Nocna cena energii elektrycznej

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
PVresistif
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 169
Rejestracja: 26/02/18, 12:44
x 40

Nocna cena energii elektrycznej




przez PVresistif » 28/03/18, 11:06

Płacąc rachunki za prąd przez ponad X lat i musiałem przenosić czasy 40, musiałem znać różne instalacje elektryczne i dlatego mogłem je porównać. Usunąłem stawkę nocną, ponieważ ta to bardzo się zmieniło i co roku kosztowałoby mnie pieniądze przez lata 5.
Oto małe studium matematyczne, na które powinieneś spojrzeć, aby sprawdzić, ile zarabiasz lub prawdopodobnie kosztuje Cię stawka nocna, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
Pamiętaj, że noc po EDF to 8 h na 24 h albo 66% czasu według stawki dziennej, albo 66% czasu lub koszt energii elektrycznej większy niż stawka podstawowa.

Uwaga: to małe badanie zostało wykonane na podstawie taryfy 6Kva tylko operatora zasiedziałego; tym, którzy są gdzie indziej, dziękuję, aby powiedzieć nam, czy problem jest inny; ponadto w przypadku taryfy podstawowej łatwiej jest z góry zmienić dostawcę, co stanowi jeszcze jeden powód do jej przyjęcia.
Lista dokumentów:
- badanie cen w nocy marzec 2018
-załącznik a: obliczenie bilansu zużycia według udziału dziennego
-załącznik b: wykres
- załącznik c: Taryfa EDF 94 1994)
załączniki
Stawka nocna według PVresistif.pdf
(111.95 KB) Pobrano razy 260
Załącznik a - Obliczanie stawki nocnej.pdf
(81.25 KB) Pobrano razy 300
Załącznik b - Wykres obliczania stawki nocnej.pdf
(151.84 KB) Pobrano razy 268
Załącznik c- Taryfa EFR 1994 03.pdf
(619.89 KB) Pobrano razy 774
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Nocna cena energii elektrycznej




przez Gaston » 28/03/18, 11:23

Jak szczegółowo opisujesz w swoich dokumentach, wszystko zależy od profilu zużycia (ograniczenie do ogrzewania i ciepłej wody jest nieco uproszczone).

Nie jest trudno zrównoważyć niektóre zużycie: moja zmywarka do naczyń i moja pralka mają opóźniony start i obsługuję je głównie poza godzinami szczytu (jeśli muszę je uruchamiać w godzinach szczytu, staram się krótkie programy).

Ostatecznie, bez ogrzewania lub elektrycznych podgrzewaczy wody i bez rzeczywistych ograniczeń użytkowania, osiągam 50% mojego zużycia według pełnej stawki i 50% według stawki nocnej, co oznacza, że ​​podwójna stawka mnie oszczędza ( niewiele: kilkadziesiąt euro rocznie).

Tak, tak, stawka dzienna / nocna jest znacznie mniej atrakcyjna (finansowo) niż 20 lata temu, jednak nie jest systematycznie nieopłacalna w porównaniu do stawki podstawowej.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9835
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: Nocna cena energii elektrycznej




przez sicetaitsimple » 29/03/18, 21:40

Tak, wszystko zależy od jego osobistej sytuacji (siedlisko i wyposażenie, skład gospodarstwa domowego, styl życia, ...).

Niemniej jednak, nawet gdybym nie zbadał ich szczegółowo, to wskazałbym, że istnieją tak zwane oferty „rynkowe” (a nie taryfy „regulowane” wspomniane powyżej) które z pewnością zasługują na uwagę tych, którzy są wyposażeni w miernik Linky., Nie będąc dużym konsumentem ani wyposażonym w Linky, wyjaśnia to, że tak naprawdę nie oglądałem.

Ale EDF i Engie oferują oferty, w których „poza godzinami szczytu” obowiązują 24 godziny na dobę przez cały weekend, a Direct Energie ogłosiło ofertę „poza godzinami szczytu”, w której od 24 do 2 rano stawki zostałyby obniżone o 6%.

Wszystko bez reklam zacytowałem główne odtwarzacze 3. Obliczenia zależą od każdego, z zastrzeżeniem Linky.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Nocna cena energii elektrycznej




przez Gaston » 30/03/18, 11:57

Wykonałem obliczenia (z pewnymi założeniami, ponieważ licznik nie mierzy na przykład mojego zużycia w weekend), a dla mnie wszystkie te oferty odpowiadają kilkudziesięciu euro rocznie.

Zwracam szczególną uwagę na "marketingową" prezentację tych ofert, które np. Oferują godziny poza szczytem z 50% zniżką ...
50% oblicza się w odniesieniu do taryfy za pełne godziny tej samej oferty, które są znacznie droższe niż pełne godziny w cenach regulowanych ...

