Etykieta ADEME „dom drewniany”.

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Etykieta ADEME „dom drewniany”.




przez jean63 » 10/01/06, 22:43

Niech żyją domy drewniane, będą bardzo poszukiwane w nadchodzących latach, czytaj ==>
Sektor budowlany stanowi drugie, po transporcie, źródło zanieczyszczeń dwutlenkiem węgla (CO2) we Francji. Według Międzybranżowego Centrum Technicznego Badań Zanieczyszczeń Atmosfery (CITEPA) budynki emitują jedną czwartą całkowitej emisji CO2 we Francji (2001 r.), co stanowi największą część po sektorze transportu. Według statystyk Międzyresortowej Misji ds. Efektu Cieplarnianego (MIES), emisja gazów cieplarnianych we Francji wzrosła od 2003 r. w prywatnych domach i biurach: +7% w porównaniu do zaledwie +1% w transporcie.

Transponując dyrektywę europejską do prawa krajowego, art. 41 najnowszej ustawy o uproszczeniu prawa ustanawia diagnozę charakterystyki energetycznej nieruchomości. Ustawa ta będzie wymagać od 1 lipca 2006 r. dołączania diagnozy charakterystyki energetycznej do każdej sprzedaży nieruchomości. Następnie, począwszy od 1 lipca 2007 r., należy go dołączyć do każdej umowy najmu na koszt wynajmującego.

Diagnoza ta jest dokumentem, który zawiera ilość energii faktycznie zużytej lub oszacowanej dla standardowego użytkowania budynku lub części budynku, a także klasyfikację według wartości referencyjnych, dzięki czemu konsumenci mogą porównać i ocenić jego charakterystykę energetyczną. Muszą towarzyszyć mu zalecenia mające na celu poprawę efektywności energetycznej, umożliwiając w ten sposób, w przypadku prac lub wymiany sprzętu, optymalizację działań mających na celu kontrolę zużycia energii, a tym samym przyczyniając się jednocześnie do zmniejszenia kosztów dla mieszkańców i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Musiała istnieć krócej niż 10 lat.

Diagnoza będzie jednak miała jedynie wartość informacyjną. W przeciwieństwie do innych diagnoz, takich jak diagnoza termitów lub diagnoza ołowiana, kupujący lub najemca nie może na nich polegać przeciwko właścicielowi.

Musi zostać założona przez osobę zawodową – fizyczną lub prawną – spełniającą kryteria kwalifikacji i której działalność musi być objęta ubezpieczeniem od następstw odpowiedzialności zawodowej. Profesjonalista nie może mieć żadnych powiązań, które mogłyby podważyć jego niezależność, ani z właścicielami lub ich agentami, którzy się do niego zwracają, ani z firmą, która może wykonywać prace przy robotach, instalacjach lub sprzęcie, co do których stawia diagnozę. .

Różne oświadczenia, ustalenia lub diagnozy, które właściciel nieruchomości mieszkalnej musi przedstawić w przypadku sprzedaży jej nabywcy nieprofesjonalnemu, zebrane są w jednym dokumencie zwanym „diagnozą techniczną”. Od 1 lipca 2006 r. będzie grupować następujące dokumenty:

1) Stan stwierdzający obecność lub brak materiałów lub wyrobów zawierających azbest.
2) Raport ryzyka narażenia na ołów.
3) Stan pasożytniczy odnoszący się do termitów i innych owadów żywiących się drewnem (termity).
4) Stan instalacji gazowej w celu oceny zagrożeń mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo ludzi, jeżeli instalacja ta jest zainstalowana dłużej niż piętnaście lat.
5) Stan zagrożeń naturalnych i technologicznych.
6) Diagnoza dotycząca wyniku energetycznego.

Wbrew temu, co się mówi, wydatki na energię w domu drewnianym są bardzo niskie: w szczególności potrzeba bardzo mało cementu (cementownie to katastrofa ekologiczna).
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 11/01/06, 09:05

Oto wiadomość, która jest interesująca. Czy wiemy, jaką formę przybiorą dokumenty diagnozy energetycznej?

Jeśli tak, bardzo mnie to ciekawi. Szkoda, że ​​część energetyczna nie pociąga za sobą żadnych zobowiązań prawnych...

