Oto jak wyposażyć ... bez rozbijania banku!

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Econergy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 10/02/08, 12:50
Lokalizacja: france

Oto jak wyposażyć ... bez rozbijania banku!

przez Econergy » 30/05/08, 10:06

Witam,

W dobie rosnących cen ropy naftowej, wielu użytkowników zwłaszcza kotłów opalanych paliwem lub propanem szuka alternatywnego rozwiązania energetycznego.

Ten silny popyt nieuchronnie prowadzi do narodzin oferty, która nie zawsze obejmuje niezbędne umiejętności.

Wielu zawodowców improwizujących w kilka dni lub tygodni, specjalistów od energii odnawialnej. To przy opanowaniu tej nowej profesji wymaga znajomości czterech różnych profesji:

- INŻYNIER CIEPLNY
- TECHNIK OGRZEWANIA
- ELEKTRYK
- LODÓWKA


Każda z tych profesji wymaga długich lat treningu i doświadczenia, aby móc je doskonale opanować.

Co już dziś widzimy; wielu użytkowników było rozczarowanych i niezadowolonych z inwestycji w zakup pompy ciepła.

Po co? Odpowiedź jest prawie zawsze taka sama: Zły rozmiar termiczny wynikający z poważnych, nieistniejących obliczeń. Wybór produktów niedopasowanych do projektu, brak wiedzy technicznej, wygórowane ceny... Et...

Aby uniknąć tych przykrych niespodzianek, proponuję skorzystać z mojego 25-letniego doświadczenia w biurze projektowym specjalizującym się w odnawialnych źródłach energii.

Moja podróż:

- praktyka inżyniera ciepłownictwa (3 lata)
-Inżynier ogrzewania w firmie (3 lata we Francji)
-Firmowy inżynier ogrzewania (5 lat Szwajcaria)
-Szkolenie w biurze projektów termicznych (2 lata w Szwajcarii)
-Inżynier biura projektów termicznych (3 lata Szwajcaria)
-Studiowanie i stosowanie schematów elektrycznych (2 lata Francja)
-Badanie i stosowanie zimna (3 lata)
- Kierownik działu technicznego produkcji pomp ciepła (3 lata)
-Dyrektor techniczny firmy OZE (do tej pory)

Jak widzisz mam małe pojęcie na ten temat.

Postanowiłem również oddać do Państwa dyspozycji moje umiejętności, aby pomóc tym, którzy chcą znaleźć najlepszą odpowiedź dla swojego projektu wymiany energii.

Jednocześnie zwróciłem się do różnych producentów, których wybrałem ze względu na jakość i powagę ich produktów, aby zaoferować je bezpośrednio z fabryki po bezkonkurencyjnych cenach.

Produkty te przeznaczone są głównie do samodzielnego montażu, a więc dla użytkowników wykonujących samodzielnie instalację. W takim przypadku nie korzystasz z ulgi podatkowej, ale nadal osiągasz znaczne oszczędności w porównaniu z konwencjonalnym rozwiązaniem.

W tym celu stworzyłem firmę pośrednictwa dystrybucyjnego o statusie europejskim (Ltd). Oto jak to działa:

Zamawiasz produkty w Econergie
Twoje zamówienie wysyłam do producenta lub importera
Ten ostatni dostarcza i wystawia faktury za wszystkie produkty

Tutaj wszystko jest powiedziane, znajdziesz na stronie:

Kod: wybierać

http://xxx.biens.officelive.com

wszystkie informacje, aby wybrać i zamówić swoje produkty.

Pozostaję do Państwa dyspozycji,

Z poważaniem,

Daniel
Oszczędzanie energii
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

przez Christophe » 30/05/08, 10:13

To spam na pograniczu, ale zostawiam go, ponieważ wprowadzenie wydaje mi się istotne.

Z drugiej strony pompy ciepła uważamy za tzw ekologiczne oszustwo zorganizowane przez EDF. Ogólny bilans CO2 pompy ciepła może być GORSZY niż bilans kotła olejowego (zwłaszcza w Niemczech).

Twoja opinia byłaby interesująca na ten temat: https://www.econologie.com/pompes-a-chal ... -3534.html

Pytanie pomocnicze: jak wyeliminować dźwięk spadającej wody z kolektora słonecznego (nie jest to pułapka, ale bardzo realny problem, który obecnie mam).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16179
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

przez Remundo » 30/05/08, 10:26

Cześć Christophe, witaj panie inżynierze ogrzewania!

Aby wyeliminować bulgotanie, płyn musi przepływać przez płaską, gładką blachę (lub plastikową płytkę), przy czym płyta zanurza się w dolnym zbiorniku płynu.