Podobnie poza godzinami szczytu „Weekend”, godziny szczytu są droższe.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Nocna cena energii elektrycznej




przez Did67 » 30/03/18, 14:24

1) Możemy „oszacować” odsetki od konsumpcji, która jest „odroczona”, a która nie. Główne urządzenia mają „standardowe” zużycie.

2) Nie oszukuj się co do dyscypliny wymaganej, na przykład robienia prania w każdy weekend.

Miałem niefortunne doświadczenie z podłączeniem klasycznego LL do słonecznego podgrzewacza wody. Aby płukania nie zużywały rezerwy ciepłej wody (słonecznej), zainstalowałem zawór mieszający i obejście. Po fazie mycia należało "przełączyć" kranik 1/4 obrotu ...

Doświadczenie było takie, że bardzo szybko połączenie „robienia prania, gdy było słonecznie” + „odkręcenie kranu pół godziny po rozpoczęciu programu” stało się takim ograniczeniem, że system był używany mało, a potem prawie więcej. w ogóle !

Na początku zawsze jesteśmy ogniem / całym płomieniem. A potem ograniczenia życia codziennego szybko przejmują kontrolę! Z wyjątkiem może poważnych spadków, które pozbywają się płatnej pracy (ale nie zawsze systemy pomocy społecznej, że ci, którzy nie otrzymują darmowej karmy ...!)?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Nocna cena energii elektrycznej




przez Gaston » 30/03/18, 14:47

Did67 napisał:1) Możemy „oszacować” odsetki od konsumpcji, która jest „odroczona”, a która nie. Główne urządzenia mają „standardowe” zużycie.
Tak, ale z tego punktu widzenia nie ma dużej różnicy między zwykłą stawką poza godzinami szczytu (w nocy) a stawką „Super Low-off hours” (noc + weekend).

Jestem już w godzinach poza szczytem (więc staram się jak najwięcej, aby ciężcy klienci pracowali w nocy), tylko moja konsumpcja w weekendy w godzinach szczytu może skorzystać na tej stawce.

Did67 napisał:Doświadczenie było takie, że bardzo szybko połączenie „robienia prania, gdy było słonecznie” + „odkręcenie kranu pół godziny po rozpoczęciu programu” stało się takim ograniczeniem, że system był używany mało, a potem prawie więcej. w ogóle !
Całkowicie się zgadzam.
Tego rodzaju rzeczy muszą być automatyczne, w przeciwnym razie szybko nie będą używane.

W tym konkretnym przypadku pralka z dwoma wlotami wody jest bardziej praktyczna (nawet jeśli trudno ją znaleźć).
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Nocna cena energii elektrycznej




przez chatelot16 » 01/04/18, 22:23

taryfa poza szczytem EDF jest ważna tylko wtedy, gdy podgrzewacz wody stanowi znaczną część zużycia

kiedy główną częścią zużycia są maszyny do pracy, a ta pracuje w dzień, taryfowa noc w nocy jest bezużyteczna ... niestety edf narzuciło mi to, kiedy poprosiłem o zwiększenie mocy do 18KVA

inny dostawca: enercoop nie pobiera taryf dziennych i nocnych, ponieważ według nich cena za świadczoną usługę nie zmienia się wystarczająco między dniem a nocą ... a jednak zostały narzucone przez nie wiem co za przepis: więc wprowadzili do swojej taryfy umowę podwójnej taryfy dzień noc z różnicą dzień noc całkowicie absurdalny, co czyni tę podwójną taryfę bezużyteczną ... ale nie możemy zmusić ich do wprowadzenia podwójnej taryfy z silniejszą odmianą niż co obliczyli!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Nocna cena energii elektrycznej




przez Did67 » 02/04/18, 10:27

Argument Enercoop jest dyskusyjny: zależy!

Istnieją moce produkcyjne w nocy (energia wiatrowa, tamy na rzekach i elektrownie jądrowe - które są tym bardziej opłacalne, ponieważ pracują przez cały czas ...). Dlatego rozsądne jest „wygładzenie” krzywej zużycia. Nigdy nie zapominaj, że sieć elektryczna musi być kalibrowana pod kątem najwyższego zapotrzebowania! I to ta inwestycja musi być sfinansowana ...

Więc „wygładzanie” miałoby dużo sensu. A w szczególności poprzez motywacyjne polityki cenowe ... Prąd „pełnej nocy” jest sprzedawany prawie za darmo na rynkach spotowych (czasami za cenę ujemną, nawet jeśli zgodzimy się, że to niewiele. rzeczy, oznacza to, że istnieje nadwyżka).