Ale to pierwszy krok. Zawsze to jakiś haczyk :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

błąd...




przez jean63 » 11/01/06, 09:05

mea culpa: czytając ponownie tekst, mówi się o emisjach z budynków podczas ich używania przez ludzi do ogrzewania się i przygotowywania pożywienia.
Dlatego moja uwaga dotycząca cementu jest błędna, ale pozostaje prawdą, że bardzo dobrze izolowany dom, taki jak dom drewniany, ma również tę zaletę, że emituje mniej CO2 do atmosfery przy równoważnej objętości nadającej się do ogrzania.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

informacja => Rulian




przez jean63 » 11/01/06, 12:38

zobacz ten link, jest tam wszystko ==>
http://www.actu-environnement.com/ae/news/1326.php4

Dziwne, że o tym nie wiesz.

PS: idź i zobacz drewniany dom => mówię o moim drewnianym domu, przekażę informacje do kyothome na tej stronie; jest to dobry przykład domu bioklimatycznego. Jest zdjęcie.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Protokół Kyoto




przez jean63 » 11/01/06, 13:18

W ramach Protokołu z Kioto, który dotyczy wyłącznie dużych emisji CO2 (przemysł) nie uwzględniając ani transportu drogowego, ani lotniczego (w szczególności), utworzono Giełdę Papierów Wartościowych CO2. To wyjaśnia na przykład, że Lafarge, która ze swoimi cementowniami jest bardzo zanieczyszczającym środowisko, zrekompensuje sobie finansowanie turbin wiatrowych w Maroku!!! i inni przemysłowcy sadzący drzewa. Naprawdę nie wiem gdzie (widziane ostatnio na FR2 w „dodatkowym śledztwie” o 23:XNUMX).
A jeśli na poziomie indywidualnym rozumowaliśmy w ten sam sposób, co na poziomie przemysłowym: jeśli chodzi o mnie, mam drewniany dom, który zużywa mało energii (zarówno w budowie, jak i użytkowaniu - mało CO2 - ogrzewanie gazowe + niskie temperatura w ziemi), mam na swojej działce dużo drzew, które przycinam minimalnie, aby miały dużo liści, żywopłoty, które również pochłaniają CO2.
Jestem właścicielem młyna odziedziczonego po rodzicach, w którym rośnie wiele drzew w żywopłotach otaczających 2-hektarową łąkę.
W tym temacie popełniono duży błąd: podczas scalania gruntów usunięto żywopłoty (znane liczne wady, w tym mniejsze wychwytywanie CO2).
Mam też auto na LPG (wiem, że nie jest to najlepsze pod względem CO2, ani +, ani - jak benzyna i olej napędowy...ale przede wszystkim dużo mniejsza emisja innych szkodliwych dla zdrowia substancji).
Również na poziomie globalnym nie jestem w zbyt złej sytuacji.
Dodatkowo jak tylko instalacja kolektorów słonecznych stanie się tańsza to je montuję i w swoim młynie stawiam turbinę do produkcji prądu, a szczególnie zapominam o panelach fotowoltaicznych do wytwarzania prądu i jego odsprzedaży w EDF.
W tej sprawie trzeba się zwrócić do Greenpeace, jestem zarejestrowany w programie „.......soleil”. Nie mogę znaleźć dokładnej nazwy. Celem jest uzyskanie odpowiednich cen od EDF, tak jak w Niemczech, co sprawia, że ​​fotowoltaika w domach jest...OPŁACALNA (nie amortyzowana przez 30 lat). To wszystko jest tylko wolą polityczną.
Moja wina: mam elektronarzędzia i to nie jest dobre, narzędzia pneumatyczne są lepsze… ale to coś więcej (teraz możemy znaleźć tanie kompresory).
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 11/01/06, 13:50

Cóż, nie, nie wiedziałem, dsl. : Oops:

Prawdę mówiąc, jestem na bieżąco z nowinkami dotyczącymi oszczędzania energii i budownictwa, ponieważ w tej chwili pracuję z Nono i Christophe nad nową wersją Kyot'Home i dotyczy to głównie jedzenia PHP...

Zaktualizuję się, aby zachować zawartość przyszłego portalu. Mam już kilka tematów w zanadrzu. Wierzę jednak, że z pewnością mógłbyś być dobrym redaktorem, który wzbogaci przyszłą witrynę :D

Zobaczymy, kiedy brama zostanie otwarta :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Ok zgoda




przez jean63 » 11/01/06, 14:10

Mam dużo informacji, ale nie będę miał dużo czasu. Zobaczymy.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Tomy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 19/04/06, 22:16




przez Tomy » 25/05/06, 19:53

jakieś wieści odnośnie tej wytwórni??

Uważam, że Francja musi osiągnąć pewien procent domów drewnianych. Ktoś wie ile?


I tak, jak zwykle, moja Francja się spóźnia.... :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 25/05/06, 20:47

Musisz zajrzeć na stronę ADEME, nie wiem dlaczego coś miałoby się zmienić! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 141