Płyta liżąca wylot wysokiej wody prawie w jednej linii z rurą.

Ale nie wiem, czy dotyczy to twojego systemu „drainback”.

@+
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

przez Christophe » 30/05/08, 10:27

To trochę bardziej skomplikowane niż Remundo i dlatego niech Pan z dużym doświadczeniem...
8)
0 x
Econergy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 10/02/08, 12:50
Lokalizacja: france

Oszustwo pompy ciepła CO2

przez Econergy » 30/05/08, 11:14

Bonjour Christophe,

Dziękuję, że nie stworzyłeś bezpośredniego związku między prawdziwym spamem a moją interwencją. To oczywiste, że nie pracuję za darmo, jak wszyscy. Ale największa część dochodów jest zarezerwowana dla użytkowników.

Wracając do pańskiego pytania dotyczącego produkcji CO2 w związku z pompami ciepła. Myślę, że odnosisz się do energii kopalnej uwolnionej do produkcji komponentów, transportu itp.

Czy to oznacza brak CO2 przy produkcji i transporcie kotłów? Zakładając, że produkcja pompy ciepła wytwarza taką samą ilość CO2 jak kocioł, pozostaje faktem, że kocioł paliwowy odrzuca średnio 500 gramów CO2 na zużytą Kw/h, podczas gdy pompa ciepła uwalnia tylko 60 gramów, biorąc pod uwagę udział produkcji energii cieplnej z paliw kopalnych.

Wniosek; gdybyśmy byli w pełni wyposażeni w pompy ciepła na terenie kraju, podzielilibyśmy całkowitą emisję CO2 z ogrzewania przez co najmniej 5. Pozwolę ci obliczyć równoważną liczbę ton... ogromnych.

Zastanawiam się więc, jak uzasadnić to pseudo oszustwo.

Z poważaniem,

Daniel
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

przez Christophe » 30/05/08, 11:29

Nie, myślałem o produkcji energii i całkowicie nie zgadzam się z twoimi liczbami (zaskakujące jak na 25 lat doświadczenia)

Dla oleju:
1L = 0.82 kg paliwa = 2.13 kg uwolnionego CO2 = 9 kWh użytkowych (nowoczesny kocioł, sprawność 90%) tj. 236 gramów CO2 na użyteczną kWh. Połowa figury, którą przesuwasz :?

Dla pomp ciepła:
Francja dzięki energii jądrowej ma jeden z najlepszych kWh pod względem emisji CO2. Wynosi 90 g/kWh. z COPA (a nie COP, czy możesz jeszcze raz powiedzieć nam różnicę?) 2,5 otrzymalibyśmy zatem 36 g/kWh.

Tak więc w sprawie CO2 we Francji posiadanie pompy ciepła jest „opłacalne”… ale ile to daje w gramach uranu?


W Niemczech to 600 g/kWh, więc pokochaj olej opałowy o COPA 2,5... w USA pompa ciepła zasilana prądem sieciowym jest gorsza niż olej opałowy

Opowiadacie się za Francją wyposażoną w 100% w pompy ciepła, co za wielki błąd... w takim przypadku musielibyśmy zbudować kilka dodatkowych elektrowni atomowych...Jednak argument zwolenników energetyki jądrowej dotyczący CO2 (jedyny na poziomie środowiskowym) jest nie do przyjęcia, ponieważ ogólnie rzecz biorąc, energia jądrowa stanowi jedynie niewielki procent...

Krótko mówiąc, energia słoneczna jest ogólnie znacznie lepsza (jaki jest COPA systemów słonecznych, które sprzedajesz?), ale przynosi mniejsze zyski instalatorom (dużo więcej pracy) i sprzedawcom (80% paczek na rynku to obecnie Azjaci). Swoją drogą, czy nadal otrzymujesz premie od EDF za każdą zainstalowaną pompę ciepła? Tak było z konwektorami 20 lat temu.Na pewno wiedziałeś, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

jak wyposażyć

przez tigrou_838 » 30/05/08, 11:34

witam, taka mała uwaga do pana ECONERGY,

i jak bardzo pomnożycie elektrownie jądrowe, aby to wszystko wyżywić.


Ups, przepraszam, właśnie zobaczyłem, że christophe już odpowiedział

Tigrou : Mrgreen:
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

ekoenergia

przez bobono » 30/05/08, 11:35

Bilans CO2 dla kotła olejowego z pompą ciepła .

Jeśli energia elektryczna jest pochodzenia jądrowego, elektrownia wiatrowa Ok dla pompy ciepła. Z drugiej strony, jeśli produkcja pochodzi z konwencjonalnej elektrowni węglowej na olej opałowy gaz + straty transportowe, au.

