Morze, wiele bieżących projektów

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9

Morze, wiele bieżących projektów




przez C moa » 15/10/08, 09:09

Przepraszam, mam tylko dokument dźwiękowy, ale oczywiście wiele projektów jest w trakcie i są gotowe do uruchomienia i tam możemy porozmawiać o masowej produkcji z ENR !!!
http://www.rtl.fr/fiche/2147786/l-ocean-va-t-il-remplacer-le-petrole.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79288
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024




przez Christophe » 15/10/08, 09:58

Nie słuchali, czy rozmawiali o ETM i mikroalgach (z których większość nie jest zasolona, ​​ale przejdźmy dalej ...)? https://www.econologie.com/forums/energie-th ... t4853.html

Ponieważ prawie nie widzę, jak morskie turbiny wiatrowe, turbiny pływowe lub generatory fal (przypomina mi nazwę) mogą mieć nadzieję na zastąpienie ... ropy ...

Tytuł jest dobry "Czy ocean zastąpi ropę?"
Ostatnio edytowane przez Christophe 15 / 10 / 08, 10: 03, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79288
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024




przez Christophe » 15/10/08, 10:02

Ach, w końcu jest szybko, 1min31, więc posłuchałem i przepraszam, ale to trochę upojenia ...

Co OIL robi w produkcji energii elektrycznej?
Rentowność turbin pływowych jest nawet bardziej zależna od energii jądrowej niż od energii wiatru, ponieważ daleko nam do technologicznego doświadczenia związanego z energią wiatrową ...

Tylko w krajach produkujących ropę energia elektryczna jest wytwarzana z ropy ...
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 15/10/08, 12:14

Christophe napisał:Co OIL robi w produkcji energii elektrycznej?
Nie rozumiałem też ich tytułu, ale to nie umniejsza treści.
Rentowność turbin pływowych jest nawet bardziej zależna od energii jądrowej niż od energii wiatru, ponieważ daleko nam do technologicznego doświadczenia związanego z energią wiatrową ...
Nie rozumiem, na czym polegasz, żeby to powiedzieć :zaszokować: . Dla mnie duże różnice między turbinami wiatrowymi i pływowymi są następujące:
- Prądy morskie są znane z Kalakal i są stabilne, zwłaszcza jeśli chodzi o prądy na morzu, na głębokości;
- Opierając się na tej zasadzie, znasz swoją zdolność produkcyjną dokładnie przez cały rok więc kiedy dopasowujesz i instalujesz turbinę pływową, jesteś w 90% w stanie przewidzieć koszty i sprawić, że instalacja będzie tak opłacalna, jak to tylko możliwe;
- Zastosowanie turbin pływowych umożliwia tworzenie stref ochronnych dla środowiska morskiego, ponieważ są to obszary objęte zakazem połowów. Generalnie ryby bardzo szybko to rozumieją i przychodzą tam spokojnie rozmnażać się;
- Jest całkowicie niewidoczny, nie koliduje z żadną aktywnością powierzchniową.
Tylko w krajach produkujących ropę energia elektryczna jest wytwarzana z ropy ...
Zapomniałeś (dobrowolnie ??) o instalacjach na węgiel, olej opałowy i gaz… Wprawdzie nie jest to ściśle ropa, ale pozostaje produktem węglowym !!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79288
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024




przez Christophe » 15/10/08, 12:28

Tak, turbina pływowa jest znacznie gorsza niż turbina wiatrowa pod względem regularności: zgadzamy się i jej roczna produktywność jest lepsza ... jej opłacalność finansowa Nie jestem pewien (bo tylko to się liczy Nie?)

We Francji, biorąc pod uwagę jej atlantycki rating, potencjał siły pływowej jest bardzo ważny, ale ograniczony (1 reaktor jądrowy według RTL, ale jakim kosztem?) W każdym razie w porównaniu z innymi technologiami!

Ponadto technologia jest nowa, a rentowność turbin pływowych jest, dokładnie tak jak w przypadku turbin wiatrowych, zależna od chęci Edfa do odkupienia prądu… za określoną cenę.

Znajdź mi turbinę wiatrową (przemysłową), która byłaby zbudowana za 0.12 € za kWh ...