Potrzebny byłby jednak bardziej elastyczny system, z informacjami od konsumenta w czasie rzeczywistym i znaczącymi rabatami. EdF jest zbyt zadłużony, żeby o tym myśleć. Nie oszukujmy się, ich polityka polega na tym, że sprzedają nam możliwie najdroższą energię elektryczną (w granicach taryf ustalonych przez organ regulacyjny, a więc jak najmniej dyskontować): krótko mówiąc, wznowić za pośrednictwem `` dodatkowa subskrypcja większość tego, co nam dają z powrotem). Gdyby w kuchni małe pudełko pokazywało 50% prądu między północą a 4 rano danego dnia, myślę, że więcej osób byłoby zainteresowanych trybem „opóźnionego startu” ich LL lub LV! Nie mówię o zwiększeniu abonamentu. Mówię o „zmniejszeniu” części wytwarzanej energii niższym kosztem ...

Po tym pozostaje, że pewne zużycie można łatwo odroczyć (LL, LV - dziś prawie wszystkie wyposażone w „opóźniony start”). Inne mogą być z pewnymi „adaptacjami” (na przykład, wszystkie nowoczesne zamrażarki mają „czas trwania” od 24 do 36 godzin; w związku z tym można „ładować” na zimno przy nocnym prądzie i wyobrazić sobie system, który nie „włącza dzień tylko w przypadku„ bezpieczeństwa ”- jeśli zamrażarka, otwierana zbyt często, spada poniżej określonego progu) ...

Jestem również pewien, że w „procesach” przemysłowych można by odłożyć pewne zachłanne operacje - gotowanie itp.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Nocna cena energii elektrycznej




przez chatelot16 » 02/04/18, 10:54

Uważam, że obecne pralki są trudniejsze do odróżnienia od starych!

ze starym programatorem mechanicznym moglibyśmy podłączyć go do gniazdka na żywo tylko po nocnym kursie ... przekręcamy przycisk, aby go uruchomić i zaczyna się, gdy tylko pojawi się nocny kurs

w nowoczesnych pralkach jest to niemożliwe: pralka musi być zawsze włączona i zaprogramować czas rozpoczęcia ... za pomocą skomplikowanej i innej metody regulacji dla każdej pralki ... absurdalne

jest to jeszcze bardziej skomplikowane, gdy chcesz zoptymalizować pralkę pod kątem zużycia własnego: w starej możesz ją włączyć, gdy jest słońce, i wyłączyć, gdy jest chmura, i kiedy słońce wróci mechaniczny programator kontynuuje bez problemu ... przy nowoczesnych maszynach jest to niemożliwe: przy najmniejszym cięciu maszyna zatrzymuje się i nie kończy prania

dlatego absolutnie konieczne jest wprowadzenie na rynek programowalnego programatora, który zastąpi źle zepsutą elektronikę wszystkich tych maszyn ... ten programowalny programator będzie również regulował zarządzanie elektrozaworem w celu wykorzystania ciepłej wody
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9835
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: Nocna cena energii elektrycznej




przez sicetaitsimple » 02/04/18, 17:41

Did67 napisał:Więc „wygładzanie” miałoby dużo sensu. A w szczególności poprzez motywacyjne polityki cenowe ... Prąd „pełnej nocy” jest sprzedawany prawie za darmo na rynkach spotowych (czasami za cenę ujemną, nawet jeśli zgodzimy się, że to niewiele. rzeczy, oznacza to, że istnieje nadwyżka).

Potrzebny byłby jednak bardziej elastyczny system, z informacjami od konsumenta w czasie rzeczywistym i znacznymi rabatami. EdF jest zbyt zadłużony, żeby o tym myśleć. Ich polityka, nie oszukujmy się, polega na tym, że sprzedają nam możliwie najdroższą energię elektryczną (w granicach taryf ustalonych przez regulatora; dlatego „dyskontować” jak najmniej: często schodzi poniżej) pewnego progu) ...


Uważaj, aby nie wyciągać zbyt szybkich wniosków.

Niezależnie od dostawcy, EDF, Enercoop, Engie, Direct Energie lub innego dostawcy na +/- 0,15 € / kWh, które pojawiają się na wszystkich fakturach, istnieje kadza 0,10 €, której nie kontrolują i która odpowiadają z jednej strony transportowi i dystrybucji (wynagrodzenie RTE i Enedis, które są takie same niezależnie od dostawcy o identycznym profilu konsumpcji), az drugiej strony różnym i zróżnicowanym podatkom, w tym słynnemu CSPE który sam waży 0,0225 € / kWh.

Innymi słowy, różnicę w taryfie określa się na około 0,05 EUR / kWh, które są wynagrodzeniem dla dostawcy energii elektrycznej.

Rozumiemy, że nie może być cudu pod względem ceny, w tym podatku ... i że sam prosty CSPE wyjaśnia, dlaczego różnica między HP i HC wydaje się znacznie mniejsza niż w niektórych przypadkach lat.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44, gegyx, sicetaitsimple i goście 243