Pamiętam, że najlepsze ogrzewanie to nadal dobra izolacja.

Jednak czy znasz ten system? wydajność równa pompie ciepła, ale prostsza w obsłudze i tańsza.

HEC PODGRZEWANIE WODY DZIĘKI WIBRACJI

Ten system nie tylko umożliwia ogrzewanie miękkim ciepłem wody, ale także mniejsze zużycie, całkowicie eliminując korzystanie z grzejników elektrycznych lub jakiejkolwiek eksploatacji kotła gazowego, olejowego lub opalanego drewnem.
HET jest przeznaczony do przystosowania do wszystkich typów grzejników wodnych, nowych lub starych. Można go łatwo podłączyć do każdego grzejnika wodnego w domu i sprawia, że ​​działa całkowicie niezależnie. Z łatwością znajdzie swoje miejsce w nowym lub starym budownictwie, w mieszkaniach, domach, wspólnotach mieszkaniowych (wyjście z nadmiernych kosztów ogrzewania)...
Wyjątkowo niskie zużycie energii elektrycznej.
Ogrzewanie tej wody początkowo wymaga zasilania elektrycznego. Ale sekret HET polega na tym, że zużycie jest wtedy bardzo niskie, w przeciwieństwie do tak zwanych „klasycznych” systemów, które czekają, aż woda ostygnie, zanim ponownie się nagrzeje. System HET podłącza się indywidualnie do każdego grzejnika
mieszkania. Gdy ciepła woda dociera, „pracuje” w obiegu zamkniętym, bez przechodzenia przez kolejny grzejnik. Koniec z utratą ciepła w rurach...
0 x
Econergy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 10/02/08, 12:50
Lokalizacja: france

Emisja CO2

przez Econergy » 30/05/08, 12:18

Bonjour à tous,

Christophe, tylko pytanie; Ile najnowszych kotłów opalanych olejem o ogólnej sprawności 90% znajduje się na wyposażeniu obecnej krajowej floty?

odpowiem na to pytanie, ledwie 15%

Wśród tych ostatnich kotłów ile masz (naprawdę) wydajności 90%?

Odpowiedź: Ledwie 40%

Podsumowując, w rzeczywistości 90% krajowej floty kotłów nie ma wydajności przekraczającej 70/75%. Można to zweryfikować w naukowo-technicznym centrum energetycznym FEYSIN 69, gdzie kotły są testowane na stanowisku probierczym.

Wielokrotnie byłem świadkiem tych testów,
rzeczywiste wyniki całkowicie odbiegają od wydajności ogłoszonych w dokumentach handlowych producentów.

To rzeczywiście doświadczenie w tej dziedzinie pozwala na te obiektywne porównania pan z doswiadczeniem (Cytuję)

Moje słowa nie pochodzą z prostej lektury książki...

Małe wyjaśnienie dotyczące wydajności kotła paliwowego. Kiedy dysza jest wymieniana na palniku (raz w roku), ten ostatni ma zarówno niezwykle precyzyjną średnicę, jak i kąt rozpylania. Jest to również połączone z deflektorem, który zapewnia wirowe rozpylanie paliwa.

Po kilku miesiącach pracy kąt rozpylania ma tendencję do odchylania się i łapania deflektora, który w ten sposób kieruje niespalone paliwo do kotła.

Ten mały szczegół wymyka się kontroli spalania poprzez jego zniekształcenie.

Wszystko po to, aby stwierdzić, że ostatecznie analiza 500 gramów CO2 uwalnianego średnio przez kotły paliwowe jest tylko rzeczywistością na ziemi. Niesamowite jak na kogoś z 25-letnim doświadczeniem, prawda?

Daniel
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

przez Christophe » 30/05/08, 12:33

Nie sądzę, aby dysza, która ma mniej niż rok, obniżyła wydajność o 2... gdyby tak było, wszyscy widzieliby nadmierne zużycie od zwykłego do podwójnego, gdy zapomniano o konserwacji (niewielu jest ludzi, którzy naprawdę serwisują ją co roku).

Potwierdzam, że ogólnie ogrzewanie elektryczne, w tym POMPA CIEPŁA, jest herezją termodynamiczną, nawet jeśli pompa ciepła jest mniej zła…

Nie mówię nawet o żywotności i kosztach utrzymania pompy ciepła… ale ci, którzy ją teraz instalują, przekonają się… na swój koszt… Będziemy się śmiać :)

bobono napisał:HEC PODGRZEWANIE WODY DZIĘKI WIBRACJI


Jeśli to system firmy Vorex, to zioło…
Ostatnio edytowane przez Christophe 30 / 05 / 08, 12: 34, 1 edytowany raz.
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 466