarczane przez palnik.

System ten można zaadaptować do „klasycznego” kominka, umieszczonego nad kominkiem
szedł jak stojak.

czy Twoim zdaniem jest to „wykonalne” i wydajne? ten system ma niewiele do zaistnienia?

Desperacko próbowałem stworzyć schemat, mam nadzieję, że jest zrozumiały.

dzięki za komentarze.

ps: Z góry wybrałem trociny, ponieważ nie są drogie (patrz tartaki za darmo) i pozwalają
napełnić objętość cylindra grzewczego „do dołu”, nie pozostawiając miejsca na powietrze, które mogłoby to spowodować
pojawienie się płomieni.
0 x
Wolę con chodzenia trzech siedzi intelektualistów wyrażając (dziękuję Audiart).
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 23/02/06, 00:01

„Upadam” przypadkowo na twój post. To interesujące, że twój system generatora gazu z ostatniej wojny światowej, ale widzę, że nikogo to nie interesowało.

Nie widzę twojego schematu, ten system mnie zainteresuje, na przykład, aby ogrzać mój garaż.

A +.
0 x
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 23/02/06, 08:41

całkiem niedawno byłem zainteresowany wszystkim, co dotyczy kucia metali. Przy tej okazji zainteresowałem się problemem wytwarzania węgla drzewnego, który jest bardzo drogi w handlu i z przerażającą prędkością opuszcza kuźnię węgla.

Natknąłem się więc na tę stronę, na której facet wyjaśnia, jak zrobić węgiel drzewny, a proces ten jest bardzo podobny do tego, który opisujesz:

http://www.twinoaksforge.com/BLADSMITHI ... ARCOAL.htm
0 x
--
Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 97