Wreszcie, ile kosztuje kW turbiny pływowej, w tym okablowanie do sieci? A pływowa kWh? Nie możemy nawet odpowiedzieć precyzyjnie, ponieważ prawdopodobnie nie mamy teraz wystarczająco dużo perspektywy!

Musisz wiedzieć, że wszystko, co znajduje się na morzu, jest znacznie droższe (złoże platformy wiertniczej za 500 000 euro!) ... nawet jeśli znajduje się „blisko brzegu” ...

https://www.econologie.com/hydroliennes- ... s-988.html
https://www.econologie.com/les-hydrolien ... s-977.html

Wszystko po to, aby powiedzieć, że myślę, że po raz kolejny patrzymy bezpośrednio w błąd. Myślę, że w badaniach energii na morzu istnieje inny priorytet niż turbiny pływowe: na uwadze ETM i mikroalgi (+ Laigret)!

Globalny potencjał ETM to 130% obecnego zużycia energii elektrycznej! Ile za turbiny pływowe?

Odpowiedź:

Jej najbardziej entuzjastyczni promotorzy uważają, że potencjał energetyczny fal i przypływów mógłby zapewnić globalne zużycie energii elektrycznej. Moc pływów została oszacowana bardziej rygorystycznie na 2,6 terawata (1). Tylko niewielki procent można było zamienić w energię.


ps: w elektryczności naftowej liczyłem oczywiście olej opałowy i ciężki olej opałowy ... węgiel nie ma z tym nic wspólnego, bo tytuł to ropa! Chyba że dziennikarze utożsamiają „ropę” i „energię”, co ostatecznie nie jest tak fałszywe dla specjalistów (pod każdym względem)… ale dla jednostek nie…
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 15/10/08, 20:07

Christophe napisał:Tak, turbina pływowa jest znacznie gorsza niż turbina wiatrowa pod względem regularności: zgadzamy się i jej roczna produktywność jest lepsza ... jej opłacalność finansowa Nie jestem pewien (bo tylko to się liczy Nie?)
Myślę, że trzeba odróżnić rentowność operacyjną od inwestycji / zwrotu z inwestycji. Pamiętajcie, że państwo pomogło przemysłowi jądrowemu, bo inwestycje były bardzo ważne. Fakt, że EDF pomaga na etapie inwestycji / zwrotu z inwestycji nie jest sam w sobie szokujący, ważne jest, że po zakończeniu tej fazy instalacja jest opłacalna. W przeciwieństwie do energetyki wiatrowej sprzęt ten jest wysoce dostępny, więc jeśli projekt jest dobrze przemyślany, to ostatecznie musi być opłacalny, co nie ma miejsca w przypadku turbin wiatrowych.
We Francji, biorąc pod uwagę jej atlantycki rating, potencjał siły pływowej jest bardzo ważny, ale ograniczony (1 reaktor jądrowy według RTL, ale jakim kosztem?) W każdym razie w porównaniu z innymi technologiami!
RTL nie mówi, że możemy wyprodukować tylko odpowiednik reaktora, mówią, że to powinno być zainstalowane w 2020 roku, czyli jutro !!! Jak już powiedziałem, nie ma bardziej ekonomicznej energii niż ta, która nie jest zużyta, a we Francji myślę, że możemy stosunkowo łatwo usunąć 10% naszych jednostek poprzez oszczędności energetyka (do tego może nie być konieczne dążenie do 100% pojazdów elektrycznych. Co dziwne, nie słychać zbyt wiele wychodzenia z energetyki jądrowej i konsorcjów na ten temat : Lol: ). Jeśli dodamy turbinę pływową, myślę, że zaczyna być całkiem nieźle.

