Wiatr Philippe Starck

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Willaupuis
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 83
Rejestracja: 02/08/05, 22:03
Lokalizacja: Region Tournai

Wiatr Philippe Starck




przez Willaupuis » 30/04/08, 17:14

tutaj jest kopia artykułu znalezionego w Internecie, ktoś wie trochę więcej?

FIGARO. - Jak doszło do "demokratycznej ekologii"?

Philippe STARCK. - Spędziłem dwadzieścia pięć lat mojego życia wymyślając, walcząc i stosując koncepcję - która w tamtym czasie była rewolucyjna - "demokratycznego projektu". Oznacza to, że staramy się dać jak najlepsze maksimum ludziom, podnieść jakość i obniżyć ceny. Ale jeśli istnieje 25 lat, możemy mówić o jakości rysowania krzesła, są dziś inne sytuacje awaryjne niż projektowanie. Wyzwania, które muszą mobilizować kreatywne umysły. Wykorzystałem swoją wiedzę, moją upór i moją naiwność, aby wznowić proces demokratycznego projektowania - nieco buntowniczego, wywrotowego, prawdziwie politycznego ducha - i wymyślić tę nową koncepcję demokratycznej ekologii.

Ponieważ ekologia nadal byłaby zarezerwowana dla mniejszości?

Nawet jeśli większość ludzi jest zaniepokojona, ekologia pozostaje stosunkowo niedostępną abstrakcją. Sortowanie śmieci, branie prysznica zamiast kąpieli, zamykanie przełączników to prawie wszystko, co mogą zrobić zwykli ludzie. Ale aby wejść do walki ekologicznej z aktami realnej gospodarki i produkcji energii, zaczyna być złożona. To mnie interesuje. Właśnie dlatego stworzyliśmy kilka miesięcy temu, z włoską grupą Pramac (1), działem zaawansowanych technologii na rzecz demokratyzacji energii. Naszym pierwszym celem jest stworzenie taniej i demokratycznej turbiny wiatrowej (2).

Na jaką odpowiedź odpowiada?

Odpowiada na scenariusz, który mnie niezmiernie interesuje. Wyobraźmy sobie dżentelmena, który - niestety - najczęściej spędza wolny czas w naszym społeczeństwie konsumpcyjnym: w sobotę idź do supermarketu, by kupić bezużyteczny gadżet. Zamiast radia samochodowego zobaczy na półce pożądaną turbinę wiatrową i powie, że jest jeszcze piękniejsza. Jest euro 300-400 (nie znamy jeszcze dokładnej ceny), to znaczy to, co wydawać na niepotrzebne przedmioty. Wyjedzie z pudłem, które będzie mógł unieść sam i włożyć do samochodu - co jest ważne. W domu wspiął się na dach i po kilku minutach, dzięki kilku spinaczom, naprawi swoją turbinę wiatrową. Jest szczęśliwy, ponieważ oszczędza energię i pieniądze, i jest częścią wielkiej globalnej walki dnia dzisiejszego: produkuje energię! Nie ukryję, że gdybym to zrobił, byłbym z tego dumny.

Jakich oszczędności energii możemy się spodziewać?

W zależności od jego rozmiaru - jest 6 - zajmuje on między 10% a 60% indywidualnych wymagań energetycznych. A ponieważ jest popularnym obiektem, który sprzedaje się w milionach egzemplarzy, może mieć realny wpływ ... Każdy nie uprawia ekologii przez altruizm. Szukałem egoistycznych ludzi, mówiąc im: "Zaoszczędzisz pieniądze, ale także zyskasz; ponieważ kiedy jesteś na wakacjach, wyślesz swoją energię z powrotem do sieci, która cię od tego wykupi. "

Turbiny wiatrowe są jednak kwestionowane ze względu na ich estetykę ...

Jeśli obiekt jest skuteczne, nie będzie tysiące egzemplarzy i ludzie będą mieć odrzucenie mówiąc: „Jest brzydki”, jak było to głupie odrzucenie olbrzymich farm wiatrowych. Ale mógłbym uczynić turbinę wiatrową prawie niewidoczną. Ponieważ widzimy tylko refleksje. To dość niesamowita współczesna rzeźba. I masowo, w skali krajobrazu, znika całkowicie. Kiedy widać wioskę w oddali, nigdy nie zauważy, wiatr, a gdy pojawi się blisko, można powiedzieć: „Och, to piękny obiekt” Piękna bo w pełni z narzędzia i zaprojektowany przez wiatr.

Czy to zielone zobowiązanie nie jest sposobem na pozostawanie w zgodzie z duchem czasu?

Dla mnie nie ma daty od dzisiaj! Pamiętaj GoodGoods, katalog produktów dla nie-nie-konsumentów w przyszłości na rynku moralnym, który opisał, co dzieje się teraz i co się wydarzy jutro. Spójrz na drewniany dom szwajcarskiego 3, do sprzedaży w sprzedaży wysyłkowej. To był prekursor, mimo że był wtedy mocno krytykowany. Spójrz na moją firmę ekologiczną OAO, stworzoną ponad piętnaście lat temu! Zawsze tam byłem, mimo że zawsze byłem zbyt wcześnie. Ale to moja rola, więc to nie jest wielka sprawa. Dzisiaj przyłączyła się do mnie katastrofa, jest idealna! Nawet przemysłowcy myślą, że zarabią z tym pieniądze, i to w porządku. Jako prezes General Electric, który powiedział, że jego firma jest teraz całkowicie przyjazna środowisku, nie ze względu na piękno, ale dlatego, że jest to sprawa jutra. Im więcej ludzie osiągają zysk, tym więcej zainwestują, aby znaleźć rozwiązania.

A ty, czy masz inne projekty z Pramac?

