Bilans porównawczy CO2: dom pasywny i klasyczny dom

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia

Bilans porównawczy CO2: dom pasywny i klasyczny dom




przez Gregconstruct » 07/11/07, 20:07

Bonjour à tous,

Obecnie jestem studentem budownictwa i przygotowuję koniec pracy naukowej.

Zdecydowałem się na ocenę porównawczą dotyczącą emisji CO2 przez dom pasywny i dom konwencjonalny.
Ocena obejmie również emisje CO2 podczas budowy budynków i produkcji materiałów.

Aby zapewnić jak najdokładniejszą pracę, szukam dokumentów i dowolnego źródła informacji (lub prowadzę do źródeł).

Jeśli możesz mi pomóc lub poprowadzić mnie w jakikolwiek sposób, nie wahaj się!

Z góry dziękuję.

Pozdrowienia ekologiczne
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 08/11/07, 01:59

Wyniki mnie interesują, ale masz pracę i nie będzie łatwo. Powodzenia

Na tej stronie i na innych są odpowiedzi na temat pasywnych konstrukcji „słonecznych” (szukaj w Google, nie pamiętam już nazw) ... przepraszam, muszę iść. dront.

@+
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Porównawczy bilans CO2: dom pasywny i konwencjonalny




przez bham » 08/11/07, 09:47

Gregconstruct napisał:Zdecydowałem się na ocenę porównawczą dotyczącą emisji CO2 przez dom pasywny i dom konwencjonalny.
Ocena obejmie również emisje CO2 podczas budowy budynków i produkcji materiałów.

Cześć Greg.
Najlepiej skonsultować się ze szwajcarską witryną Minergie (również w języku francuskim). W przeciwnym razie, jeśli masz kilka podstaw w języku niemieckim, wyszukaj „Passivhaus” w wyszukiwarce niemieckiej lub austriackiej. Znacznie wyprzedzają to, co dzieje się we Francji.
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 08/11/07, 12:00

Obliczenie szarej energii materiałów nie jest łatwe. Jeśli znajdziesz poważne źródła na ten temat, czy możesz dać nam znać? Bardzo mnie to interesuje.

A potem, gdy uzyskasz dyplom, nie wahaj się skontaktować z nami, aby rozpowszechnić swoje wyniki, jeśli chcesz.

Przepraszam, że na razie nie mogę ci pomóc.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Re: Porównawczy bilans CO2: dom pasywny i konwencjonalny




przez jean63 » 08/11/07, 12:12

bham napisał:
Gregconstruct napisał:Zdecydowałem się na ocenę porównawczą dotyczącą emisji CO2 przez dom pasywny i dom konwencjonalny.
Ocena obejmie również emisje CO2 podczas budowy budynków i produkcji materiałów.

Cześć Greg.
Najlepiej skonsultować się ze szwajcarską witryną Minergie (również w języku francuskim). W przeciwnym razie, jeśli masz kilka podstaw w języku niemieckim, wyszukaj „Passivhaus” w wyszukiwarce niemieckiej lub austriackiej. Znacznie wyprzedzają to, co dzieje się we Francji.


Dziękuję za informację, tak naprawdę Niemcy / Austriacy są bardzo wcześnie: widziałem wiele raportów, które być może są również w wiadomościach telewizyjnych na ten temat forum.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 08/11/07, 19:54

Wielkie dzięki dla wszystkich!

Oczywiście opowiem o postępach moich badań.
Nie jestem typem, który utrzymuje dobre informacje dla naszego środowiska!

Pozdrowienia ekologiczne

Greg
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 03/12/07, 20:29

Trudno znaleźć informacje !!!

Ale nie zniechęcam się!
Lubię wyzwania !!!!
Zwłaszcza jeśli chodzi o naszą piękną kochaną planetę
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
gwizdek70
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 16/01/08, 17:51




przez gwizdek70 » 16/01/08, 18:19

Witaj Gregconstruct,
Jesteśmy trzema studentami pierwszego Naukowca i obecnie pracujemy nad TPE w domu pasywnym. Twoje badania bardzo nas interesują, ponieważ emisja CO2 jest dla nas ważnym punktem i jak dotąd nie znaleźliśmy żadnego „prawdziwe” informacje na ten temat. Przyjrzymy się stronom, które zostały do ​​Ciebie wysłane. Gdybyś mógł nam powiedzieć o wynikach swoich badań lub o swoich źródłach, byłoby to bardzo pomocne.
Z góry dziękuję, pozdrawiam
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 16/01/08, 18:47

Witaj Guss70,

Trudno jest uzyskać dostęp do danych CO2.
I muszę powiedzieć, że w tej chwili nie są bardzo zaawansowane.
Nadal czekam na wiele informacji. Rządy i firmy raczej niechętnie ujawniają tego rodzaju informacje.

Jak tylko będę mieć coś nowego, z pewnością dam Ci znać.
Mam nadzieję, że uda nam się stworzyć linki wymiany, aby coś się stało.
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 16/01/08, 23:14

guss70 napisał:Witaj Gregconstruct,
Jesteśmy trzema studentami pierwszego Naukowca i obecnie pracujemy nad TPE w domu pasywnym. Twoje badania bardzo nas interesują, ponieważ emisja CO2 jest dla nas ważnym punktem i jak dotąd nie znaleźliśmy żadnego „prawdziwe” informacje na ten temat. Przyjrzymy się stronom, które zostały do ​​Ciebie wysłane. Gdybyś mógł nam powiedzieć o wynikach swoich badań lub o swoich źródłach, byłoby to bardzo pomocne.
Z góry dziękuję, pozdrawiam

Oto konkretny przykład domu pasywnego z mieszkańcami w środku przez rok:

https://www.econologie.com/forums/une-maison ... t3520.html

Musisz wejść na ich stronę internetową, wszystko jest szczegółowe, od budowy po codzienne monitorowanie temperatur wewnątrz i na zewnątrz.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).

 


Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 50