Ponadto technologia jest nowa, a rentowność turbin pływowych jest, dokładnie tak jak w przypadku turbin wiatrowych, zależna od chęci Edfa do odkupienia prądu… za określoną cenę.
Znajdź mi turbinę wiatrową (przemysłową), która byłaby zbudowana za 0.12 € za kWh ...
Wreszcie, ile kosztuje kW turbiny pływowej, w tym okablowanie do sieci? A pływowa kWh? Nie możemy nawet odpowiedzieć precyzyjnie, ponieważ prawdopodobnie nie mamy teraz wystarczająco dużo perspektywy!
W przypadku turbin wiatrowych nie ma takich na pewno. Jeśli chodzi o turbinę pływową, nie znam biznesplanów tych projektów, ale proszę o zobaczenie ...
Musisz wiedzieć, że wszystko, co znajduje się na morzu, jest znacznie droższe (złoże platformy wiertniczej za 500 000 euro!) ... nawet jeśli znajduje się „blisko brzegu” ...
Tak, oczywiście, jest to bardziej skomplikowane niż strona, którą można przejść na rowerze, ale hej, to nie są platformy ani przesadne FPSO !!! Nie mówimy tutaj o terenach zamieszkałych, nie mówimy o odwiertach i bardzo ważnych późniejszych operacjach lub produktach łatwopalnych i / lub wybuchowych, z tym wszystkim, że wiąże się to z ograniczeniami, a przede wszystkim są to miejsca, które mają przetrwać dłużej. 20 lat przy stałych przepływach (40 lat w przypadku La Rance). Ponieważ jest to bardzo schematyczne, konieczne jest „po prostu” zamontowanie fartucha z dwiema turbinami i kablem.
Wszystko po to, aby powiedzieć, że myślę, że po raz kolejny patrzymy bezpośrednio w błąd. Myślę, że w badaniach energii na morzu istnieje inny priorytet niż turbiny pływowe: na uwadze ETM i mikroalgi (+ Laigret)!
Porównajmy to, co jest porównywalne (i zapomnijmy o tytule artykułu), ponieważ do produkcji energii elektrycznej możemy ewentualnie wykorzystać ETM (którego opłacalność prawdopodobnie będzie bliska to turbina pływowa i inne technologie morskie), ale mikroalgi a laigret nie jest zbyt odpowiednia dla AMHA.

Globalny potencjał ETM to 130% obecnego zużycia energii elektrycznej! Ile za turbiny pływowe?
W raporcie mówią dwa razy więcej niż obecna produkcja. Osobiście obawiam się tych wielkich liczb (podobnie jak w przypadku ETM), ponieważ między potencjałem a zrealizowanym jest ogromna przepaść. Spójrzmy prawdzie w oczy, w dniu, w którym mamy 2% energii elektrycznej wyprodukowanej dzięki ETM lub turbinie pływowej, będzie to dzięki lobby, które będzie co najmniej tak potężne jak Areva czy TOTAL (TOTALS ?? :? )

[HS MODE ON] Czy masz kontakt z firmami sprzedającymi mikroalgi? [HS MODE OFF]
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 15/10/08, 20:37

Czy nigdy nie słyszałeś o zakłóceniach prądów oceanicznych?

Prąd Zatokowy mógłby się nawet zatrzymać! Z drugiej strony jest mała szansa, że ​​wiatr nie przestanie wiać!
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
pokrzywa458b
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 20/10/08, 13:20




przez pokrzywa458b » 20/10/08, 13:57

Morze jest źródłem energii odnawialnej, z którego przez długi czas powinniśmy byli korzystać, gdybyśmy włożyli niezbędne środki.

Kiedy myślimy o miliardach, które możemy łatwo znaleźć gdzie indziej (ratowanie banków, ITR, ...) to nie jest normalne, że nie byliśmy w stanie zainwestować w badania nad wykorzystaniem energii morza.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79288
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024




przez Christophe » 20/10/08, 14:08

ortie458b napisał:Kiedy myślimy o miliardach, które możemy łatwo znaleźć gdzie indziej (ratowanie banków, ITR, ...) to nie jest normalne, że nie byliśmy w stanie zainwestować w badania nad wykorzystaniem energii morza.


Toutafé, w przyszłości rządy nie nie ma już prawa mówić: to kosztuje za dużo, nie mamy "pieniędzy" ...

Wszystko jest kwestią „kapitalistycznego” priorytetu: ratując banki, ratujemy najbogatszych. Inwestując w odnawialne źródła energii, zabijamy najbogatszych (ponieważ odnawialne źródła energii pozwalają na mniejsze marże handlowe).

To nie jest komunistyczne: to tylko zdrowy rozsądek ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 20/10/08, 19:12

Christophe napisał: pieprzymy najbogatszych


Nie zapomnij o rozkładanym dachu ... : Mrgreen:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 159