Rozwijamy samochód elektryczny z rewolucyjną technologią i jesteśmy finalizacji łodzi całkowicie słonecznych lub hybrydy słonecznej wodoru spotkać zanieczyszczenia z eksplozji sportów wodnych. Zaprojektowaliśmy do tego ofertę niedrogich i seksownych łodzi, z kadłubem, który oszczędza energię, a zwłaszcza nie powoduje dużych fal. Jest to ważne, ponieważ te łodzie zostaną oddane do użytku w Wenecji, mieście zagrożonym przez łodzie motorowe. Najpierw zostaną dostarczone do dużych hoteli, takich jak Bauer. To, co jest dobre dla Wenecji, jest dobre dla reszty świata! Tworzymy również przezroczyste panele fotowoltaiczne, na których możemy drukować rysunki.
0 x
jeśli wszyscy zgadzają się, że ludzie myśleli,
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16179
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 30/04/08, 17:31

wyglądałoby to, co jest w budynku
Obraz

Rodzaj Savoniusa w pejzażu ... przypadek do naśladowania 8)

widoczne na:
http://www.unhomme.fr/page-al-eolienne_ ... 04087.html
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16179
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 30/04/08, 17:35

Ach, lepiej, coś w rodzaju spiralnego dwupłatowca z pionową osią obrotu
Obraz

Wydajność ??? :?
Ostatnio edytowane przez Remundo 30 / 04 / 08, 22: 34, 1 edytowany raz.
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 30/04/08, 17:45

10 przy 60% pokrycia potrzeb ... z turbiną wiatrową na 400 Euro? Ale oczywiście ... to nie jest kłamstwo, prawda?
Lub dotyczy tylko oświetlenia i przy założeniu, że cena obejmuje tłoczenie energii :) Zawsze można pomarzyć ...

Och, chyba że cena to tylko turbina wiatrowa (ostrza ... jeśli wolisz) ... : Mrgreen:

ps: świetny projektant, który mówi o bezużytecznych przedmiotach, wciąż jest zabawny ... : Chichot:
Ostatnio edytowane przez Christophe 01 / 05 / 08, 11: 57, 1 edytowany raz.
0 x
Kairos
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 05/12/05, 21:59




przez Kairos » 30/04/08, 20:28

„to popularny przedmiot, który rozejdzie się w milionach egzemplarzy”

W każdym razie jest optymistyczny. Produkcja na dużą skalę musi obniżyć koszty, które sobie wyobrażamy.
0 x
jc-tergal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 98
Rejestracja: 12/03/07, 00:53




przez jc-tergal » 30/04/08, 20:48

ciężko powiedzieć, ale jeśli chcemy, aby ekologia się rozwijała, potrzebujemy przemysłu na dużą skalę, aby obniżyć koszty, ale jaki wpływ będzie miał na pracowników, a dokładnie na ekologię. .. Powiedzieć, że będziemy potrzebować sprzedawców, którzy sprzedadzą te produkty tak, jakby sprzedawali samochody, doprowadzą mnie do punktu !!! Ale możemy powiedzieć, że jest to konieczne zło !! :|
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 01/05/08, 12:09

jc-tergal napisał:ciężko powiedzieć, ale jeśli chcemy, aby ekologia się rozwijała, potrzebujemy przemysłu na dużą skalę, aby obniżyć koszty


Tak, z wyjątkiem tego, że jest to teoria ... w praktyce działa rzadko ...


Praktyczny przykład: obecnie wszyscy instalatorzy i producenci energii słonecznej są mniej lub więcej przytłoczeni w porównaniu do kilku lat temu, zgadzamy się? Powiedziałbym, że musi sprzedawać 10 razy więcej paneli niż 10 lat ...

Czy ceny paneli spadły? Wręcz przeciwnie, myślę raczej, że dostosowali się do ceny energii ... Więc ... to sprawia, że ​​jestem całkiem gerber tego rodzaju zachowaniem ... ale hej, to jest system ...
0 x
jc-tergal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 98
Rejestracja: 12/03/07, 00:53




przez jc-tergal » 01/05/08, 13:30

Rozumiem, że wszystkie panele trafiają do Niemiec, a niewiele do Francji, gdzie jest dość ograniczony popyt, więc ceny pozostają „francuskie” zgodnie z prawem podaży i popytu, prawda?

Nie widział cen w Niemczech, ale musi być wart więcej niż we Francji!

Wreszcie, dzięki Bogu, że istnieją witryny takie jak eonologia, ponieważ mamy dużo informacji do samodzielnego zbudowania i wiele porad, które pozwalają nam przeciąć cały profesjonalny sektor, który dobrze leży na plecach ludzi motywowanych przez ekologia. Wszyscy nie są w tym samym koszyku, ale wiedząc, że istnieją bardzo duże gałęzie przemysłu (związane z paliwami kopalnymi lub posiadające monopol energetyczny) za drobnymi profesjonalistami, zawsze powracają do tego samego! tym lepiej, jeśli możesz zrobić maksimum, a także uniknąć pomocy ze strony państwa, aby coś zrobić, a to jest o wiele tańsze!
0 x
Avatar de l'utilisateur
vincent27
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 111
Rejestracja: 20/05/05, 19:20
Lokalizacja: Eure




przez vincent27 » 01/05/08, 17:10

Jeśli Philippe Starck mogą skorzystać z jego nazwiskiem na nadawanie wielu pojedynczych turbin wiatrowych ....
Do wad, czekam na niektórych rysunkach (Power, co mamy za € 300, ...).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 01/05/08, 20:48

Dla 300 € Myślę, że po prostu masz ostrza :)
Krótko mówiąc, wirnik ...

Nadal są zabawnymi projektantami ... upraszczają wszystko za bardzo : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 443